Skocz do zawartości

Airfix Vickers Wellington 1/72


krzy65siek

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia chyba trochę zbyt ciemne, ale pogoda na zewnątrz nie sprzyja, a wewnątrz troszkę brakuje oświetlenia.

 

Airfixowy nowy Wellington + blaszki Eduarda. Przyjemny model, choć sporo różnych punktów montażowych. Malowany wszystkim co wpadło w ręce.

83ecb06a82098aa4.jpg

d1faf9479977d7bb.jpg

852c7e7f9a639fca.jpg

9a82971ed53ab51c.jpg

5baa7de1335ba2b5.jpg

4a274c1054c36b44.jpg

9112cab360ddd9e5.jpg

 

Będę wdzięczny za uwagi i komentarze.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Położyłem kamuflaż, pomalowałem silniki i osłony silników. Myślałem już, że model mnie pokona, jakoś samoloty są trudniejsze niż czołgi.

 

Próbowałem jakoś zróżnicować czarny, namęczyłem się i generalnie nic z tego nie widać (bałem się, że będzie widać za mocno). No nic, będę malował pewnie jeszcze czarny, bo jest naprawdę trudny. Nie mam zupełnie pomysłu jaki wash dać na ten czarny kolor? Kupiłem "Paneliner for black camo" Z AK, ale jest strasznie gęsty i strasznie biały, jakoś do mnie nie przemawia. Czarny wash też jakoś nie leży...

 

Ktoś ma jakiś pomysł? Będę wdzięczny za wszystkie uwagi i sugestie.

 

f5477fe4c1a47ae7.jpg

b14014dde09b6a7e.jpg

19271aaba097672f.jpg

43c0c831deec8986.jpg

8559d2fa51dc45f7.jpg

e5f11dbd2a20b5b6.jpg

96cfd5d74b9a5aa2.jpg

b1071a8bde21d05b.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wielkiego doświadczenia z 1/72, zrobiłem do tej pory dwa modele - Karasia z IBG i tego Wellingtona. Wellington jest bardzo fajny, ale widać różnicę w podejściu Airfixu i IBG. W Airfixie widać, że z założenia jest to model dla bardziej początkujących modelarzy - dużo miejsca do mocowania części, uproszczenia itp. IBG jest chyba dla bardziej zaawansowanych i bardziej przypomina model, nie zabawkę.

 

Tym niemniej Wellington ma pięknie odwzorowaną fakturę, bardzo sympatyczny kadłub, jest dobrze spasowany. Niestety kadłub jest dość długi i w moim przypadku był zwichrowany, musiałem się namęczyć przy sklejaniu. Jest jeden poważny babol - Mk Ic, nie ma karabinów (i okien) w burtach, a forma jest szykowana pod wersje późniejsze i są okna do zaklejenia częściami z szarego plastiku. Obie części są źle spasowane (to raz), a dwa mają błędną fakturę. W efekcie musiałem zeszlifować trochę fakturę na burtach (a szkoda, bo jest bardzo ładna).

 

Sklejałem wg instrukcji, a w niej zaklejenie okien w burtach jest już po zamknięciu kadłuba i przyklejeniu skrzydeł. Gdybym sklejał go ponownie, okna w burtach zakleiłbym na samym początku (nie wiem dlaczego w instrukcji jest jak jest, to bez sensu).

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.