Jump to content

8 Wrocław Model Show - 13-14 kwietnia 2019


Recommended Posts

Bez zbędnych wstępów:
8WMS_plakat_NoSpoSmall.thumb.jpg.ec2400179798375ad51b8ba3223a1897.jpg

Zapowiadamy że będzie wszystko co do tej pory:
- brak szacunku dla wypracowanych przez wieki kanonów modelarskiej oceny na punkty 
- znowu te wydumane pieczątki (jakby samego "Wyróżniony" było za mało)
- rozdanie nagród na którym człowiek nawet nie zdąży się kimnąć
- modelarze którzy umyślnie utrudniają pracę organizatorów i sędziów przywożąc zbyt dobre modele
Czyli nuda.

Ale będzie też nowość: lokalizacja.
Żegnamy gościnne modernistyczne mury 2 LO i przenosimy się 15 lat do przodu, do Lotniczych Zakładów Naukowych, których budynki powstały w drugiej połowie lat 40 w pobliżu dawnych zakładów Rheinmetal-Borsig w dzielnicy Psie Pole. 
Będzie to dla nas kolejny rok kiedy jest do ogarnięcia coś nowego. Nieoceniona jest tu pomoc jaką zaoferowała nam dyrekcja LZN. Nowa lokalizacja pozwala nam myśleć o WMS nieco szerzej w kategoriach atrakcji okołomodelarskich które uprzyjemniają imprezę. Więcej na ten temat wkrótce.

Zwróćcie uwagę na "Second Hand" na plakacie. To nasz przyszłoroczny temat przewodni. I to wasze pomysły na modele go stworzą. Każda interpretacja jest mile widziana. Niby do kwietnia jest sporo czasu, ale modeli nie robi się w weekend. 
Tzn przynajmniej ja nie robię.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Wiem, że impreza w kwietniu, ale pora na aktualizację tematu, mam dwie informacje: dobrą i złą ?

Dobra jest taka, że na terenie imprezy bedziemy mieli do dyspozycji dla naszych gości bazę noclegową w postaci udostępnionego internatu (za symboliczną jak na Wrocław cenę). A zła informacja jest taka, że dla wszystkich miejsc nie starczy, a zatem decyduje prawo buszu, kto pierwszy ten lepszy. Rezerwacje miejsc/łóżek proszę słać do mnie na PW.

Warunki: jak w internacie, a łóżka z regóły 2 piętrowe.

Na chwilę obecną pozostały pokoje:

2 pokoje 4 osobowe - cena 30 zł/nocleg + 12 zł za pościel (opcjonalnie)

3 pokoje 6 osobowe - cena 27 zł/nocleg + 12 za posciel (opcjonalnie)

1 pokój 10 oosbowy - cena 27 zł/nocleg + 12 za posciel (opcjonalnie)

 

 

Link to post
Share on other sites

Mała aktualizacja noclegów:

Pozostały:

1 pokój 4 osobowy - cena 30 zł/nocleg + 12 zł za pościel (opcjonalnie)

3 pokoje 6 osobowe - cena 27 zł/nocleg + 12 za posciel (opcjonalnie)

1 pokój 10 oosbowy - cena 27 zł/nocleg + 12 za posciel (opcjonalnie)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mały łupdejt odnośnie noclegów:

Pozostały:

2 miejsca w pokoju 6 osobowym - cena 27 zł/nocleg + 12 za pościel (opcjonalnie)
2 pokoje 6 osobowe - cena 27 zł/nocleg + 12 za pościel (opcjonalnie)
1 pokój 10 oosbowy - cena 27 zł/nocleg + 12 za pościel (opcjonalnie)

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Update odnośnie noclegów:

Pozostały:

1 miejsce w pokoju 6 osobowym - cena 27 zł/nocleg + 12 za pościel (opcjonalnie)
2 pokoje 6 osobowe - cena 27 zł/nocleg + 12 za pościel (opcjonalnie)
1 pokój 10 osobowy - cena 27 zł/nocleg + 12 za pościel (opcjonalnie)

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Pozdrawiam, Marek

Edited by donalyah00
Link to post
Share on other sites

Halo, halo! ? ?

Tu rozgłośnia radia WMS 2019, która serdecznie Was zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej VIII już edycji Wrocław Model Show 2019. Ruszyła właśnie rejestracja modeli, starzy wyjadacze i nasi bywalcy logują się na starych loginach i hasłach, nowi (przyszli starzy wyjadacze) najpierw muszą się zarejestrować (założyć konto) na naszej stronie WMS2019 , a następnie odliczać dni i godziny do przyjazdu. Zapraszamy też do śledzenia naszej  twarzoksiążki. 

Kolejne "niusy" wkrótce ?

 

Link to post
Share on other sites

Zastanawiacie się nad malowaniem swojego "spitfajera" czy "meserszmita"  na naszą imprezę? To może podpowiedzi poszukacie w naszym FILMIKU z 6. edycji WMS.

A już wkrótce pojawi się kilka garści przydatnych informacji natury organizacyjnej.

Link to post
Share on other sites

W sprawie modeli kartonowych.

W zaktualizowanym regulaminie ogólnym pojawia się min. wzmianka o tym że materiał z jakiego zrobione są nasze zabawki politechniczne nie ma zbytniego znaczenia. Tak długo jak efekt końcowy jest pozytywny i nie zagraża zdrowiu/życiu model może być zrobiony choćby z... nie, nie napiszę tego. Jeszcze ktoś faktycznie przywiezie.

Inny dość istotny zapis to ten który umożliwia sędziom i organizatorom wystawianie swoich modeli - nawet w klasach przez siebie sędziowanych. Modele te są po prostu czytelnie oznaczone i wyłączone z wyróżnień (ale mogą zbierać pieczątki - 
 funkcją pieczątek nie jest wyróżniać a informować). To temat na szerszy wpis, ale w skrócie - nie po to robimy imprezę żeby nie móc pokazać także swoich modeli, a uważamy że najlepszym kontekstem dla nich są modele innych uczestników. Potencjalne opinie o kumoterstwie chętnie przedyskutujemy osobiście na miejscu, chociaz pewnikiem internety i tak będą wiedzieć lepiej.

Przypomnę także - prawdopodobnie niepotrzebnie, bo wiecie to zapewne doskonale - że na WMS w konkursach OPEN stosujemy pieczątki. Jak i dlaczego - można sobie poczytać o'tutaj
Od zeszłego roku mamy też zupełnie nowy sposób liczenia punktów w konkursie PROFI. Tj. nie liczymy ich jakoś losowo, czy w drugą stronę. Jakoś tak wyszło że przy próbie lekkiego dopasowania starego regulamiu o proweniencji jeszcze LOKowskiej do naszych pomysłów wyszedł nam nowy regulamin punktowy. Jak na razie działa przyzwoicie, acz cały czas śledzimy efekty jego działania i uwagi stosujących go sędziów żeby trzymać rękę na pulsie.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Gotowi na podbój Wrocławia?  ?
Jak macie jakieś modelarskie wybuchowe pomysły, to nie krępujcie się, najwyżej pomogą je Wam rozbroić saperzy z CSWIiCh. we Wrocławiu. Natomiast Ci, którzy mają wystrzałowe pomysły to też bez krempacji, pomogą je Wam wystrzelić artylerzyści z 23 ŚPA z Bolesławca. Poza tym przekonacie się, że Langusta to nie tylko rodzina skorupiaków, a Danuta to nie koniecznie tylko imię żeńskie ?

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Wracając do wybuchowych i wystrzałowych pomysłów to gdyby komuś przy tej okazji np. urwało palec, rękę, albo kawałek nogi to...w sumie zero problemu, połata Was na miejscu 2WSP (dokładnie taki jaki pełnił służbę w czasie misji pokojowych).

A skoro znowu piszę, to napiszę coś o tegorocznej Grą Pri, w tym roku nagrodą będzie Aero z kolekszyn edyszyn pakowany w fajne pudełko z egzotycznego drewna (już dla samego pudełka warto się połakomić), nagrodę funduje Wojtek z M-Zone.

IMG_20190326_151630645_zpsheyjvt70.jpg

Gdyby ktoś chciał zobaczyć wi fil kosztet aero itp. to może kliknąć TUTAJ  

Cześć i chwała Wojciechowi!

Edited by Robroy
Link to post
Share on other sites

Dziękujemy za kolejne zgłoszenia ws. nagród specjalnych. Tym razem nagrodę, którą bedziecie mogli zdobyć ufundowali koledzy z Koszalina. Pełna lista nagród specjalnych (uzupełniana na bieżąco) znajduje sie oczywiście na naszej stornie TUTAJ

A poza tym zgloszenia napływają...napływają, postanowiliśmy od tego roku, że stworzymy z nich interaktywną mapę. Częśc zgłoszeń już została naniesiona, pozostałe naniesiemy niebawem ?

MAPA UCZESTNIKÓW

 

 

Edited by Robroy
Link to post
Share on other sites

Halo, halo ???

...już tylko 9 dni pozostało do złożenia wizyty w gościnnym jak zawsze Wrocławiu ?

Zanim podamy Wam niezbędne informacje nt. dodatkowych wrocławskich atrakcji, parkingu, dojazdu i zaktualizowanej mapki uczestników to najpierw słów kilka nt. dwóch osób, które nas wspierają od 1. edycji naszej imprezy. To Tomek i Darek...imiona na pierwszy rzut oka pospolite, ale nic mylnego... bo Tomek z Toro Model i Darek z Exito są wyjątkowi i nie do podrobienia! Ponadto nagrody , które funduje Tomek są niepowtarzalane i do zdobycia tylko na naszej imprezie. Jedną z nich jest " Latająca Krowa" przyznawana za najlepszy model PSZ na Zachodzie w barwach polskich 1940-1947 w konkursie Profi, a druga to Memoriał im. sierż. pchor. Aleksandra Średnickiego - dowódcy czołgu „Merkury”, Pułku 6. Pancernego „Dzieci Lwowskich, w bitwie pod Piedimonte w maju 1944 – za najlepszy model w barwach II KP (o samym Memoriale możecie więcej przeczytać TUTAJ). Darek natomiast funduje ze swojej oferty zawsze ciekawy model, który w tym roku będzie do zdobycia z interesującymi dodatkami.

:piwo:  DZIĘKUJEMY! :piwo:

cd nastąpi...

 

IMG_20190402_191728 (002).jpg

IMG_20190329_140910421.jpg

Link to post
Share on other sites

W nawiązaniu do rozmowy firma First To Fight Sp. z o. o. producent i wydawca serii WRZESIEŃ 1939 ufundowała:

Nagrodę za najładniejszy model firmy First To Fight

oraz

modele dla najmłodszych modelarzy.

Bardzo chętnie weźmiemy udział w Wrocław Model Show, gdzie pokarzemy Historyczną Grę Bitewną WRZESIEŃ 1939 oraz wystawimy na stoisku modele naszej serii.

https://www.facebook.com/firsttofight.p/

Edited by wrzesien1939
Link to post
Share on other sites

Witam. Mam model w pudełku, czy można go przywieźć i przekazać Waszym Wysokościom :)  byście go dołączyli do nagród dla jakiegoś Juniora czy tam młodzika?

Edited by dr.Watson
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, dr.Watson napisał:

Mam model w pudełku, czy można go przywieźć i przekazać Waszym Wysokościom :)  byście go dołączyli do nagród dla jakiegoś Juniora czy tam młodzika?

Oczywiście :)

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Zapraszamy do zgłaszania modeli przez naszą stronę www – zostały jeszcze dwa dni do zamknięcia rejestracji!

Aby zachęcić modelarzy proponujemy kolejny rzut oka na półkę z nagrodami. Przy okazji bardzo dziękujemy naszym sponsorom: Arma Hobby, Master Model i Yahu Model!

8WMS_nagrody_specjalne_Arma.jpg
8WMS_nagrody_specjalne_Master.jpg
8WMS_nagrody_specjalne_Yahu.jpg

Do zobaczenia we Wrocławiu! :)

Pozdrawiam, Marek

Link to post
Share on other sites

No to ja przebijam półkę, którą wrzucił Marek ?

Jest z nami również od poczatku znana i ceniona na naszym rynku modelarskim firma IBG , która wesprze nas w tym roku pudłem pełnym modelarskich dobroci, podbnie jak będaca z nami od 6 edycji firma Life Color ?

a1.jpg

a2.jpg

 

a3.jpg

IMG_3698 (002).jpg

Edited by Robroy
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.