Skocz do zawartości

Man F2000 & Tank Trailer (German Truck) Revell 1:24


Truckerek93

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ma 6 miesięcy to nowy na pewno powinien pomóc, ponieważ DOT po otwarciu z zamknięcia fabrycznego i pozostawieniu go zaczyna tracić swoje własności czyszczące, najlepiej DOT-a zmieniać około co 3 miesiące jeżeli masz dużą ilość lub za każdym razem używać nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jestem ciekaw co na to ekolodzy...

 

Z własnego doświadczenia wiem, że podkłady są ciężko usuwalne i zawsze musiałem je szorować szczotą i papierem ściernym, niezależnie od środka jak i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerograf przyszedł, więc czas na update. Pomalowałem ramę na czerwono, i poduchy siłowniki hamulcowe na czarno:

dsc04588za2.jpg

dsc04593sh0.jpg

dsc04594kz6.jpg

dsc04595vq2.jpg

 

Chciał bym zaznaczyć że ramę malowałem aerografem, pierwszy raz, więc proszę o łagodniejszą ocenę, powiedzcie co by jeszcze poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramę ładnie pomalowałeś ale poduszki powinne być matowe a na fotkach strasznie błyszczą się. Cosik mi się wydaje, że skrzynkę na akumulatory odwrotnie przykleiłeś tak samo przekładnia kierownicza raczej powinna być w pionie a nie poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduchy malowane humbrolem 85 a zdjęcie robione z fleszem skrzynka jest dobrze przyklejona, bo na nią nachodzi druga część, przekładnia to samo wszystko zgodnie z instrukcją, jak wrócę ze szkoły, po teście próbnym to dam fotki instrukcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie i w mojej instrukcji jest tak samo jak u Ciebie, widocznie italerka i revell popełnili babola Na załączonych fotkach można zobaczyć którą stroną jest zamontowana skrzynka:

 

7aeaa7fabd990cd4.jpg

120ae0a9d83e374a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą - obróć tą skrzynkę bo co najmniej głupio to wygląda... przekładnia od biedy może jeszcze zostać chociaż też trochę śmiesznie przyklejona. Na przyszłość nie wierz tak ślepo instrukcji, jak widzisz, nie zawsze jest tak jak powinno być. Rama bardzo ładnie pomalowana, ładny kolor, oby tak dalej.

ps. Ja do poduszek używam taśmy izolacyjnej - jest gumowa, czarna, matowa i wygląda jak prawdziwa poduszka, no i nie trzeba się bawić w maskowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado, ten drugi MANiek, na drugim zdjęciu, to chyba jakaś wersja LOW COST

Truckerek93 malowanie bardzo ładne. Te drobne problemy można poprawić. Błędy w instrukcjach to niestety żadna nowość

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado, ten drugi MANiek, na drugim zdjęciu, to chyba jakaś wersja LOW COST

 

Maniek to wersja 15170, dałem tą fotkę bo dobrze na niej widać dolną część skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No dawno nic sie nie działo w temacie. Więc tak, silnik wkleiłem, na ramę, pomalowałem wał, jeden tylny błotnik i uchwyty są na miejscu. dałem chromowany podest za kabinę. Pomalowałem koła , skróciłem piasty(to trochę nie wyszło, ale to był mój pierwszy raz , kiedy to robiłem). Prawie pomalowałem, przednie błotniki i tylna podstawę pod kabinę, no to chyba wszystko, daje zdjecia dla wizualizacji tego co zrobiłem.

 

dsc04597ak9.jpg

dsc04598zl7.jpg

dsc04601zh0.jpg

dsc04602ww6.jpg

Chciał bym powiedzieć ze podstawa, jak i przednie błotnik nie są przyklejone. Skrzynki nie udało się odratować. Nawaliłem tyle kleju że boje sie żeby czegoś na około nie zniszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dora, nic sie nie dzieje a mam problem. Postanowiłem wkleić drzwi, bo otwieranych nie robię . Ale żeby bubli nie było nałożyłem szpachle, trochę po szlifowałem. i teraz mam pytanie, nie chce szlifować za mocno aby czegoś nie zetrzeć. wiec czy zostawić jak jest i pomalować w kolor, na to przychodzi dość spora kalka, która i tak wszystko zasłoni. Fotek nie mam ale rzecz dzieje się w miejscu, w którym otwierają się drzwi, no chyba każdy wie gdzie? Proszę odpowiedz co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No dobra, Czas odkurzyć temat, tylko gdzie ten odkurzacz, o jest. No wiec dokleiłem nadkole, dodałem kominy ze stelażem , dodałem jedną osłonę miedzy osiową wraz z kalka, dałem taki dziwny panel na końcu ramy ze światłami i rejestracją. Zderzak zrobiłem w 95% oraz pomalowałem wnętrze. Wcześniej wspominałem i drążku do skrzyni biegów,też zrobiłem i teraz przy uchylaniu kabiny będzie zostawać na ramie. Za pomocą mamy uszyłem poduszkę i kołdrę, wyszły trochę duże, ale to nawet lepiej, niech coś się dzieje w środku.

 

No to czas na zdjecia:

dsc04809jy6.jpg

dsc04810qu7.jpg

dsc04812vp1.jpg

dsc04813gv3.jpg

dsc04814ha1.jpg

dsc04815ce1.jpg

dsc04816yy5.jpg

dsc04817xn0.jpg

dsc04819jk7.jpg

 

I mam do was pytanie, przyszły kalki z revella, i mam problem. Bo kalki zachodzą na cała "przednią owiewkę" i ma to wyglądać naturalnie, czyli tak jak w oryginale, jak mam tak zrobić, nałożyć kalkę poczekać aż wyschnie i uciąć?? Sam już tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wszystko ładnie wygląda, tylko wnętrze zbyt mocno świeci się, może pryśnij je półmatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.