Skocz do zawartości

Bt-5 czołg lekki italeri/zvezda


konigister

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam warsztat ponieważ zaopatrzyłem się w bt-5 z olx po myślę okazyjnej cenie 30 zł. Bazując na moim skromnym doświadczeniu modelarskim i Waszych poradach postaram się jak najlepiej wykonać ten model. Już na samym wstępie prosiłbym o poradę, ponieważ zauważyłem, że spód kadłuba betki jest lekko wygięty. W jaki sposób najlepiej i najprościej wyprostować ten detal ? Pozdrawiam.

MbL7LXz.jpg

aUNJ06Q.jpg

IPnofTL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie. Kawałek po kawałku doginaj "do prostości". Tworzywo jest bardziej plastyczne kiedy jest ciepłe.

Docelowo doklejasz do bocznych płyt, więc będziesz miał wyznacznik "prostości" podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie. Kawałek po kawałku doginaj "do prostości". Tworzywo jest bardziej plastyczne kiedy jest ciepłe.

Docelowo doklejasz do bocznych płyt, więc będziesz miał wyznacznik "prostości" podłogi.

O to to...

A w ogóle "odgrzewaj" staruszka- tyle na nim onegdaj kotów powieszono...

Chętnie pokibicuję, zwłaszcza, że powstają u mnie trzy BT -7.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo dodam zdjęcia z postępu prac i awarii, która się wydarzyła :/ ,lecz na razie mam pytanko, ponieważ chciałbym zakupić szpachlówkę tamiya putty white i chciałbym się dowiedzieć jakim specyfikiem najlepiej ją rozcieńczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wyprostować spód kadłuba podgrzewając go lekko przy użyciu piekarnika i niestety głupota nie boli i plastik stopił się za bardzo i skurczył . Skurczenie z tyłu odpiłowałem a resztę poprostowałem w miarę możliwości i podszlifowałem. W miejsce brakującego plastiku przykleiłem blaszkę z puszki po Żywcu . Na szczęście jest to spód kadłuba i jest to dopiero mój 3 model więc nauka cały czas trwa błędy zawsze się zdarzają. Teraz mam spore szczeliny na spodzie które mam nadzieję uda mi się zaszpachlować. Zdjęcia męczeństwa poniżej

XexHfG1.jpg

2yFbo4W.jpg

Model prawdopodobne będzie zbudowany w proporcjach 50na50 pół plastik pół szpachla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobić od nowa całą podłogę z hipsu albo z jakiegokolwiek starego pudełka z polistyrenu. Szpachlowanie takich płaszczyzn wyjdzie raczej d..owato.

 

Sam model jest słaby, ale jak poświęci mu się trochę czasu i uwagi to można coś z niego wycisnąć. Kiedyś go popełniłem. Stoi w galerii. jak poszukasz to go znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można to wywal tę blachę. Maksymalnie dopasuj skrawki hipsu ( nawet ze starej karty telefonicznej ) i wklej na mocny klej ( np. Revell ). Od wnętrza burt możesz wcześniej wkleić np. odcinki z patyczków do liczenia lub inny hips - tak, by dały wsparcie do wklejanego później dna wanny i uzupełniającego hipsu( możesz zerknąć, ja tak robiłem w moim IS-ie ).

Jak wszystko wyschnie, uzupełnij szpachlą i wyszlifuj.

 

P.S. Jak na piekarnik to i tak nieźle to wygląda .

W gorącej wodzie lepiej prostować / wyginać, ale też nie we wrzątku .

A w ogóle, to wydaje mnie się, że jakbyś od razu wkleił od wnętrza burt dodatkowe wsparcie, to spokojnie ten spód wanny naddał by się po sklejeniu i odpowiednim dociśnięciu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podkład Tamiya Super Surfacer Primer for Plastic & Metal - Gray będzie odpowiedni do tego modelu pod malowanie pędzlem? Pytam, ponieważ nie mam bladego pojęcia na ten temat. Trochę czytałem na forum ale nie wiem czy ten akurat będzie dobry. Z góry dziękuje za odpowiedź. https://www.mojehobby.pl/products/Super-Surfacer-Primer-for-Plastic-Metal-Gray.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie na pewno dobry, ale wg mnie szkoda kasy.

Za ok. 20zł w każdym markecie budowlanym kupisz uniwersalny podkład o pojemności 400ml.

W Castoramie, przykładowo są firmy Diall - ja taki stosuję i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.