Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 251/1 ausf. D Hasegawa 1:72


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Zamaskuję je kulkami z BluTacka. Powinno się udać.

Proponuję maskol aplikowany igłą lub wykałaczką. Kulki z BluTacka mogą niechcąco wypaść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!!

 

MrBat, napisałeś na początku, że nikt tu nie zagląda - zwyczajna nie prawda. Zawsze jak coś sie pojawi to obserwuje Twoje poczynania. Ale najbardziej mi sie podobają cyferblaty na desce rozdzielczej. No i sprężynki w fotelu kierowcy. Powiedz mi zrobiłeś je samemu, czy to wyrób fabryczny??

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie!!

 

Wicio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ale najbardziej mi sie podobają cyferblaty na desce rozdzielczej. No i sprężynki w fotelu kierowcy. Powiedz mi zrobiłeś je samemu, czy to wyrób fabryczny??

No, aż tak uzdolniony nie jestem Wszystkie blaszki pochodzą z zestawu Parta. Same sprężyny to jedna część. Dopiero na zdjęciach zauważyłem, że ich uchwyty nie są do końca przyklejone. Będzie to jeszcze poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wykonane siedzenia dla grenadierow. Myślę, że powoli możesz myśleć o malowaniu wnętrza

Hmmm... No właśnie. Na jaki kolor powinienem je pomalować - bazowy piaskowy czy na kość słoniową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło, ładnie! Świetna mikro-robota! Dorzucaj jednogroszówki do fotek, żeby wiedzieć jakie to jest malutkie! Widzę, że debonder działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wielkie dzięki za miłe słowa.

 

W tygodniu skończyłem resztę prac przy wnętrzu (wyszło dosyć uproszczone), na poczcie odebrałem podkład, więc jutro zaczynam malować. Całość będzie pryśnięta na piaskowo, przedział kierowcy na jakiś biało-kremowy.

 

IMG_1737.jpg

 

IMG_1736.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedział kierowcy na jakiś biało-kremowy.

 

Byłoby to poprawne co najwyżej dla Ausf.A, a i na to nie ma jakiś przekonujących dowodów.

 

Maluj po całości w Dunkelgelb.

 

Wnętrze w istocie mocno uproszczone, ale już taki urok tej skali. Powodzenia w malowaniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosławie! Nie poznaję Cię! Wrzuta dzień po dniu! No - czyli zmiany na lepsze Fajnie to wygląda. Czysto, schludnie, estetycznie! Sprintuj sprintuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zmarnować tyle czasu i nie zdążyć z konkursem. Czy ma ktoś jakiś pomysł na schludne przybrudzenie podłogi? Bo za bardzo się odcina od reszty już teraz, a to dopiero "podkład".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pigmenty na terpentynie albo white spirit'cie? Chcesz zestwik na jutro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosławie! Nie poznaję Cię! Wrzuta dzień po dniu! No - czyli zmiany na lepsze

 

E tam, Jarek jest po prostu sprytniejszy niz niejedna Manga. Dobrze zaplanowal czasowo swoj reportaz.

 

Szkoda zmarnować tyle czasu i nie zdążyć z konkursem

 

Tak, tak znamy te chwyty. Rzutem na tasme powstaje jeden z kandydatow do...no wlasnie, do czego!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak... Akrylowy Flat MM na całość + trochę olejnych i wnętrze gotowe. Wyszło trochę bardziej zdezelowane niż zamierzałem, ale w sumie podoba mi się. Jutro sklejam połówki kadłuba i zaczynam męki z całą resztą.

IMG_1782.jpg

IMG_1780.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super, rewelacja. Szkoda tylko... że będzie prawie niewidoczne - mała skala, a poza tym, Hanomag ma dość zabudowany przedział kierowcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.