Skocz do zawartości

Sd. Kfz 10 Demag D7(relacja z budowy)


graca87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam sie wlasnie do montazu w/w modelu, ale jak na lekarstwo nie moge znalezc zadnych zdjec. Szukalem na google i znalazlem tylko kilka fotografii. A na stronach które znam z niemiecka bronia pancerna sa opisane tylko Sdkfz 250 itp nie ma niestety ani slowa o Demagach. Bede wdzieczney za wszelka pomoc

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nom to budowe rozpoczolem od przedziału bojowego wkleiłem fotele, dzwignie sterujae pomalowałem zegary na biało a reszte przedziału na dunkelgelb i prezentuje sie to tak

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7bb5a6a5eefb9d4e.html

ta zółta plama na srodku to wyschnięta farba i caly przediał bedzie takiego koloru jak ta plama

 

Uwaga zmienilem link do fotki teraz chyba jest ok

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejka co ten dungelb sie tak błyszczy Wymieszałeś dobrze farbe Czy poprostu nie wyschnieta jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesteś pewny, że drugie zdjęcie, które pokazałeś (archiwalne) to jest dziesiątka? bo ja jestem prawie pewny, że nie (wygląda mi na przynajmniej trzytonówkę)

 

poza tym - czemu całość w dunkelgelb, a transmisja i deska rozdzielcza w panzergrau?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg instrukcji tak powinno byc chyba ze italeri dało znowu ciała a na przedział bojowy przychodzi jeszcze podłoga wiec w razie czego nie bedzie tego widac...

 

przeczytaj jeszcze raz tą instrukcję... wygląda na to, że to nie Italeri dało ciała...

po pierwsze: opis malowania wnętrza jest dla pojazdu malowanego Panzergrau (druga i czwarta wersja malowania wg instrukcji), po drugie - osłony przeniesienia napędu (czy jak to się nazywa) opisane są jako gunmetal, nie Panzergrau...

 

natomiast u Ciebie osłona jest żółta, natomiast blok transmisji i deska rozdzielcza - w Panzergrau... żeby było weselej, koła nośne pokazałeś w Dunkelgelb - czyli mamy już totalny mix...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o samym modelu - Demag jako pojazd bardzo mi się podoba ale nie wiem jak sobie z nim italeri poradziła...? Z italeri bywa różnie...

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na drugim archiwalnym zdjęciu jest 8-tonowy Kraus Maffei... Co do samego modelu to chyba musiałbyś Graca poprawić tą deskę bo rzeczywiście wychodzi z Demaga mix ;) No i jakieś otarcia, obicia by się przydały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o samym modelu - Demag jako pojazd bardzo mi się podoba ale nie wiem jak sobie z nim italeri poradziła...? Z italeri bywa różnie...

 

Pozdrawiam,

Maciej

 

Piotr ma rację - dobrze zrobiony zestaw.

Był to pierwszy model jaki zrobiłem po powrocie do hobby kilka lat temu - bez blach, aerografów i tym podobnych cudów.

Nawet gdzieś miałem zdjęcie.... zaraz, zaraz.... o, jest:

http://img.photobucket.com/albums/v391/jamnik4/dio5.jpg

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem Demaga w wersji podstawowej z Revella (wydaje mi się, że to chyba przepak Italeri...) i też nie narzekam, no może z wyjątkiem dachu, który był tylko w wersji rozłożonej...

 

Graca: to co rzuca się w oczy to jakiś biały element po stronie kierowcy... Co to jest?I dlaczego to jest białe?Z tego co wiem tylko tarcza prędkościomierza miała taki kolor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Przemysław się pochwalił to i ja chcę Oto mój Demag, o którym wspomniałem w poście wyżej:

 

th_90452_Demag.jpg th_90462_Demag_2.jpg th_90468_Demag_7.jpg

 

Robiłem go parę lat temu i wiem że ma błędy ale i tak jestem w miarę zadowolony No i przede wszystkim czeka na dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś tam robiłem wersję 10/4 z Italeri - ale nie ma się czym chwalić raczej... na razie w magazynie czeka główny bohater tego tematu również. czeka, bo silnik już ma, blaszki zostały do kupienia i się zastanawiam, jakie...

 

blach do czystej "dziesiątki" nie ma. do tej z flakiem - pół wyrzucę, więc nie ma sensu... kupię chyba do tej z nebelwerferem i zapoluję na samego nebelwerfera też - to w końcu mocno "kurski" klimat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.