Skocz do zawartości

Kompresor (wykonany samodzielnie...)


Gość Rafhart

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam kolegów, ale nie przeczytałem wszystkich postów.

Ale tak suma sumarum, czy na prawdę nie warto wydać te 300zł i kupić MINIMA-1000?

Nawet gdybyś zdobył te wszystkie części za darmo to i tak pozostaje problem bezpieczeństwa i sprawności tych części.

Co będzie jak "zegar" wskaże ci "5", a w butli będzie "10"?

Będziesz pompował dalej..

Wiem, że to herezje, bo się na tym nie znam, ale czy warto ryzykować zdrowie dla tych 300 stów?

Dlatego mój zbiornik jest od instalacji CO i posiada naklejkę do jakich ciśnień jest atestowany. Węże, manometry, reduktor pochodzą z sklepów z art pneumatycznymi. Część została zakupiona na Allegro ale również od sprzedawców zajmujących się powietrzem. Wszystko po to aby był bezpieczniej.

W układzie są DWA manometry: jeden pokazuje ciśnienie w zbiorniku a drugi na wężu za reduktorem. Jeżeli reduktor otworzę na maxa powinien wskazać ciśnienie z butli. Proste???

Jedyne czego mój układ nie posiada to zawór bezpieczeństwa, ale powoli dojrzewam do zamontowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do ilu barow mozesz nabic butle. Jak regulujesz cisnienie na wyjsciu. Na oko za pomoca tej czerwonej wajchy?

Ile czasu trwa to nabijanie i jaka jest moc twojego kompresora?

Jak bedziesz mial ochote odpowiedz.

 

Butlę mogę nabić spokojnie tak jak już ktoś napisał do 15 bar ale nie jest to bezpieczne. Ciśnienie jest ustawione za pomącą tego czerwonego ustawiałem je patrząc na zegar. Mój kompresor nabija mi do 2,2 bara choć może więcej do tej wartości bije może z 30 sekund jakoś tak ale nie wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi, żeby było tanie

Mysle Krys. ze aby ktorys z kolegow mogl Ci pomoc potrzebne jest sprecyzowanie pojecia "tanie".

Patent reggy'ego (niestety z kompresorem lodowkowym) byl rzeczywiscie tani (ok. 30zl). Jesli chcesz zbudowac cos sam to musisz poswiecic troche wiecej czasu na przeszkiwanie internetu (porady, materialy itd).

Moze warto zajrzec na Ebay czy Allegro i zlicytowac cos.

Podstawa kazdego kompressora to "pompka". Wazne jest aby podawala wystarczajaca ilosc powietrza (tutejsze zalecenia 10-17l/min) przy odpowiednim cisnieniu (1,5-2,5 bar). Praktycznie laczac ja przewodem (odpowiednio dlugim) z aerografem masz gotowy system. Potem pojawiaja sie kolejne kroki czyli, co zrobic gdy konczysz malowanie i zamykasz zawor na pistolecie (powietrze zaczyna zbierac sie w przewodzie). "Slynny" rosyjski aerograf mial te "zalete", ze odcinal farbe a nie powietrze i nie bylo tego klopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie-do 50zł

Krys znalazlem cos takiego:

http://allegro.pl/item247157165_sprezarka_chlodnicza_agregat_kompresor_lodowka_gwa.html

 

75 Zl ale podobno Gwarancja itp. Dodatki to chyba dalsze kilkanascie Zl.

Jak nie masz dostepu do jakiegos zlomu to ta opcja wydaje mi sie niezla!

Otrzymujesz naprawde cichutki kompresorek z mozliwoscia dalszej rozbudowy.

Pare pytan do sprzedawcy nie zawadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam wszystkich.

Mam prośbę o pomoc w zrobieniu sprężarki z agregatu, a szczególnie o zdjęcie podłączenia elektrycznego w samym agregacie. W moim agregacie jest jeden przewód z wtyczką (trzy żyłowy) i jeden cztery żyłowy. Czy ten cztery żyłowy może być od termostatu? Za wszelką pomoc z góry dziękuje.

PS. Przy okazji składam najlepsze życzenia na ten Nowy Rok, aby udanych modeli przybywało na pułkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam prośbę o pomoc w zrobieniu sprężarki z agregatu, a szczególnie o zdjęcie podłączenia elektrycznego w samym agregacie. W moim agregacie jest jeden przewód z wtyczką (trzy żyłowy) i jeden cztery żyłowy. Czy ten cztery żyłowy może być od termostatu? Za wszelką pomoc z góry dziękuje.

PS. Przy okazji składam najlepsze życzenia na ten Nowy Rok, aby udanych modeli przybywało na pułkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuje rowniez twierdzenie, ze co najmniej 2 zyly, z tego 4-zylowego naleza do termostatu. I post rzelu to potwierdza.

Dobrze by bylo abys podal typ kompresora, ewentualnie zdjecie Twojego urzadzenia rozruchowego, po usunieciu plastikowej przykrywki. Ja dysponuje paroma informacjami o kompresorach Danfoss.

Mam nadzieje, ze zglosi sie nasz kolega Tleli, ktory sadzac po poprzednich postach dysponuje spora wiedza na tematy takich kompresorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informację. Metodą "wysadzania korków" zmostkowałem dwa przewody i agregat się obudził. Nie wiem jeszcze czy te dwa pozostałe przewody są do czegoś potrzebne. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł to czekam na pościk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ruszył to już wystarczy, pamiętaj o założeniu filtra (np samochodowy plastikowy iltr paliwa od Fiata 126 czy 125) na wężyku - wydmuchiwane przez kompresor powietrze zawiera mgiełkę olejową która fatalnie działa na farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Podłącze się do tematu. Nie mam kasy na kompresor a chciałbym wypróbować w końcu swój aerograf Poszperałem troszke w necie i znalazłem coś takiego. KLIK

Chciałem was zapytać co o tym myślicie (chodzi o ten 2 sposób) mało tam napisali więc chciałem się was poradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie zamiar takowy zrobić Gość w miarę jasno się wypowiedział na ten temat

Na Modelworku jest gdzies kompresor reggy'ego, o podobnej konstrukcji.

Postaram się poszukać No chyba,że ktoś wie gdzie to jest niech da link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na dniach będę miał agregat z lodówki Polar made in PRL, i w związku z tym mam kilka pytań:

1. Czytyałem sprzeczne opinie, a więc czy należy wylać olej który w nim jest i dolać dobrego oleju maszynowego (czy innego? np do smarowania maszyn do szycia?) czy zostawić to co tam jest, tylko ewentualnie uzupełnić.

2. Zbiornik wyrównawczy - jest koniecznie do życia potrzebny? (bo to że filt/odolejacz potrzebny to wiem).

3. Możecie pokazać zdjęcia swoich domowej roboty sprzętów ? Widziałem na tym forum bodajże 2 - jeden ze zbiornikiem wyrównawczym z gaśnicy, drugi z czymś podobnym za pomocą butelki plastikowej (czy też miał to być ot taki zbiorniczek nie wiadomo po co )

4. Zawór bezpieczeństwa raczje jest potrzebny, jak zrozumiałem, gdyby zostawić włączony sprzęt na minutę np bez puszczania powietrza?

5. Aerograf dwufunkcyjny sam z siebie nie wypuszcza powietrza, tak? Czyli ciśnienie w układzie rośnie gdy nim sobie majstrujemy nie psikając?

6. Jak utrzymywać stałe ciśnienie?

 

Mam nadzieję że pytania nie są "lamerskie", bo czytając niektóre topici na ten temat ludzie przechodzili nad nimi do porządku dziennego i nie wchodzili w szczegóły tłumaczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj TEN WĄTEK. Opisałem tam swój agregat.

Odpowiedź na pytanie 4 & 5: Jeżeli zastosujesz wyłącznik ciśnieniowy to będzie on odpowiadał za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w zbiorniku. Jeżeli masz zaufanie do takiego wyłącznika to zawór bezpieczeństwa możesz pominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ co nieco na temat olejow do agregatow.

Ja bym zostawil ten olej, ktory jest w agregacie. Chyba, ze masz wrazenie ze jest go za malo i chcialbys uzupelnic. Poniewaz nie wiesz jaki olej jest w agregacie, lepiej , w taki przypadku, nie mieszac i wymienic raczej calosc.

 

Agregat z dostatecznie dlugim przewodem powietrznym wygeneruje Ci stale cisnienie w ukladzie z aerografem. Nie bedziesz mial jedynie, mozliwosci jego regulacji. Czasami nie ma to w ogole znaczenia, jesli dobierzesz odpowiednie rozcienczenie farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli bez zbiornika wyrównawczego ciśnienie będzie w miare stałe (określonej wartości)? A gdybym chciał regulować to potrzebuję zbiornik + reduktory/coś w tym stylu?

Ps - właśnie ten temat który podałeś skłonił mnie do zastanawiania się w ogóle nad czymś takim jak olej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.