Skocz do zawartości

Spitfire Mk.IX Hasegawa 1:48


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dla mnie absolutnie niestandardowy.

Krótko mówiąc prezentuję poniżej model który nie miał prawa pojawić się na moim warsztacie. Po pierwsze nie jest to moja tematyka i skala po drugie zwyczajnie i delikatnie mówiąc nie jestem fanem tego samoltu.

Nie wiedzieć czemu na wystawach modelarskich jeżeli pojawiają się jakieś nagrody to w klasie modeli współczesnych nagrodą jest Spitfire lub Foka. Właśnie w taki sposób wszedłem w posiadanie kilku modeli których w zasadzie nie miałem sklejać. Jednak pewnego dnia naszło mnie i podczas posiedzenia piątkowo-niedzielnego złożyłem dwa takie modele - Spitfire i Mustanga.

Tu dodam że ten drugi zdecydowanie bardziej trafia sylwetką w mój gust.

Spitfire Mk. IX od Hasegawy skala 1:48 model w mojej opinii nie składa się idealnie w porównaniu do Mustanga Tamki dodatkowo miałem WIELKIE problemy z kalkami po włożeniu do wody rozpadały się jak szyba hartowana co widać na lewej burcie po braku "MK" dorobię maski i domaluję w późniejszym terminie.

Resztę kalek potraktowałem cienka warstwą lakieru bezbarwnego i po walkach umieściłem na modelu.

Ok, tyle w kwestii wprowadzenia.

GeRtvr5.jpg?15ujwrbi.jpg?2IJP4DkM.jpg?1YmYEyjf.jpg?1rx388j8.jpg?25FiZGpI.jpg?1ZNnE2aW.jpg?1

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto od czasu do czasu wyjść poza swoją strefę komfortu. 

Spit, jak Spit - robiłem ten model w wydaniu Revella wiele lat temu i o ile pamiętam, problemów nie sprawił, a kalkomanie Revell daje bardzo przyzwoite. W Twoim wydaniu model robi dobre wrażenie, jak zwykle efektowne malowanie, choć jakoś jakby czuje się, że nie miałeś do niego serca. Może dla porównania spróbuj Spitfire Mk.IX z Eduarda?
I gdzie się podziały zdjęcia spodu?

Z pozdrowieniami
Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie  prezentujesz lakierniczy poziom mistrzowski. Z tym że nie w tym modelu. Dziwnie trochę wyglądają te wypłowienia, zwłaszcza na zielonym. Mam wrażenie że odpuściłeś lakierniczą arię i zszedłeś do poziomu hmm..disco polo :mrgreen:. Oczywiście nie chcę abyś poczuł się urażony takimi uwagami, tym bardziej że mógłbym co najwyżej czyścić Twój aerograf :szczerbol: 

Edytowane przez Marcin K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny choc jak wyzej malarsko poszedles wedlug schematy wspolczesnych samolotow [przebarwienia]. Odcienie no coz zielen wyglada ok aczkolwieh szary to wedlug mnie calkowicie chybiony odcien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kzugaj napisał:

Ladny choc jak wyzej malarsko poszedles wedlug schematy wspolczesnych samolotow [przebarwienia]. Odcienie no coz zielen wyglada ok aczkolwieh szary to wedlug mnie calkowicie chybiony odcien.

Modele, jak napisałem otrzymałem w ramach narody wraz z zestawem odpowiednich farb Tamiya (zgodnych z opisem w instrukcji) i takich użyłem. Kompletnie nie wiem czy są one zgodne czy nie z rzeczywistością ale jak rozumiem nie bardzo. Dodatkowo zdjęcia przełklamuja  kolor szary na zdjęciach wyszedł zdecydowanie bardziej niebieski niż jest w rzeczywistości.

Temat dla mnie egzotyczny więc nawet nie próbowałem prowadzić poszukiwań zgodności kolorystycznej ze stanem faktycznym. Wraz z modelem otrzymałem zestaw farb XF-80, 81,82

Edytowane przez KRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.