Skocz do zawartości

Szwedzki Strv 103C - 1:35, Trumpeter


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Dziękuję za miłe słowa!

 

To malowanie może przerażać - ale jakoś dało się zrobić. Tak sobie pomyślałem, że pomogę wszystkim, którzy chcieli by jednak spróbować. Zerknijcie na następujące pliki:

 

http://www.vietnam.net.pl/strv103/Strv103C%20mask%201-35%20done.cdr

 

http://www.vietnam.net.pl/strv103/Strv103C%20mask%201-35%20done%201.jpg

 

http://www.vietnam.net.pl/strv103/Strv103C%20mask%201-35%20done%202.jpg

 

http://www.vietnam.net.pl/strv103/Strv103C%20mask%201-35%20done%203.jpg

 

To plan masek, który stworzyłem. Dwójkę warto wydrukować w dwóch egzemplarzach - jeden zostawić jako ściągawkę, a drugi rozciąć i według tak stworzonych szablonów wycinać maski z taśmy maskującej. Skalowanie musi być takie, żeby wewnętrzny prostokąt miał szerokość kadłuba czołgu - czyli dla modelu Trumpetera jakieś 96 mm. Mam nadziej, że komuś to pomoże - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Pora na następny update. Pomalowałem gąsienice używając mieszaniny ModelMastera aluminium, brązowej farby Gunze i rozpuszczalnika nitro. To się tych gąsienic w miarę trzyma:

 

track01.jpg

 

Pomalowałem i pocieniowałem też koła:

 

wheels01.jpg

 

Z kołami napinającymi jest taki trik - łatwo jest je pomylić stronami i zamontować źle. Wtedy gąsienica będzie za luźna - taki zarzut się często spotyka w opisach budowy na sieci:

 

wheels02.jpg

 

Teraz biorę się za składanie zawieszenia w całość. Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Dziękuję za miłe słowa! Ta budowa miała być szybka i sprawna - jak na razie to się udaje Ale nie ma problemu - jak chcesz dłuższy warsztat, to zawsze możesz wpaść tutaj:

 

viewtopic.php?f=87&t=49482

 

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Ot i gąsienica już zamontowana. Jeśli się właściwie zamontuje koło napinające, to nie ma problemu z tym, że jest za krótka:

 

track02.jpg

 

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Pięknie powiedziane, dziękuje bardzo!

 

Ale w sumie nic czego właściwy montaż i odrobina SuperGlue by nie dała rady zrobić!

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TReS, M.A.V. - bardzo dziękuję!

 

A w międzyczasie wziąłem się za wieżyczkę dowódcy. Dorobiłem pancerne "okiennice" na peryskopach, peryskopy też pomalowałem. "Okiennice" na razie białe:

 

cupola04.jpg

 

cupola05.jpg

 

Przerobiłem też rynnę do odprowadzania łusek na karabinie maszynowym. Rynna ta jest przegubowa, po to, żeby zawsze prowdziła na górę włazu dowódcy, gdzie jest "taca" na zużyte łuski. Obok łańcuszki wykonane przeze mnie z cienkiego drutu miedzianego metodą skręcania i spłaszczania:

 

cupola06.jpg

 

Skleiłem też i pomalowałem pociski do moździerza oświetlającego Lyran:

 

hull16.jpg

 

No i dalej pracuję nad wieżyczką - dziękuję za uwagę, pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Następny mały update - po pierwszym czarnym washu i położeniu kalkomanii maszyna wygląda tak:

 

paint14.jpg

 

paint15.jpg

 

paint16.jpg

 

Jeszcze tylko kilka detali, dry-brush (już zrobiony na wieżyczce dowódcy) i bezbarwny matowy - i powinno być gotowe. Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Wielkie dzięki za komentarz!

 

Nie, nie planowałem podstawki, będzie stał na szklanej półce obok innych maszyn w tej samej skali.

 

Faktem jest, że z tą maszyną fajną dioramę by można było zrobić - okopany na pozycji, zamaskowany w lesie albo pływający w wodzie (to już by była rzeźnia).

 

Ale tu celem była sama maszyna. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.A.V., TReS, Krzysiek - wielkie dzięki za komentarze i miłe słowa!

 

TReS - Jak już bańki i tyczki sa w kolorze kamo, to kto by się tam z gąskami pieścił, przecież to ciężkie! A tak bardziej na poważnie, to robię egzemplarz taki bardziej zimnowojenno-muzealny, a tam takie rzeczy się mogły zdrarzyć. Np. że zapasową gąskę łatwiej było wziąć z wuzety albo z magazynu niż z pancerza odkręcać. A poza tym mam jeszcze foty które to potwierdzają:

 

http://data3.primeportal.net/tanks/roger_johansson/strv_103c/images/strv_103c_25_of_62.jpg

 

Odblaski oczywiście będą, i to poprawne, w trzech kolorach, ale dopiero po położeniu matowego bezbarwnego. Może nawet już dziś!

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

w praktyce nawet niemce w tym temacie byli leniwi, dlatego np maniera łopat i siekier w kolorze drewna to taki modelarskie tryku-miku żeby było ładnie,na zdjęciach widać że właśnie malowali jak leci bo nie było czasu na zdejmowanie klamotów, szwedzi jak widać się naumieli ;)

Fajnie jest, kurcze mam lenia do tych zbiorników... ale oglądam dalej i czekam na finał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A No chyba ze tak.

 

No to klaskam już, jak będą takie smaczki jak owe odblaski, i kwity na malowane gąski bo to muzeum, to git.

 

To musisz mu podstawkę prosta zrobić, betonowe płyty od Przemka Przybulewskiego ,do tego mała tabliczka z opisem (bla bla) krótkim i będzie muzeum na 102.

 

Tylko Rain Marksow mu będzie wtedy trzeba trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.