Skocz do zawartości

T-34/85 Zvezda 1:72


Adamo722

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam model czołgu w malowaniu wg Toro Model jako czołg 2 batalionu 2 brygady 1 Armii walczący w Niemczech w Kwietniu 1945r.

Ogólnie model fajnie z detalizowany ale montaż gąsienic wg producenta to masakra. Dodałem blaszkę Parta głównie na kadłub.

Lina niestety zestawowa oraz klejona bo mi się połamała i to widać .

RTJkiaf.jpg

9ZQxx1t.jpg

z7Y2v7X.jpg

Ng0v71t.jpg

AytVmpj.jpg

X3EfPVl.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie całkiem niezły. Linę po prostu wymień na produkt Eureki. Gąsienice trochę za srebrne. Fajnie wyszły okopcenia przy wydechach - nieodłączne cecha rosyjskich diesli. Za to dół kadłuba czysty jak by z myjni wyszedł psuje efekt. Przydała by się belka do wyciągania z błota.

Kwestia zgodności z oryginałem - model przedstawia późny wóz z fabryki 183, z pojedynczym włazem w kopułce dowódcy. Takie wozy czołgi dostała tylko 1 BPanc, więc wybrane kalkomanie nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Kwestia zgodności z oryginałem - model przedstawia późny wóz z fabryki 183, z pojedynczym włazem w kopułce dowódcy. Takie wozy czołgi dostała tylko 1 BPanc, więc wybrane kalkomanie nie pasują.
Tak właśnie myślałem, że coś z tą zgodnością będzie nie bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny detal, model bardzo mi się podoba .

Koledzy piszą powyżej o nieścisłościach, to ja mam takie zapytania:

- czy kolor nie jest aby za mało "zielony"?. Na moim monitorze bardzo mu blisko wręcz do panzergrau ;

- przednie błotniki mogą zostać "kanciate" a nie zaokrąglone?;

Oczywiście, powyższe uwagi, nie wpływają na bardzo pozytywny odbiór teciaka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ masz już kilka modeli za sobą, ale wykonanie tego rozczarowuje. Koloru nie będę oceniał, bo ponać każdy ruski jest dobry. Natomiast sądzę że malujesz aerografem, wiec brakuje tu rozjaśnień koloru. Można było także podziałać farbami olejnymi. Wash jest zrobiony bardzo niedbale, można było również dodac pigmenty.

Do gąsienic osobiście stosuję farbę Tamiya XF-84 Dark Iron i potem metalizer na krawędziach. OCzywiście nie mówię że tak trzeba, ale kolor srebrny nie wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe ze brakuje ubrudzenia spodu pojazdu ale nie mam akurat pigmentow do waloryzacji pojazdow. Jesli chodzi o zdjecia to robilem z lampa przy powiekszeniu.

Gaski sa pomalowane gunmetalem i postaram sie zrobic nowe fotki przy swietle dziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.