Skocz do zawartości

Man F2000 & Tank Trailer (German Truck) Revell 1:24


Truckerek93

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dlaczego w turbinie jest taka szpara?? ponadto odnosze wrazenie ze czerwone zbiorniki powietrza sa krzywo oraz ze, patrzac na ostatnie zdjecie, ze lewa czesc ramy jest krotsza od prawej, no chyba ze taka bube zrobil aparat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W turbinie szpara powstała z mojego lenistwa i nie dopatrzenie poprawię to przy najbliższej okazji...

Teraz mam do was pytanie. Czy mogę malować ramę podkładem czy lepiej było by coś albo dołożyć albo zmienić, albo odjąć??

 

P.S zbiorniki są prosto tylko cała podstawa z akumulatorami opadła na dół,i dlatego jest akie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No więc tak, pomalowałem rame podkładem, nie wyszło to najlepiej, ale człowiek uczy się na błędach. Postanowiłem zrobić otwierane drzwi, taki bajer. koniec gadania pora na zdjecia:

dsc04457zr1.jpg

dsc04458gg0.jpg

dsc04459hu7.jpg

dsc04460ua7.jpg

dsc04461ro5.jpg

dsc04462el7.jpg

dsc04463eb3.jpg

 

A bo bym zapomniał, setem bardzo nie zadowolony, ponieważ w prawdziwym Man-ie drążek skrzyni biegów "zostaje na silniku' czyli nie podnosi się razem z kabiną, a producent zrobił odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
skalpelem czy jakimś innym ostrym narzędziem kupiłem go w sklepie modelarskim. a czemu sie pytasz??

Ponieważ też chcę kiedyś spróbować, wykonać ciężarówkę z otwieranymi drzwiami, a niewiem czym je wyciąć by były prosto wycięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No model jest po prostu przecudny. Zrobic drążek to nie problem, tylko trzeb wywiercic otwór w podłodze i z wypraski zrobi drążek od wajchy do skrzyni biegów. Zobaczysz jakie będziesz miec klocki z globem :p, z kabiną sklej go z wsadzoną podsufitką !!! Ale czego można chciec od italeri.

 

ps. deska rozdzielcza jest od F90, niewiem czy wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Truckerek93 ma mieć problemy z przyklejeniem dachu Kabina jest ta sama co w Steyrze, a ja nie miałem z nią żadnego problemu

Jeżeli masz ochotę wykonać dźwignię zmiany biegów tak jak opisał to Miklóś to musisz jeszcze wykonać przy silniku podstawę pod nią bo przecież w powietrzu nie będzie wisieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/ Miklóś jakie italeri?? Model jest produkcji revelowskiej. Co do dachy to jednak mogę mieć problemy, delikatnie nie pasuje, podkreślam delikatnie. Zawias wykonam najprostszym sposobem czyli wytnę górę od "tic-tac'-ów i to będzie zawias. Co do drążka to chyba zrobi jak mówicie, podstaw będzie teraźniejsza podstawa, wystarczy delikatnie wyciąć. Moglem się spodziewać, w wypraskach mam jeszcze zderzak od f90 może ktoś chce kupić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/ Miklóś jakie italeri?? Model jest produkcji revelowskiej.

Bo to jest przepak z italeri, revellowskie są tylko kalkomanie, instrukcja i pudło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no trnado wszystko powiedział za mnie, a co do dachu to u mnie troszkę bardziej delikatnie nie pasował

 

ps. revellowskie modele są tylko w skali 1:25, reszta ( czyli. 1:24 ) to italeri w pudełku revella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ojojojojj, temacik uciekł mi na druga stronkę. Zaprezentuje wam mój kompresor lodówkowy. w końcu coś sie dzieje w tym temacie, gdy aerograf wróci z serwisu, zaczynam malować. A wiec,

Zdjęcie 1(ogólne):

dsc04541xq3.jpg

Zdjęcie 2

dsc04543sm0.jpg

Widać tu manometra oraz wyłącznik(to czerwone).

Zdjęcie 3

dsc04544aw2.jpg

Dokładne zdjęcie podłączenia wyłącznika , manometru i wyjścia na aero. Wszystkie te trójniki i przejściówki znalazłem w domu, jedyne co kupiłem to zawór.

Zdjęcie 4

dsc04542hh2.jpg

Dojście powietrza z agregatu do butli. Spawał to znajomy taty, więc nie wiem ile to będzie kosztować.

Wszystko jest sklecone na "pakuły" i na specjalna pastę o nazwie"Unipak".

Agregat dostałem, tak samo jak wyłącznik dostałem był przy hydroforze, ale tam wymienili na nowy, to ten mi dali. Reasumując całość nie była aż taka droga , jedyne co trzeba było kupić to pakuły, pasta, i zawór, resztę miałem, wiec nie podam ile to mnie wyszło, wiem ze najdroższy może być wyłącznik około 80zł. A reszta to groszowe sprawy .

 

P.S jako filtr na ssaniu agregatu jest to filtr paliwa w silniku benzynowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Eh dobrze że to forum istnieje bo mam mały problem. A dokładniej pomalowałem silnik białym kolorem na podkład tylko że stwierdziłem że jest źle położony(za dużo) i wrzuciłem do DOT'a3 . I tak sprawdzałem co dziennie co sie z nim dzieje. Po upływie 1 tygodnia stwierdziłem że DOT jest za słaby ponieważ farba nie zeszła tak jak chciałem. Ogólnie zejdzie tylko trzeba mocno szorować, a są miejsca które są bardzo trudno dostępne . Więc tu rodzi się moje pytanie czy pomoże wymiana DOT'a na nowego (mój ma około 6miesięcy). Proszę o pomoc bo sam już nie wiem, co z tym fantem zrobić.

 

P.S podkład to spray "DECO COLOR"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.