Jump to content

Republic P-47M Thunderbolt ----> Revell 1/72


Abominus
 Share

Recommended Posts

Cześć!!

Wrzucam kolejny urodzinowy "ulep" bo tak chyba należało by nazwać tenże revellowski modelik, który na forach pojawiał już się tysiące razy. Zestaw nie jest idealny bo znawcy tematu dobrze wiedzą, że Revell podarował tu Thunderboltowi zbyt duży brzuszek. Ale to nie wszystko. Jest jeszcze trochę bugów powstałych z mojej strony lub jak kto woli niedociągnięć. I tak można zauważyć np. wiatrochron i odsuwaną osłonę kabiny, które nie są względem siebie do końca symetryczne. Czerwony pas na osłonie silnika powinien być szerszy. Koła delikatnie "ugięły się" pod ciężarem masy Thunderbolta co nie miało odzwierciedlenia w rzeczywistości, a przynajmniej nie do takiego stopnia. Kolejna sprawa to widoczne łączenie połówek kadłuba na spodzie jak i sama ziarnistość koloru alu. No cóż Pactra do tego się raczej nie nadaje. Do tego po latach lakier, który zastosowałem coś zaczął tak jak by szarzeć co sprawia, że model wygląda jak by był pokryty kurzem. Dobra koniec tych grzechów i do rzeczy:

 

Republic P-47M-1-RE Thunderbolt "Devastating Deb"

UN-F

serial 44-21160

63rd Fighter Squadron/56th Fighter Group

Boxted/Anglia - kwiecień 1945

 

Pilot - Cpt. John C. Fahringer

Urodził się 18 sierpnia 1918 roku w Chicago. W 1942 roku wstąpił do Sił Powietrznych USA i został pilotem myśliwca P-47, walcząc w Europie przeciwko Niemcom. Do 63 Dywizjonu Myśliwskiego dołączył w dniu 13go pażdziernika 1944 roku jako Kapitan. Na pierwszą misję wybrał się 30go pażdziernika na samolocie P-47D-29 o numerze 44-19951 , kod boczny UN-K. Łącznie w 63 dywizjonie wylatał 49 misji. Kolejne pięćdziesiąte zadanie wykonał już dla 61 Dywizjonu 7 kwietnia 1945 roku. Zestrzelił 4 maszyny przeciwnika w tym jednego Me-262 na prezentowanej właśnie maszynie. Ponadto zniszczył jeszcze 4 samoloty przeciwnika na ziemi. Po zakończeniu wojny w 1951 roku Fahringer przejął dowodzenie w 307th Tactical Fighter Squadron, przydzelonego do Dowództwa Lotnictwa Strategicznego jako dywizjon eskortowy, wyposażony w samoloty Republic F-84E Thunderjet, stacjonujący w bazie Turner w stanie Georgia. W 1962 roku John znalazł się w dowództwie 390th Strategic Missile Wing w bazie lotniczej Davis-Monthan w Arizonie. Na emeryturę odszełd w stopniu Pułkownika po trzydziestu latach służby w USAAF/USAF walcząc w IIWŚ, Korei i Wietnamie. Otrzymał wiele medali i odznaczeń, włączając w to np. Zaszczytny Krzyż Lotniczy.Będąc na emeryturze rozpoczął nową karierę jako aktor. Był członkiem zawodowego związku aktorów i artystów. Występował na scenie oraz częściowo w telewizji. Zmarł 20 września 1999 roku w szpitalu w Camarillo (stan Virginia) mając 81 lat.

vpx94o.jpg 242xvk9.jpg

 

2dbm35y.jpgrbwr46.jpg

4jnm12.jpgrihhg8.jpg

9zugxx.jpg

2igcgo4.jpg

23ucw1w.jpg

dp8k9d.jpg

2gseq2d.jpgo7n22p.jpg

vdpi7c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.