Skocz do zawartości

Wash na modelach samolotów


daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że chwilowo odstawiłem f-4 a wziąłem się za a-7 corsair II w kamuflażu us navy to mam jedno pytanie. Otóż kamuflaż ten składa się z 2 kolorów szarawego błyszczącego u góry i biały matowy na dole. Będe chciał zrobić na nim efekt washa, w związku z tym czy musze na górze tam gdzie jest już błyszczący(ten szary) jeszcze raz przejechać jakimś błyszczącym lakierem bezbarwnym? No bo dół jest matowy więc wiadomo że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie praktyki. I powiem wam jedno. Sidolux to szajs nadający się tylko do paneli. Ja zastosowałem lakier bezbarwny błyszczący od citadela i się nawet nie da tego porównać z sidoluxem. Dzisiaj ma jeszcze przyjść kurier z tamiya x-22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekałem dokładnie godzinę i piętnascie minut na podeschnięcie washa i chciałem przystąpić do przecierania papierowym ręcznikiem. Niestety nie udało się. Tzn. były zaakcentowane linie podziału ale to co było więcej nie chciało zejść. Może dlatego że do mikstury farby olejnej van gogh użyłem benzynki do zapalniczek a nie white spirita? W każdym razie nie poddałem się i odłożyłem ręcznik, wziąłem pędzel i za cząłem przecierać wzdłuż lini podziału umoczonym w benzynce. I to nienajgorzej mi wyszło.

 

Może zamiast godziny i piętnastu minut czekać np. tylko pół godziny na podeschnięcie i wtedy ręcznikiem przecierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czesto 2 dni po washu ściagam nadmiar farb olejnych wacikami nasączonymi benzyną i nigdy nie mam z tym problemu, przed washem położyłeś bezbarwny na całej powierzchni modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najpierw cały model lakierem bezbarwnym błyszczącym od citadela, potem kalki i potem ponownie cały model tym lakierem. Teraz sobie przypominam że ta farba van gogh czerń kostna ma z 6-7 lat. A może za rzadką robie miksture do washa? No ale z drugiej strony bardzo ładnie mi się to rozprowadza w liniach podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam farby które mają podobna ilość wiosen - konstystencja nie ma znaczenia - nie wiem jak ten lakier może reagować ja zawsze kłade łosza na sidolux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem, może to faktycznie to wina tego citadela.

Oto on: http://vanaheim.pl/pl/farby-citadel-technical/3495-ardcoat.html

 

Dzisiaj przychodzi kurier z tamiya x-22.

 

Jeszcze dodam że ten model po ostatnim lakierowaniu schnął około dobe.

 

Właśnie doszedł kurier i jest x-22. Ale ten lakier zastosuje dopiero na następnym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, winą tu jest ten citadel. Ale przynajmniej przećwiczyłem pewne rzeczy. I raz na zawsze odstawiam sidolux, chyba że do paneli. Szkoda mi troche tego modelu A-7. Bardzo lubie klimaty wojny wietnamskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakiś miesiąc temu zamówiłem poprzez net model sea harriera w skali 1:48 od tamiyi. Dzisiaj go otwieram i myślałem że mnie pierdut... Model ma wypukłe linie podziału blach. Planowałem już dalej popracować nad washem a tu bach. Czy da się w ogóle zrobić wash czyli zapuszczać linie podziału jak są wypukłe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.