Skocz do zawartości

Mirage IIICJ - Eduard - 1:48


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Mirage IIIC miały zamontowany silnik Atar z dłuszą dyszą wylotową, i tak to dość wiernie odwzorował Eduard.

 

mirage_iiib_cifas_06_of_26.jpg

 

tuyeredebabord2.jpg

 

mirage_iiib_cifas_15_of_26.jpg

 

Mirage IIICJ czyli wersja C dostarczona Izraelowi także miała takie dysze. Dopiero w wersji IIIE Francuzi zasosowali lepszy silnik Atar który miał inną dyszę. Izeralczycy swoje Mirage IIICJ z czasem zmodyfikowali montując im silniki z wersji IIIE co z zewnątrz oznaczało skrócenie dyszy wylotowej. I powstał dziwny samolot , z pozory wyglądający jak wersja IIIE lecz a kadłubem od IIIC co widać po długości kadłuba w rejonie wlotów powietrza.

 

mirage_iiic_24_of_63.jpg

 

remot.jpg

 

Nie umiem niestety określić czasu kiedy Izrealczycy dokonali tej modyfikacji. Było to na pewno po wojnie szesciodniowej, czyli krótsze IIICJ nie mogą byc srebrne. Były tylko kamuflowane. Jednak jeśli chesz wykonac model w pudełkowym malowaniu z krótką dyszą będzie to niepoprawne, bo ten akurat powinien mieć taką dysze jaką robi Eduard. Zdaje się że całkiem nieświadomie dokonałeś modyfikacji, do której niektórzy używają żywic, bo do krótszej wersji CJ istnieje zestaw żywiczny, który zdaje się też zawiera nowe kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff! Dobrze, że robię malowanie trójbarwne z wojny Jom-Kippur:) Przyznam, szukałem parę dni w necie i nie znalazłem fotek tej wcześniejszej dyszy. Dzięki za uświadomienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Jakoś braknie mi serca dla tego modelu...

Kokpit jest czarny - jakoś nie mogłem wpaść na pomysł, jak go zróżnicować... Wash nic nie zmienia, obić nie ma... Ehh:) Płytę za pilotem będę waloryzować w dalszej części - po wklejeniu w kadłub. Trzeba trochę powpasowywać i pewnie poszpachlować-poszlifować.

P3200007.JPG.jpg

P3200009.JPG.jpg

P3200011.JPG.jpg

P3200012.JPG.jpg

Wahałem się, czy wnęki mają być metaliczne, czy kremowe, jak na fotkach muzealnych. Jest jak widać:

P3200016.JPG.jpgP3220006.JPG.jpg

P3220011.JPG.jpg

Schnący wash:

P3220014.JPG.jpg

P3220016.JPG.jpg

Obrzezany kadłub z tyłu:

P3200018.JPG.jpg

P3200021.JPG.jpg

No i skleiłem połówki. Oczywiście zapomniałem wkleić ciężarka, więc koniec końców upiłowałem dziub, włożyłem ciężarek i przykleiłem dziób z powrotem. :-/ Inni już też na to narzekali - to i ja ponarzekam: ciężko dobrze skleić ten model. Wyrówna się górę kadłuba - dół się rozjedzie. Wyrówna się nos, rozjedzie się przy kokpicie. Poszło więc dużo szpachli:

P3220037.JPG.jpg

P3220038.JPG.jpg

P3220039.JPG.jpg

P3220040.JPG.jpg

No i poszlifowałem - teraz poprawki, jeszcze raz szlifowanie i odtwarzanie linii i nitów.

P3230005.JPG.jpg

P3230007.JPG.jpg

P3230008.JPG.jpg

P3230009.JPG.jpg

P3230014.JPG.jpg

P3230016.JPG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota linie też będziesz rył na nowo ?

Trzeba oj trzeba. Tyle szpachlowania i szlifowania było(jest), że i kupa linii jest do przerycia na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej i wygodniej szpachlować łączenia za pomocą CA

 

CA nie kurczy się , nie odpada od powierzchni ( jak co niektóre szpachlówki ) , no i przede wszystkim dobrze się w nim ryje ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej i wygodniej szpachlować łączenia za pomocą CA Question

Miejscami tak robiłem, ale dla mnie CA ma jedną wielką wadę - jest przeźroczysty i nie widzę dokładnie gdzie już szlifowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie super. Kokpit rewelacja!!

mam zastrzeżenia do pasów(trochę papierowe , Arkady zrobił je super w swoim Mustangu)

Nie wiem czym bedziesz polerował, ja stosuje "szmatko-gąbki" polerskie.

Bardzo ciekawy model, i już się cieszę na efekt finalny. Znając Twoje starsze modele, to znowu będzie rewelacja!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny efekt na razie, a kokpit wygląda napradę bardzo "very gut". Czekam na dalsze prace i życzę powodzenia przy liniach podziłowych...

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie zmasakrowany model. Jak elementy nie pasują to można sklejać na CA etapami dociągając poszczególne fragmenty. Ten zestaw ma płat wklejany od dołu więc idzie tak zrobić bo jest dojscie do kadłuba od dołu. Szpachlówki poza CA z czasem się kurczą. Za kilka lat w modelu będa same wgłębienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachlówki poza CA z czasem się kurczą. Za kilka lat w modelu będa same wgłębienia.

Przyznam - Tamiya się kurczy, ale Humbrol? Mi się nigdy nie skurczył, nawet na modelach sprzed 1,5 roku które były bardziej łatane. Może dałem trochę ciała przy sklejaniu na Revella, ale kadłub był trochę zwichrowany i przemieszczony - dociągałem przód (np. równałem linie blach na dziobie) to z tyłu robiło się przesunięcie na liniach o dwie grubości linii. Ale tylko winny się tłumaczy, się zamaskuje malowaniem:)

Model wygląda jak skaranie boskie, ale już tylko miejscami wymaga pracy. Z grubsza przeryłem już wszystkie linie i poprawiłem większość nitów. Specjalnie od siebie więcej nitów nie dodawałem, "cyrklowane" wyglądają co najwyżej miernie, a kółeczka mi się zniszczyły:(

No ale nic, radośnie od paru dni szpachluję, szlifuję, ryję. Dodałem wczoraj owiewkę i wkompanowałem ją na CA (zabezpieczyłem wcześniej środek - nie ma (chyba) białego nalotu. Potem zaszpachlowałem, bo szpara była niezgorsza. Przyznam, że model prostym nie jest (albo ja już zapomniałem jak się te aeroplany składa)... No ale byle do przodu. Teraz kosmetyka i drobne szlifowanka i położymy podkład.

P3270003.JPG.jpg

P3270005.JPG.jpg

P3270006.JPG.jpg

P3270007.JPG.jpg

P3270008.JPG.jpg

P3270009.JPG.jpg

P3270011.JPG.jpg

P3270013.JPG.jpg

P3270015.JPG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że malujesz ramę osłony, ale mógłbyś też ją pomalować od wewnętrznej strony poza tym wiatrochron w ogóle nie przejrzyszty Tyle z wad, reszta same plusy! Gratuluję

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym wiatrochron w ogóle nie przejrzyszty

To jest folia maskująca:D Pod nią jest idealnie przejrzysty. Tak sądzę. Wiatrochron będzie pomalowany wewnętrznie po obrysie, a owiewka tak jak powinna - cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: O uprzedziles mnie, Reggy. Ale dobrze kombinowalem.

Dobrze, a przyznam, że Eduard dał bardzo dziwny materiał na maskowanie. Przy Fw-190 A8 dali powycinane szablony z papieru przypominającego taśmę Tamyii, a tu jest z takiej dość grubej folii, która ma pod sobą dziwny klej (albo nie ma go wcale - nie dotykałem szczerze mówiąc) - w każdym razie nieźle przywiera do owiewki. Trochę przypomina parafilm, ale jest nierozciągliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tfu... Parafilm, nie mikrofilm... Khehe, za stary jestem na te nowe gadzety. A, czyli to maska Edka jest? Ja tez do tej pory mialem do czynienia tylko z takimi, jak napisales wyzej - przypominajacymi tasme tamiyowska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba uważać bo te maski eduarda mają tendencję do odklejania się na zaokrąglonych powierzchniach (są dość sztywne)

 

Model bomba jak na razie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden pasuje do siebie jak tamijka, a drugi nieco gorzej. Ciekawe jak oni to zrobili. Twisted Evil

A jak pasuje do siebie Tamijka?:D

 

Przy okazji:

Zostało z pancerki - czarny podkład. Bez preshadingu, za to mocniejszy postshading będzie - tak jak lubię.

Czarny podkład z Humbrola 33 i Revella 6 pozwolił wyłapać parę nierówności i kropel po CA które przeoczyłem. Mały szlifik, poprawka i jest okej - teraz pora na kolorki. Sorki za może kiepski fotki, ale ciężko się czarne rzeczy fotografuje

P3290003.JPG.jpg

Zbliżenie - ogólnie farba jak na olejną gładka, dobra baza do Vallejo. Fajfocle zdmuchiwalne:)

P3290005.JPG.jpg

P3290009.JPG.jpg

Oto co będzie podczepione:

P3290010.JPG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale że to update, to chyba chłosty nie będzie:)

Położone dwa kolory, spód i baza na górę. Mieszanki paru kolorów Vallejo na oko:

P3290005-1.JPG.jpg

P3290006.JPG.jpg

P3290008.JPG.jpg

P3300010.JPG.jpg]

P3300011.JPG.jpg

P3300014.JPG.jpg

P3300015.JPG.jpg

P3300017.JPG.jpg

P3300018.JPG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.