Skocz do zawartości

Mirage IIICJ - Eduard - 1:48


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Fiu, fiu Reggy podoba mnie się . To Vallejo Air ?

Widać maleńkie farfocle przy przejściu skrzydło - kadłub ale to chyba łatwe do usunięcia ?

Czekam na ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Vallejo Air ?

Niet. Używam tylko Model Color rozcieńczane zwykłą kranówką z dodatkiem retardera Talensa.

 

Widać maleńkie farfocle przy przejściu skrzydło - kadłub ale to chyba łatwe do usunięcia ?

Fakt, jak zwykle nie udało mi się tego uniknąć. Postaram się filcem lekko wygładzić.

 

Dzięki za miłe komentarze! Dzisiaj położę pozostałe dwa kolory!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i góra z grubsza pomalowana. Ponownie, miksy na oko paru kolorów Vallejo Model Color. Aerek parę razy zastrajkował plując, za karę odbywa parodniową kąpiel czyszczącą. Przed nim jeszcze wielkie wyzwanie - namalowanie sześciu dużych czarno-zółtych trójkątów na skrzydłach i stateczniku - wolę to niż kalki.

Dwie fotki z malowania:

P3300014-1.JPG.jpg

P3300017-1.JPG.jpg

P3300021.JPG.jpg

P3300023.JPG.jpg

P3300024.JPG.jpg

P3300032.JPG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie przykładasz aż takiej uwagi do wartości merytorycznych tego modelu. Rozumiem, ze to samolot, a nie czołg Mam tu na myśli malowanie na oko. Bo super zrobiłeś wnętrze i kokpit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no tylko układ plam miejscami jest inny niż powinien być:P Tak to jest w miarę poprawnie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie wygląda model przed malowaniem w porownaniu z efektem koncowym (malowania), no i to otoczenie - zagrycha musi być ;-) A w jakich barwach będzie bo kolory obiecujące (a nie znam sie na wspolczesnej historii za bardzo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okropnie głupio to brzmi wiem, że to określenie jest poprawne, ale historia kojarzy mi się raczej z czymś co było daaawno, a "daaawno" to już nie jest współczesność. Dla mnie to tak jak... prosto skrzywione. Chociaż ostatnio użyłem określenia, że: "udało mi się prosto wygiąć blaszkę". Dalej uważam, że śmiesznie to brzmi, ale w niektórych przypadkach jest poprawne (!). Tak samo jak ze "współczesną historią".

 

Koniec wywodu

 

PS: Zauważyłem że próbujesz dostosować zdjęcie w stopce do tła forum. Chyba Ci się to nie uda, musiałbyś celowo pisać tak, by numer każdego twojego postu był wielokrotnością 2 w temacie Rozumiesz co mówię?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakich barwach będzie bo kolory obiecujące (a nie znam sie na wspolczesnej historii za bardzo)

Izraelski z wojny Yom Kuppur 1973.

Fajna stronka:

http://aces.safarikovi.org/victories/israel-aircrafts.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Zauważyłem że próbujesz dostosować zdjęcie w stopce do tła forum. Chyba Ci się to nie uda, musiałbyś celowo pisać tak, by numer każdego twojego postu był wielokrotnością 2 w temacie Smile Rozumiesz co mówię?

Z jednej strony dostosowuje sie do jednego tła, a z drugiej do drugiego :-))))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Zauważyłem że próbujesz dostosować zdjęcie w stopce do tła forum. Chyba Ci się to nie uda, musiałbyś celowo pisać tak, by numer każdego twojego postu był wielokrotnością 2 w temacie Smile Rozumiesz co mówię?

Jest tak jak mówi Spiton - zawsze pół pasuje. Wiem co powinienem zrobić w Photoshopie żeby cały banner był transparentny, ale mi się nie chce:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz jak napisałeś Łukasz, zauważyłem, że Spiton ma tak jak ja Jaki ten świat jest śmieszny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem to dzisiaj zrobić, skoro zdobyłem farbkę - pięć godzin cięgiem roboty, walka ze wyeksploatowanym aerografem, przypominanie sobie jak to się maskuje taśmą no i oto efekty:

Wydzielone trójkąty:

P3310009.JPG.jpg

P3310011.JPG.jpg

Pomalowane na żółto i zamaskowane to, co ma żółtym zostać:

P3310013.JPG.jpg

P3310014.JPG.jpg

Efekty w zachodzącym słońcu:

P3310030.JPG.jpg

P3310026.JPG.jpg

P3310025.JPG.jpg

P3310024.JPG.jpg

P3310021.JPG.jpg

P3310020.JPG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis maly odprysk na samej koncowce prawego skrzydla, na spodniej stronie?

Ano. I tak w przedniej partii skrzydeł cała krawędź natarcia jest od dotykania zeszlifowana do plastiku i trzeba to będzie poprawić - to i na końcówkę psiknę farbką.

 

Chyba z mojego Mirage zrezygnuje bo widzę ze znowu jestem 100 lat za murzynami

Kiedy finisz bo już sie nie mogę doczekać

Ty byś lepiej pokazał co tam masz, bo zawsze gadasz ze nic ciekawego a potem to ile achów i ochów w Twoich galeriach. Jak kobieta :P

A koniec - nie wiem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, zasidoluxowany, położone kalki, zabezpieczone. Trochę miałem zabawy, ale jakoś się udało.

P4050022.JPG.jpg

P4050023.JPG.jpg

P4050024.JPG.jpg

P4050025.JPG.jpg

Trochę żółty ząbkuje...

P4050034.JPG.jpg

Teraz trochę muszę popracować nad przywróceniem dyszy do takiego stanu, żeby nie musieć się z nią chować i pora na wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.