Skocz do zawartości

Bradley M3A3 1:35 Meng SS-006 /SPS-017 + Voyager PE35724


Skaidrus

Rekomendowane odpowiedzi

Po umiarkowanie udanej przygodzie lotniczej wróciłem do pancerki. Tym razem padło na M3A3 z Menga (SS-006) wraz z osobnym wnętrzem (SPS-017). Ta bardziej masochistyczna część mojego jestestwa upomniała się o zestaw blach Voyagera PE35724 i na szczęścia przeoczyła istnienie zestawu ERA PE35724. Pewnie też by go chciała... Pojazd urzekł mnie swym wyglądem – BUSK, ERA i inne modyfikacje sprawiają, że wygląda naprawdę „bojowo”. To mój pierwszy pojazd z wnętrzem i miałem co do tego pewne obawy. Generalnie jednak model nie sprawił żadnych problemów. Trzeba było tylko odpowiednio zaplanować kolejność malowania i składania podzespołów. Wbrew instrukcji nie zamknąłem kadłuba do samego końca montażu. Dodałem trochę okablowania wnętrza pojazdu (nic nie widać) i silnika (widać trochę). Dodatki Voyagera poprawiły wygląd modelu, szczególnie wszelkiego rodzaju klamry, wyrzutnia granatów i lufa działka. Tytuł „gwiazdy zestawu” bezkonkurencyjnie wygrał pojemnik z tyłu wieży. Wygląda nieźle, ale dopasowanie blachy do plastiku zajęło mi kilka godzin, a i tak wprawne oko bez problemu wypatrzy niedoróbki. Trzeba jednak przyznać, że efekt wart był tego wysiłku. Szkła peryskopów obkleiłem folie z odblaskową kupioną w arkuszach w którymś z azjatyckich sklepów modelarskich. A gdybym jeszcze lepiej je przykleił to już w ogóle byłby szał ;) Pojazd jest pomalowany i pobrudzony chemią Ammo i AK. Z perspektywy czasu uważam, że mogłem być nieco bardziej oszczędny w przypadku pigmentów – trochę przykryły zróżnicowaną powierzchnię malowania. Następnym razem zrobię to lepiej. Na podstawkę zupełnie nie miałem pomysłu. Po to robiłem wnętrze żeby choć trochę było je widać. Uznałem więc, że pojazd stoi w jakim garażu czy hangarze. Niejako przy okazji odpadł mi problem wyposażenia załogi i desantu, które w innym wypadku musiałbym dodać. Tak więc zrobiłem tylko wycinek betonowej podłogi.

 

Podsumowując – gorąco polecam ten model i zapraszam do galerii.

 

OFMwhsW.jpg

 

6NrCdOa.jpg

 

xpRc57i.jpg

 

nNlVIo3.jpg

 

QdCwNBy.jpg

 

TAPj3ay.jpg

 

TNz4vqD.jpg

 

dJCPSyg.jpg

 

O8SEV7X.jpg

 

WVKTCxZ.jpg

 

SxtIYrx.jpg

 

Se1q4Eb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny wyszedł. Za to fotki straszne. Teraz trzeba nad tym popracować.

 

Fotografowanie nigdy nie było moją mocną stroną Widzę, że część zdjęć jest trochę niebieska, co zakłamuje prawdziwe kolory. Efekt zabawy ISO. Przybliżenia dużo lepiej oddają rzeczywiste barwy. Możesz wskazać co jeszcze poszło nie tak ? Zrobię wtedy drugie podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.