Skocz do zawartości

Mirage IIICJ - Eduard - 1:48


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Po samym washu, dość delikatnym nie pokazywałem fotek, za to więcej fotek rzucę teraz. Ogólnie chyba powoli finisz. Najwyżej jakieś drobne kosmetyczne poprawki. Nie mam pomysłu, jak można jakoś "styrać" taki odrzutowiec - ani obić, ani zakurzenia, nic Gdzieniegdzie widać srebrny pył, trochę się obsypało na model jak nabłyszczałem zbiorniki (w nie jest wtarty tylko pigment CMK i zasidoluxowane - taki eksperyment) - no ale ten pył fajnie wygląda na żywo, takie jakby mikro otarcia . Lufy działek z igieł.

Fotki w nędznym, acz naturalnym świetle:

P4120017.JPG

P4120020.JPGP4120021.JPG

P4120022.JPGP4120023.JPG

P4120025.JPG

P4120030.JPG

P4120031.JPG

P4120032.JPG

P4120035.JPG

P4120036.JPGP4120037.JPG P4120038.JPGP4120039.JPG

P4120040.JPG

P4120042.JPG

P4120046.JPG

P4120049.JPG

P4120050.JPG

P4120051.JPG

P4120052.JPG

P4120054.JPG

P4120055.JPG

P4120057.JPG

P4120058.JPG

P4120059.JPG

P4120061.JPG

P4120063.JPG

P4120064.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No reggy - warsztat klasunia. Model tez, ino diabel tkwi - no wiadomo gdzie tkwi. Owiewka radiolokatora za duza wyszla. Trojkat szybkiej identyfikacji na stateczniku pionowym - czarna obwodka po lewej stronie wyszla krzywo - powinna byc rownej grubosci na calej dlugosci (rym !). No i uklad plam - ale wspominales ze troche inny bedzie...

 

39673ae1f3137b41.jpg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewka radiolokatora(...)

Na usprawiedliwienie powiem - nie wiem, gdzie jest radiolokator

A co zgodności z oryginałem... jak będę miał opanowany warsztat w stopniu zadowalającym (mnie ) i będę mógł osiągnąć na modelu to co sobie na zdjęciu wypatrzę, to obiecuję, że zabiorę się za odtwarzanie oryginałów... Póki co, dla mnie liczy się przyjemność z modelowania.

No ale fakt, z tych trójkątów nie jestem w pełni zadowolony, ale jakbym nakładał je jako kalki, to byłyby jeszcze gorsze:lol:

Cieszę się, że się podoba. Teraz mogę wrócić na parę miesięcy do pancerki - dwa wózki na podwoziu Shermana się zapowiadają. A potem zrobię Fw190 w 1:72 z blachami (niezłymi) Parta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny miraż :-)).

uwagi. szpikulec na dziobie jest krzywy. i trójkąt na ogonie, tez nie taki jak być powinien.

Pozdrawiam, i ciekaw jestem, co teraz weźmiesz na warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosik szybko Ci poszło z tym modelem ale za to bardzo ładnie się prezentuje. Czekam na kolejna relacje ( z niecierpliwością).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model Ci wyszedł! Nie licząc paru błędów które koledzy już wyliczyli.Ale liczy sie przyjemność z modelowania tak jak powiedziałeś i zdobyte doświadczenie.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewka radiolokatora za duza wyszla.
Minimalnie, do zaakceptowania.
nie wiem, gdzie jest radiolokator
To czarne na poczatku samolotu.

Co nie zmienia faktu, ze model wyszedl super. Subiektywny odbior baardzo pozytywny. Ale zeby nie bylo, ze za bardzo slodze (bo jeszcze pomyslisz, ze cos od ciebie chce ), to sie czepie jednej rzeczy. Tloczyska silownikow hydraulicznych w podwoziu moglyby byc bardziej blyszczace. Mogles folia je okleic, z jakiejs igly zrobic, innaczej pomalowac, cos w tym stylu. Bo wygladaja troche, jakby byly pomalowane zwykla srebrzanka, albo wrecz szara farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy nie przesadziles z dlugoscia luf dzialek ?

Hym, tak sobie porównywałem z fotkami i chyba jest okej, dość dużo wystają. Co prawda powinny mieć w połowie takie jakby 3 pierścienie, ale nie miałem pomysłu jak je zrobić.

Cieszę się, że się podoba.

Aha - antenka skrzywiła się do fotki

Suszary fajne są, może odkupię od kolegi F-15 Revella w 1:48, to złożę kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

reggy

Hym, tak sobie porównywałem z fotkami i chyba jest okej, dość dużo wystają. Co prawda powinny mieć w połowie takie jakby 3 pierścienie, ale nie miałem pomysłu jak je zrobić.

Racja, fotki to faktycznie potwierdzaja. Te pierscionki to chyba zrobie tak, ze nawine na lufe waskie paski tasmy Tamki ... Wlasnie tez zaczalem walke z tym modelem jako baza dla C-7. Niezla skladanke Lego zafundowal Edek w okolicach kokpitu, przedniej komory podwozia, i wlotow powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.