Skocz do zawartości

Malutki kotek


czes881

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przeczytałem skalę, to mi aż skalpel z rąk wypadł. To cudo budowane od podstaw czy są takie małe zestawy? Ile krasnoludków zatrudniłeś do produkcji?

Wygląda super jak na tą skalę, jakbyś napisał, że to 1/144 to tez bym uwierzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że kotek się podoba

Jeśli chodzi o model to jest przeznaczony do gier bitewnych fimy GHQ. Wykonanie jak na tą skalę jest naprawdę super, prawdopodobnie nic lepszego w tej skali nie ma. Do kupienia w:

http://www.wargamer.pl/index.php?catId=70

Większość jest sprzedawana w bilstrach po 5 szt, w cenie 42pln.

Większe modele sa pakowane pjedynczo lub po dwa. Tanio nie jest ale w przeliczeniu za sztukę wychodzi ok 8 pln. Można kupić jeden blister na dwie osdoby i wtedy cena jest do przyjęcia

Jeśli chodzi o malowanie to:

- podkład Tamyia Flat White nakładany areo

- kolor Vallejo

- kaleczki zasymilowane z innego modelu

Mam 5 takich tygrysków, każdy bedzie w innym malwaniu w tym jeden zniszcony z wieżą oddzieloną od kadłuba. i tu moja prośba do was, gdyby ktoś mial jajes foto tygrysa z rozwalona wieżą. W sieci wszystkie rozwalone tygrysy mają wieżę na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczesany kotek

też bym się dał nabrać, że to 1/144

ładnie się prezentuje jako całość

fajne cieniowanie

 

Dużo pracy kosztowało wykonanie? Jakieś kłopoty, zastrzeżenia?

 

Aaaa, figurki w tej skali też robisz lub masz w planach?

 

Czekam na dalsze prace spod mikroskopu - np. na Pz38(t) albo schwimmwagena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem parę fotek, niestety małych w monografii Tornado.

Nie wiem czy ten jest rozwalony czy rozkradziony przez złomiarzy, bo nie rozumiem podpisów po radziecku, a po mamę nie będę leciał o 1 w nocy:)

t3nx5.jpg

Ale na tych ładnie widać (gdzieś w kadr się wcisnął Panzer IV:

t1qp3.jpg

t2hk0.jpg

 

W nagrodę za fotki proszę o zdjęcia niezłożonego modelu prosto z pudełka:). One są w ogóle plastikowe czy metalowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poprosił, jeśli jest to możliwe, zdjęcie przy jakiejś monecie czy czymś takim dla porównania skali. Jakoś nie umiem sobie wyobrazić, jak mały jest ten model...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja też myślałem że to 1/144 a to jeszcze mniejsze, trzeba mieć naprawdę cierpliwość do takiego Tygryska i tym bardziej do roślinności...

 

Zakładam że model równierz tu się pojawi : http://www.braillescalecomp.com/default.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Reggy dzięki za fotki rozwalonego tygrysa tu masz zdjątka z "inboxa":

k3sv9.jpg

pict0157cm7.jpg

Model jest z bałego metalu więc datale nie sa dobrze widoczne.

 

 

A tu skala porównawcza:

k1eb3.jpg

 

Jesli chodz o jakość to jest niemal doskonała, niewiekie nadlewki do usunięcia. Malowanie też nie sprawiło mi kłopotów, czysta przyjemność, modelik do pomalowania w jeden wieczór.

Jeśli chodzi o figurki to są odpowiednie do tej skali. Na razie robię przymarki do niemieckich czołgistów Preisera 1/144.Roślinność była robiona dla 1/144 a w ogóle to podstawka jest zastępcza. Docelowo tygrysek ma stać w towarzystwie Shermana na transporterze M26.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka to produkt "uboczny" robiona do innej skali.

Drzewko Zrobiłem z korzonka brzozowego i mielonego oregano, trawa jest z Fallera. Wasch był robiony przy pomocy GLAZE MEDIUM VALLEJO fabkami tej samej firmy. Bardzo fajny specyfik tylko trzba się nauczyć nim pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą - na górze jest napisane Modelwork - forum modelarstwa plastikowego A tu mamy biały metal :P (metalwork.pl ). Tak sobie tylko pisze:)

A co do tego Glaze Vallejo - przyznam - miła sprawa, szczególnie gdy chcemy wycieniować małe rzeczy i każda warstwa sidoluxu przed washem olejami spowodowałby utratę dużej ilości detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.