Skocz do zawartości

PETERBILT 377 A/E


marcinzo56

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oto moj skonczony (w 99,9%) Peterbilt. Truck był robiony bez szpachli a malowany był sprayem. Fotki moga byc troche nie wyrazne bo były robione na szybko. Jedynie co mi w nim zostało to przetrzec chromy zeby nie było na nich odcisków ale to jak bedzie czas bo trzeba sie z tym bawic. Teraz fotki:

 

100_2224.jpg

100_2228.jpg

100_2231.jpg

100_2232.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie.

Grauluję.

Coś mi się jednak dwie pierwsze foty nie otwierają, spróbuję później.

Dobrze sklejony, fajny kolorek.

Teraz przydałaby się jakaś naczepka do niego.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O a co to .. poduch w kolorze srebrnym... takie być nie powinny, jak już to czarny mat...

 

Dlaczego sadzisz, ze nie powinny takie byc???? Ja gdy pracowałem przy nim to stwierdziłem ze cała czarna rama nie moze byc i zrobilem poduszki na inny kolor. Wszyscy twierdza, ze kazdy ma swoj gust i ja również go mam. Jest to model ami i zrobilem go na swoj gust. Chyba nie ma nigdzie napisane ze trzeba tak zrobic jak ksiazka pisze Robiłem go dla siebie a nie do sklepu czy na konkursy wiec mi taki kolor odpowiada.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyleże poduszki powietrzne wyrabiane są z CZARNEJ GUMY, nie lakierowanej, nic!! CZARNA GUMA, GUMA CZARNA, podkreślam jeszcze raz - CZARNA GUMA. Nawet choby się ktoś uparł i polakierował poduszki powietrzne na srebrno, to na skutek wyginania, rozciągania gumy, lakier odpadł by całkowicie po ... 2 dniach. Co ma do tego twój styl i gust?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz racje, wiem ze sa z gumy a moj styl i gust ma do tego, ze ja robie model kierujac sie swoim gustem. Moze tak jak napisałes ktos sie uparł i pomalował je na srebrno i moze to wlasnie ja jestem tym kims, ze je pomalował. Napisze to jeszcze raz: ROBIŁEM GO DLA SIEBIE i nie malowałem wszystko jak jest oryginalne wiec chyba mam prawo malowac jak mi sie podoba.

 

Pozdrawiam i prosze włącz troche wiecej wyobrazni bo nie wierze, ze Ty wszystko robisz tak jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie ma się co kłócić.

Można dyskutować, ale bez takich emocji.

Generalnie, zauważam pewne niepokojące zjawisko, mianowicie nasze podejście do modelarstwa. Wydaje mi się, że mamy tu do czynienia z dwoma różnymi szkołami - pierwsza z grup stara się maksymalnie odwzorować model tak, aby w jak największym stopniu przypominał oryginał. Druga z grup, to Ci, którzy robią modele po swojemu w taki sposób, jak im się podoba lub jak chcieliby, żeby prawdziwa ciężarówka wyglądała (dla przykładu, strzelam). Należy to zrozumieć i uszanować, bo każdy ma prawo zbudować model, jak chce.

Nie można narzucać komuś, jak ma model zbudować czy pomalować. To jest jego sprawa. Rozmawiajmy o stronie technicznej, jak model został zbudowany, jak pomalowany (technicznie), a nie, jaki kto wybrał kolor. To jest też kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje. Nie bądźmy bardziej papiescy od samego papieża.

Nie starajmy się przekonać kogoś, że robi źle. Jak wszyscy będziemy robić modele według jednego wzorca, to staną się one pospolite i nudne.

Polecam opanowanie emocji i większą powściągliwość, żeby się nam tu smród nie robił na Forum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubie jedno i drugie , czasami sobie pofantazjuje a czasami bardziej zblizony do oryginału . Truckerek gdzie widziałeś tego petka ?? :P . Jarku świetna wypowiedź !!! jeszcze nie spotkalem sie z tak profesjonalnym podejsciem do modelarstwa , przynajmniej nie publicznie , za to wielkie .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa Jarku bardzo dobre to bylo. brawo brawo brawo.. co do peterbilta to cacy blyszczy sie jakpsu jajka:) czysto zrobiony i to sie chwali jak ktos wczesniej napisal brakuje malych szczegolow takich jak uszczelki w oknACH itp. ale w nastepnych modelach napewno sie odwazysz na takie kroki:) o jezusie po tym jak upierdzielilem blotem mojego trucka to z zazdroscia patrze na takie czysciochy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.