Jump to content
Peter_D

Nowości Sci-Fi - watek zbiorczy

Recommended Posts

Piotr, szacun za nową wersję strony.

Swoją drogą irytuje mnie okropnie to rozrzucenie skali. 1:1000 nie przyda się do niczego. Zvezdowo - Revellowy ISD jest w skali 1:2700, a modele z X-Wing'a FFG w skali 1:270. Naprawdę jest kilka wspólnych skal w których można by te modele wypuszczać...

Tu nie chodzi chyba o to by trzymać się skali, przynajmniej nie w przypadku tych minikitów. To jest jak pockety Revella - byle by się zmieściło w pudełku. Tylko przez przypadek X-Wing, Y-Wing i inne małe myśliwce są w 1:144, a taki Falcon już w 1:350 no i Korwetta w 1:1000 nie mówiąc o Gwieździe Śmierci ;)

Chyba tylko zdrowy rozsądek Bandaia sprawia, że nie są skale takie dziwne jak w Revellu czyli 1:256 albo coś w tym stylu.

1:256 Revella to mit. Bo skala jest bardzo rozpowszechniona (toż to wargamingowe 6mm) i pasuje do 1:270.

Zwróć uwagę, że statek Dartha Maula w tej skali (pocket) jest świetnie zdetalowany i idealnie pasuje do modeli FFG.

Problem z tą skalą i Revell'em polega na tym, że oni kłamią - ich (ładnie zdetalowany) Sokół tak naprawdę jest w skali 1:450...

Ze skala się zgadza, ale czy Revell specjalnie na pudełkach nie podaje skali modeli? Moim zdaniem to powinny być modele z serii Pocket-Fit ;)

Dobra nasza :) Choć i tak czeka niesklejona hasa 1/35 w szafce...

Zapomniałem o modelu, ktory zrobił na mnie podczas Pyrkonu chyba największe wrażenie- Motór Bulmy , Bandai się postarało po raz kolejny:

https://www.scalemates.com/kits/bandai-spirits-5055335-bulmas-variable-no19-motorcycle--1185620

Trzy warianty i wszystkie fajne 😆

PS Wave wznowi też Neuspottera.

https://hlj.com/1-20-scale-neuspotter-maschinen-krieger-wavmk-050

Edited by LordDisneyland

Mi MaKi nie wszystkie trafiają w gust. Są super konstrukcje, ale niektóre są dla mnie takie średnie

Owszem, racja. Mnie za każdym razem korci, żeby samemu cuś a la MaK ulepić...ale nigdy nie wychodzi to tak jak chciałem i zaczęte lądują w otchłaniach magazynu :D

W dniu 17.05.2019 o 03:54, LordDisneyland napisał:

1215481-50924-73-720.jpg

Uwielbiam kobiece ciało i zawsze chętnie na nie patrzę jak się eksponuje ale w tej konkretnej sytuacji mam ochotę zapytać : "co Ty babo robisz, zabierz łeb spod maski jak chcesz się opalać!" 😉

Tank Models ma z kolei w ofercie takie seksownie eksponowane mechaniczki. W skali 1/72.

Bardzo ładny, chociaż przyznać muszę, że ten model plamaxu robi na mnie ciut większe wrażenie 😉  Dajcie spokój, coraz więcej ciekawych rzeczy w tej skali 1/20...