Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 251/1 ausf. D Hasegawa 1:72


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za komentarze!

Tak dwie fotki, żeby pokazać, że model nabiera kształtu.

Połówki kadłuba sklejone i zeszlifowane. Błotniki i schowki powyginane, koła sklejone. Okazało się, że ogniwkowe gąsienice są za małe i nie mają wewnętrznych zębów. Dlatego jestem zmuszony skorzystać ze tych gumowych. Ale po przymierzaniu okazuje się, że powinny wyjść całkiem nieźle, jeśli się je tylko odpowiednio ponacina i przyklei. Gotowe są też już narzędzia. Więc tylko parę dupereli i będzie można skleić całość do kupy.

 

IMG_1816.jpg

 

IMG_1813.jpg

 

Szkoda tylko... że będzie prawie niewidoczne

Oj trochę bolało jak sklejałem kadłub. Ale co tam, zrobiłem sporo zdjęć przed sklejeniem, więc pamiątka jest

 

Następne fotki jak już model będzie gotowy do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota.. ale poporaw skrajnie obrysu i ten grubaśny kabel do Boscha, bo strasznie się rzucają w oczy. Tarcza MG nie jest zwichrowana?

 

Swoją drogą... może dorobisz połączanie drążka układu kierowniczego z przednim zawieszeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... Skrajnie obrysu już zostaną. Próbowałem je dorobić, ale nie udało się ich tak umocować, żeby raz nie odpadały przy najmniejszym puknięciu, dwa, żeby nie pływały w kleju. Kabel poprawię. Tarcza jest prosta - wina zdjęcia. Połączenie - jeśli myślę o tym elemencie, o którym powinienem myśleć - jest, tyle że na zdjęciu chowa się w cieniu.

 

A dzisiaj nowych zdjęć nie będzie, bo siostra zabrała aparat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pięknie - świetnie poradziłeś sobie z blachami! Teraz tylko piękne malowanie na koniec i wreszcie coś skończysz! I to z jakim efektem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie totalna rewelacja. Model wygląda jak dobra 35 !!!!!!

Szacuneczek !!!

Szkoda,że nie widać najfajniejszych elementów(środek !!:-(()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota... Powinno się ten model dawać jako przykład dla zagorzałych 1:35'ów którzy twierdzą że 1:72 to zabawki

 

 

Na prawdę chylę czoła, bo model mały a detal wielki:D

 

Ku chwale 1:72!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mysle ze kolega sobie poradzi .... szczegolnie

ze chyba jeszcze wiele przed tym pojazdem etapow

malarsko efekciarsko modelarskich

 

W to nie wątpię, ale takie mocne cienie nie wyglądają ani ładnie, ani realistycznie. Lepiej chyba pobawić się z filtrami, czy fadingiem olejami...ale to takie luźne dywagacje.

 

PS Diorama piękna jak na razie - z niecierpliwością czekam na dalsze zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za mocny preshading? Razi trochę...

Spokojnie, lakier błyszczący zawsze mocno podkreśla szejdingi. Na koniec, po zmatowieniu, całość się ujednolici. Choć moim zdaniem w tej skali mocny preshejding ma swój urok (choć niekoniecznie realistyczny).

 

Z tymi technikami to proszę nie przesadzać - z braku doświadczenia i czasu ograniczę się mniej więcej tylko do tego, co było przy wnętrzu.

 

Lepiej chyba pobawić się z filtrami, czy fadingiem olejami...

Zapewne masz rację. Właśnie zaczynam odkrywać potęgę farb olejnych. Jednak na razie nie mam w tym zbyt dużego doświadczenia, a nie chcę eksperymentować na modelu konkursowym.

 

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak na razie nie mam w tym zbyt dużego doświadczenia, a nie chcę eksperymentować na modelu konkursowym.

 

... e tam!

 

Wychodzi ci super ...

 

a olejami ciezko cos zepsuc...

bo latwo je usunac z akryli oczywiscie bez szkody dla tego co pod nimi,

co najwyzej mozna przedobrzyc ... ale Tobie to wydaje mi sie nie grozi

bo jak widac oko i reke masz niezla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze idzie Very Happy Nasyp jeszcze jakieś klaomoty na niego Very Happy

Nie bardzo co mam na niego wrzucić...

Bardzo fajny, tylko jeszcze mocniej trzeba go wykończyć bo jednolity strasznie.

No właśnie, żeby zrobić coś z tą monotonią, postanowiłem pierwszy raz zastosować rainsy. Nie mogłem znaleźć złotego środka, między "zostawić" a "a tam, przetrę jeszcze raz". W sumie jestem zadowolony z efektu. Jutro odtworzę otarcia i odpryski farby, zrobię ciut zacieków i... no właśnie. Co jeszcze można zrobić? Bo boję się przesadzić.

IMG_1917.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz Ty Jaruś! Piękne rainsy! W sam raz! Naprawdę świetnie podkreśliły model! Ja bym już więcej nie zmieniał jeżeli nie chcesz, żeby stawał na jakiejś winetce. Na półkę - taki jest idealny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję z słowa uznania. Sam się dziwię, że tak dobrze mi poszło Dziś od rana zabawa z pigmentami. Trochę kurzu na podwozie i próbowałem też zrobić efekt płowienia farby.

IMG_1928.jpg

Wieczorem jeszcze trochę to poprawię (tego zacieku na przednim pancerzu już nie ma). Potem trochę brudnych zacieków i może naprawdę parę obić i koniec. Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo iiii... koniec!

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie co poprawić itd to wieczorkiem mogę jeszcze przysiąść. Jak nie - jutro po szkole wrzucam foty do galerii.

 

IMG_1932.jpg

 

IMG_1930.jpg

 

IMG_1929.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.