Skocz do zawartości

Mark V Takom 1:35


Melnikov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Model zrobiony dla kolegi. Merytorycznie nie zgadza się nic, bo miało być to nawiązanie do Battlefield 1 ;P

 

Świetna zabawa była z tą maszyną. Nie mogę się do niczego doczepić. Chyba ani grama szpachli, spasowanie bardzo dobre, no i gąski ogniwkowe.

 

Za rok dojdzie figurka, broń i szczur ;P

 

IMG_9991_zps1dz2hldt.jpg

IMG_9990_zps837isxvs.jpg

IMG_9989_zpsdfztmzeb.jpg

IMG_9999_zpsbyuo4lzt.jpg

IMG_9997_zpsti8h4cih.jpg

IMG_9996_zps9lmtaq9u.jpg

IMG_9995_zpsb14jwysr.jpg

IMG_9994_zps80yz7kjz.jpg

IMG_9993_zpsa6f6qhsr.jpg

IMG_9992_zpsmgxxmbld.jpg

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Z uwag to przydałoby się trochę błotnych zacieków od góry, bo gąsienice to pewnie nieźle tego syfu tam naniosły oraz dać syfu do okopu. Za czysto tam.

 

Dzięki za uwagi. W okopie delikatnie napaćkałem błotem, nie chciałem za bardzo przesadzić. Niestety więcej już nie dodam nic, bo dziś po pracy model pakuję w karton i szykuję się na wyjazd. Ale zastosuję się do twoich uwag przy kolejnym modelu Mark'a, bo na pewno jeszcze raz takie coś zrobię ;-)

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem zwolennikiem wypaćkiwania wszystkiego błockiem ale skoro zdecydowałeś się na podstawkę ziemistą ta na pierwszy rzut oka odcina się pojazd od podłoża. Obie rzeczy osobno są bardzo efektowne. Fajne. Gratuluję. Razem, trochę mniej. Może watro przemyśleć temat połączyć je jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej. Plus od siebie dodam ,że worki z piaskiem są beznadziejne.

Reszta super.

 

Wiem jak te worki wyglądają, ale miałem deadline i mimo, że nie są perfekcyjne, swoją rolę spełnią. Starałem się oddać fakturę worka, ale nie wyszło. Szwy pominąłem z premedytacją ;-) . Kumpel będzie zadowolony i tak, bo to nie dla mnie ;-)

 

nie jestem zwolennikiem wypaćkiwania wszystkiego błockiem ale skoro zdecydowałeś się na podstawkę ziemistą ta na pierwszy rzut oka odcina się pojazd od podłoża. Obie rzeczy osobno są bardzo efektowne. Fajne. Gratuluję. Razem, trochę mniej. Może watro przemyśleć temat połączyć je jakoś?

 

Myślałem nad ubrudzeniem. Tak jak zauważył bazylms jakieś delikatne zacieki by się zdały, ale mimo wszystko nie chciałem go upierdzielać za dużo. Dlatego podłoże nie jest 5 minut po ulewie. Całość podeschnięta i tylko w zagłębiebiach po stopach i lejach dałem trochę wilgotnego błotka :-P Na samym czołgu chciałem dać zaschnięte błoto. Czyli stary brud, gdzie z gąsek tylko trochę się sypało, a nie lało strumieniami ;-)

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nieźle ci to wyszło ale jak to ma być I WŚ to te okopy są przeraźliwie sterylnie "wypielęgnowane"....

I nie chodzi nawet o błoto, ale skoro to jest pierwsza linia to musiała być po permanentnym ostrzałem...

okopy niszczone... zasypywane ziemią... odkopywane... prowizorycznie łatane między atakami....

A u ciebie jakoś tak wszystko równiutko i prościutko jak dla mnie trochę mało realizmu

 

Jeszcze jedna uwaga "konstrukcyjna" bo to się rzuca w oczy - poprzeczne belki, które trzymały dechy w pionie powinny zachodzić za słupki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nieźle ci to wyszło ale jak to ma być I WŚ to te okopy są przeraźliwie sterylnie "wypielęgnowane"....

I nie chodzi nawet o błoto, ale skoro to jest pierwsza linia to musiała być po permanentnym ostrzałem...

okopy niszczone... zasypywane ziemią... odkopywane... prowizorycznie łatane między atakami....

A u ciebie jakoś tak wszystko równiutko i prościutko jak dla mnie trochę mało realizmu

 

Jeszcze jedna uwaga "konstrukcyjna" bo to się rzuca w oczy - poprzeczne belki, które trzymały dechy w pionie powinny zachodzić za słupki

 

Wszystko to rozumiem i wiem co masz na myśli. Starałem się postarzyć deski, coś tam połamać i przybłocić trochę. Bałem się, że przesadzę. A co do konstrukcji to różnie mogło to wyglądać. Na fotce poniżej są pionowe deski bez poziomych wzmocnień. Co nie zmienia faktu, że następnym razem zrobię coś mniej kontrowersyjnego ;P W pierwszym założeniu chciałem użyć zabezpieczeń z blachy falistej. W kolejnym modelu tak zapewne będzie.

Zastosuję się do waszych rad i następnym razem będzie to model bardziej zbliżony do Wielkiej Wojny niż do Battlefield'a 1 ;P

 

article-2376475-1AF7D259000005DC-616_634x786_zpsmtrqwgsm.jpg

 

Dzięki za cenne uwagi. Każdą wezmę pod uwagę przy kolejnym projekcie ;)

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.