Jump to content

Skleić chcę śmiglaczka ;)


Recommended Posts

  • Super Moderator

A tak mnie coś korci, by skleić śmiglaka, ale zupełnie nie mam rozeznania w wartościowych zestawach. Proszę - doradźcie mi coś....

 

Interesująca skala 1/72, raczej wielkości jakiegoś Sokoła a nie Mi-24; z dobrym odwzorowaniem powierzchni zewnętrznych, wnętrzem, trzymaniem wymiarów no i może dostępnością blach choć to niekoniecznie.

 

Znajdzie się jakiś zestaw spełniający "wyśrubowane" oczekiwania ?

Link to comment
Share on other sites

To ja proponuję wietnamską Cobrę, sam mam jedną z AZ Model i zapowiada się fajnie, a jeszcze lepiej, z tego co widziałem w sieci, wygląda Cobra ze Special Hobby (przede wszystkim odwzorowane nitowanko + dzielona owiewka). Nie słyszałem o żadnych wymiarowych kontrowersjach na temat któregoś z tych modeli.

 

No i pełno Cobr spoza Wietnamu...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za sugestię, choć już kiedyś Kobry mi się przejadły i nie wiem, czy szybko sięgnę po kolejną.

Zapewne mówisz o Cobrach z Mastercraftu, tu raczej porównania do AZ czy SH nie ma, śmiało można po nie sięgnąć bez obawy o stan nerwów

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe nowe i dobre modele śmigieł, z wnętrzem, blachami i nie Mi-24...

 

Najciekawszy model ostatnimi laty (poza AH-1 z SH) to apacz w wersji D z Academy - robią wczesne D US i w innym pudełku WAH-64D. Blachy edka.

15607_rd.jpg

 

Ciekawy jest też Eurocopter z Hellera lub revella

102291-10000-pristine.jpg

1574_rd.jpg

1574_rd.jpg

 

Dodatkowo na e-bayu duży wybór kalek.

 

No i absolutnie AH-1G/S Cobra ze Special Hobby (o wiele lepsza niż AZ).

 

Z mniejszych - przepak jajka z profiline Special Hobby

18865_rd.jpg

16988_rd.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • Super Moderator
[trzymam kciuki za twojego wiatraka bo pancerne konserwy wychodziły ci całkiem nieźle
Dzięki bardzo - choć mam uzasadnione obawy,co by nie zostać z kolejnym rozpoczętym modelem Ale postanowienie mam przeogromne - skończyć zaczętą pancerkę
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.