Skocz do zawartości

F-104S Hasegawa 1/72


Wokulski

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Solo napisał:

Bardzo fajnie pomalowane. Może warto byłoby rozjaśnić poszczególne panele?

Jeszcze będę bawić się olejami po kalkomaniach, żeby osiągnąć coś w stylu tych drastycznych jasnych przemalówek ze zdjęć w pierwszym poście.

No i kwestia zbiorników paliwa, nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak je przykleiłem, nawet nie za bardzo potrafię sobie przypomnieć ten moment. Nie wiem co z nimi zrobić, oderwać ich nie oderwę, bo są przyklejone jak skurczesyn, obcięcie też nie wchodzi w grę, bo wtedy skrzydło będzie o około 3 mm za krótkie, Chyba że zaryzykowałbym, spiłował i przykleił na końcu pylony na sidewindery zamiast tych pod kadłubem.

Edytowane przez Wokulski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymierz i odetnij sama koncowke skrzydelka na zbiorniku i doklej na gore,  wlasciwe to o to chodzi jak dobrze zrobisz to szpachlowania malo i nie widoczne specjalnie 

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oglądnięciu pylonów na końcówki skrzydeł wiem już co zrobię. 

Pylony nachodzą na skrzydła od góry, widać tam wyżłobienie w kształcie końcówki skrzydła właśnie. Stwierdziłem że zaszpachluję tą wnękę, i przykleję pylon na równo z dolną powierzchnią skrzydła, wtedy długość skrzydła będzie taka sama jakbym normalnie przykleił pylon, a i kształt końcówki będzie taki sam jak to powinno być.

Nawet nie wiecie jak w tej chwili dziękuję inżynierom Hasy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem malowanie, szybki skrót.

Pomalowałem nos i panel przeciwodblaskowy

Pomalowałem pylony podskrzydłowe

Przykleiłem i pomalowałem pylony na końcach skrzydeł

Pomalowałem te beżowe panele na kadłubie za kabiną

Pomalowałem światła pozycyjne przy wlotach powietrza i dwa pomarańczowe za skrzydłami, przy dyszy

Teraz błysk i zaczynam nakładanie kalek.

Zdjęcia zedytowałem tak, żeby przedstawiły najbliższy prawdzie wygląd marmurków, myślę że jest okej.

84FA0B40-D3DC-45CB-BC69-984CAB84E5B4.jpeg

2985E3C4-806F-4DC8-9F57-91FF010C0356.jpeg

512860B3-524A-4097-B94A-69CE97A5A191.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Rozwazałes zrobienie szarego Zipa. Ja kiedys teś o tym myslałem, ale nie miałem kalek.  Czy ty masz pomysł, skąd zwiąść kalki do szarego włoskiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, spiton napisał:

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Rozwazałes zrobienie szarego Zipa. Ja kiedys teś o tym myslałem, ale nie miałem kalek.  Czy ty masz pomysł, skąd zwiąść kalki do szarego włoskiego ?

Znalazłem taki zestaw kalkomanii, są dwa szare, dwa kamo.

https://mjwmodels.co.uk/sky72062-172-lockheed-f-104gf-104s-starfighter-decals-44-3325-p.asp

No na szaraku można dopiero poszaleć malarsko ?

Edytowane przez Wokulski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.