Jump to content
Rafael

IV Międzynarodowy Konkurs-Wystawa Modeli Redukcyjnych Konstantynów Ł. 2019.02.23-24

Recommended Posts

Miło mi zakomunikować kolejną odsłonę organizowanej przez nas imprezy, wcześniej odbywającą się w Aleksandrowie Łódzkim.

698af1.md.jpg

IV Międzynarodowy Konkurs-Wystawa Modeli Redukcyjnych
o puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego

Szk. Podst. nr 5 im. 1 Armii Wojska Polskiego
23-24  lutego 2019
ul. Sadowa 5/7
Konstantynów Łódzki

INFORMATOR/REGULAMIN KONKURSU WYSTAWY

1. Konkurs - wystawa ma na celu popularyzację modelarstwa wśród  zwiedzających.
 
2. Na wystawę zgłaszający mogą zgłosić dowolną tematykę prac modelarskich, jedyne ograniczenie to ilość wystawianych modeli do 20 szt. Na wystawę można zgłosić również kolekcje modelarskie.

3. Konkurs modelarski przeprowadzony będzie równolegle z wystawą, w konkursie mogą brać modele pokazywane w ramach wystawy.

4. W konkursie wyróżnia się poszczególne klasy modeli:

Kartonowe (skala dowolna, za wyjątkiem klasy KL):
KS1 - samoloty
KS2 - śmigłowce
KO - statki i okręty
KOP - okręty podwodne
KZ - żaglowce
KL - statki i okręty do linii wodnej (skala 1:400 i 1:250)
KK - pojazdy kołowe
KG - pojazdy gąsienicowe
KA - artyleria
KB - budowle
KSZ - pojazdy szynowe
KR - rakiety
KF - figurki

Plastikowe
PS1 - samoloty i śmigłowce (skala 1:32)
PS2 - samoloty i śmigłowce (skala 1:48)
PS3 - samoloty i śmigłowce (skala 1:72)
PS4 - samoloty i śmigłowce (skala 1:144)
PO - statki i okręty (skala dowolna)
PK1 - pojazdy wojskowe kołowe (skala 1:35-1:48)
PK2 - pojazdy wojskowe kołowe (skala 1:72-1:76)
PG1 - pojazdy wojskowe gąsienicowe (skala 1:35-1:48)
PG2 - pojazdy wojskowe gąsienicowe (skala 1:72-1:76)
PC - pojazdy cywilne (skala dowolna)
PA1 - artyleria (skala 1:35-1:48)
PA2 - artyleria (skala 1:72-1:76)
PF - figurki (skala dowolna)
PD - dioramy (skala dowolna)

Modele S-F - materiał i skala dowolne

5. Podział na kategorie wiekowe (wiążący jest rok urodzenia):

- do 13 lat (włącznie) - młodzik (M)
- od 14-18 lat - junior (J)
- powyżej 18 lat - senior (S)

W przypadku niewystarczającej liczby modeli do rozegrania danej klasy, organizatorzy zastrzegają sobie możliwość łączenia kategorii wiekowych.

6. Konkurs rozgrywany jest indywidualnie w kategoriach OPEN, nie przewiduje się klasyfikacji zespołowej.
Dyplomami zostaną nagrodzone modelarze za zajęcie miejsc 1-3, dodatkowo przewiduje się nagrody specjalne dla najmłodszych zawodników.
Za najlepszy model pojazdu w polskich barwach przyznana zostanie Nagroda Specjalna im. Marka Michalskiego.
Za najlepszy model kartonowy samolotu autorstwa Tadeusza Grzelczaka, Łódzka Sjesta Modelarska wręczy Nagrodę Specjalną Jego imienia.
 
7. Rejestracja elektroniczna modeli prowadzona będzie za pomocą poniższego formularza do dnia 21.02.2019, do godz. 24:00:

Formularz Rejestracyjny

Zgłaszanie modeli na wystawę i konkurs będzie możliwa w ograniczonym zakresie również w dniu 23 lutego w miejscu wystawy, w godzinach 11-13.00, ocena klas odbędzie się w godzinach 14.00-19.00 w dniu 23 lutego 2019 r.  Wystawa pokonkursowa odbywać się będzie w dniu 24 lutego 2019 r w godzinach 11.00-15.00. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 24 lutego 2019  ok. godz. 15.00.

8. Zawodnicy i wystawcy dostarczają i odbierają modele na własny koszt.

9. Organizacja konkursu:
- Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego,
- Łódzka Sjesta Modelarska.

10. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wprowadzenia zmian w niniejszym regulaminie w wypadku zaistnienia takiej potrzeby.

Kontakt z organizatorami:
- Adam Glapski adamex71@o2.pl, tel. 886 205 370
- Grzegorz Nowak GNowak@poczta.fm, tel. 668 839 597

- Paweł Homerski, tel. 604212963.

11. Baza noclegowa Konstantynów Łódzki

Zdajemy sobie sprawę z bliskości Łodzi, ale gdyby ktoś w wystawców, sędziów, gości chciał przenocować w Konstantynowie Łódzkim, podajemy sprawdzone namiary:
- Motel Silver, ul. Łódzka 126, Konstantynów Łódzki - 3km od wystawy, tel. 42 211 28 86
- Hotel Leszczyński by Zabost Ignacew 9, Konstantynów Łódzki - 5km od wystawy, tel. 42 211 13 17
- Zajazd Kansas, ul. Kolejowa 2, Konstantynów Łódzki - 2km od wystawy, tel. 42 211 16 05
- Pokoje Noclegowe, ul. Srebrzyńska 52, Konstantynów Łódzki - 2km od wystawy

Edited by Rafael
korekta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy w okolicy konkursu są  restauracje z normalnym jedzeniem czynne w niedzielę? Nie mam na myśli budki z hot-dogami ani pizzerii...

😎

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pizzeria to na pewno jest, niestety 😉 Zerknalem na otoczenie z poziomu map Google'a i w promieniu kilkuset metrow od lokalizacji konkursu mozna znalezc kilka lokali, ktore na swoich stronach oferuja sie z otwarciem w niedziele, zazwyczaj od 11:00. Nawet jakas kuchnia wietnamska sie znalazla. Odrobine dalej, na Retkinii, powinien byc wiekszy wybor, a to tylko kilkanascie minut jazdy. Postaram sie dowiedziec czegos na miejscu i dam znac jak najszybciej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

UWAGA!!!!
Rejestracja modeli została przedłużona do piątku 22.02.2019, do godz. 12:00.
Zapraszamy!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czwarta edycja firmowanej przez Łódzką Sjestę Modelarską imprezy, która tym razem miała miejsce w Konstantynowie Łódzkim, już za nami. Poniżej link do wyników i statystyk:

https://drive.google.com/file/d/1Bdi9k5R5hnQ1zBiC1BbyOnT56NEemXUF/view?usp=sharing

Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Kolegom, którzy brali udział w przygotowaniach i przebiegu imprezy oraz organizacji wystaw i warsztatów. Wielki ukłon w stronę Dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej Nr 5 w Konstantynowie Łódzkim za wszelką udzieloną pomoc. Impreza nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania i wsparcia naszych Sponsorów, wymienionych w załączonym dokumencie. Ale przede wszystkim dziękuję Wam - uczestnikom konkursu, ponieważ bez Was i Waszych przepięknych modeli zwyczajnie tej imprezy by nie było.

Zdaję sobie sprawę, że wiele rzeczy można jeszcze poprawić, to i owo zmodyfikować. Słuchamy Waszych rad i pomysłów i część z nich już znalazła się w szkicu przyszłorocznej edycji. Mam nadzieję, że wybaczycie nam wszelkie niedociągnięcia. Zaskoczyła nas nieco tegoroczna frekwencja i olbrzymia, jak na nasze skromne warunki, liczba modeli - następnym razem będziemy lepiej przygotowani. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zobaczymy się w przyszłym roku, tradycyjnie w ostatni weekend ferii w województwie łódzkim.

Ogromne podziękowania dla Pawła "Renaty" Opały za udostępnienie programu do obsługi konkursu. Paweł, jesteś wielki :)

Do zobaczenia

Rafał Dolot (Łódzka Sjesta Modelarska, sekretarz zawodów)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za wyniki, chciałem potwierdzenia moich obaw.

Na początku wypowiem się, odnośnie zupełnie absurdalnej sytuacji, gdzie na Waszym konkursie wszystkie trzy miejsca może zająć uczestnik. Takiej sytuacji nie powinno być, bo zwyczajnie wzbudza śmiech wśród publiczności.

Teraz coś co mnie najbardziej interesowało, czyli kategoria SF. Na innych kategoriach się nie znam, ale to jak została oceniona ta kategoria może świadczyć o braku znajomości tematu lub o tym, że cokolwiek by nie było na stole to i tak swoi muszą wygrać. Obstawiam oba przypadki.
Tak jak została oceniona ta kategoria, tylko potwierdza mnie w tym co słyszało się po ludziach w czasie rozdawania nagród, a mianowicie odnośnie "To co, dzisiaj ja dam tobie nagrodę, a za tydzień ty mi". Utwierdza mnie to w przekonaniu że nie warto się starać, ważne z kim się zadajesz. Co oczywiście tyczy się wielu konkursów gdzie znajomi znajomym rozdają nagrody, reszta dostaje tylko ochłapy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piotrze,

Przejrzałem protokoły z oceny i wstawione przeze mnie podsumowanie. Zgadzam się z Tobą, że nie powinna się zdarzyć sytuacja, że ktoś otrzymuje więcej nagród w jednej klasie. Sędzia główny na odprawie uczulał sędziów, aby pilnowali tej reguły. Niestety w trzech grupach pojawiły się błędy i nie zostało to zachowane, a na pudle jedna osoba odbierała dwa wyróżnienia. Trzech miejsc zajętych przez jedną osobę nie zauważyłem, wskaż mi, gdzie to jest. Wracając - nie wyłapali tego sędziowie, nie wyłapał tego sędzia główny, nie wyłapałem tego ja - sekretarz zawodów, zarówno podczas wprowadzania wyników (gdzie dysponujemy tylko nazwami modeli, a nazwiska zawodników są zakodowane), jak i drukowania dyplomów. Mogę to zrzucać na karb zmęczenia, dużej liczby modeli i klas do oceny oraz innych okoliczności przyrody, ale niewątpliwie wina leży po naszej - organizatorów - stronie i nie mam zamiaru tej krytyki unikać. Biorę to na klatę i z tego miejsca bardzo przepraszam tych, którzy brali udział w naszym konkursie i w jakiś sposób, z tego powodu, poczuli się pokrzywdzeni. Podobno nie myli się ten, kto nic nie robi i mam nadzieję, że w przyszłym roku unikniemy tego typu sytuacji, bo zapewniam Cię, że nie było to celowe.

Nie podoba mi się zakładanie przez Ciebie jakiejś naszej złej woli lub wręcz kumoterstwa, cyt. "(...) że cokolwiek by nie było na stole to i tak swoi muszą wygrać", odnośnie klasy S-F. Być może nie znamy się, być może osobom wybranym do komisji zabrakło odpowiednich kwalifikacji, chociaż są one zazwyczaj naprawdę doświadczonymi modelarzami. Zapraszam Cię zatem za rok do udziału w naszej imprezie w charakterze sędziego tej klasy, bo być może potrzebne nam wsparcie w tej materii. Planujemy rozbicie tej klasy na modele kartonowe i plastikowe, może to też nieco pomoże w zróżnicowaniu oceny i nie wrzucaniu wszystkiego do jednego wora. Chociaż na kilku znanych mi konkursach organizatorzy się nie bawią i jest po prostu klasa Inne, gdzie ląduje wszystko, co nie jest samolotem, okrętem, czy czołgiem. Zerknąłem również do listy modeli i może jeden z nich średnio się tutaj kwalifikował, ale taka była decyzja jego autora, chociaż nagrody żadnej nie otrzymał...

Zaczynaliśmy od małego wydarzenia z nieco ponad setką modeli i kilkunastoma klasami, w zasadzie spotkania znajomych, którzy chcieli sobie pogadać i powisieć nad modelami przez weekend. Teraz jest kilkadziesiąt klas, modeli ocenionych ponad 500, ściągają do nas modelarze z całego kraju i zza granicy. Rozwijamy się, ale również popełniamy błędy, które staramy się eliminować. Słuchamy sugestii, część stopniowo wdrażamy, w miarę naszych skromnych możliwości. Liczymy na to, że rosnąca popularność imprezy ściągnie również kolejnych sponsorów, co z pewnością uatrakcyjni konkurs. Jeśli macie zatem jakieś sugestie, jesteśmy na nie otwarci.

 

Pozdrawiam

Rafał Dolot

Edited by Rafael

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to może i moja sugestia...więcej miejsca,w szczególności przy samolotach, pewien "starszy człowiek" z "pewnego ugrupowania modelarskiego" bardzo nachalnie starał się mnie zniechęcić przy stole  z lotnictwem w 1:32, na początku po narzekał na moją pracę... później przekonywał mnie że ma tak wielki model że inne już się tu nie zmieszczą, by przez całą moją obecność krążyć jak szerszeń  przy  tym miejscu i patrzeć czy aby nic nie przestawiam... . Także taki pomysł ,więcej miejsca dla modeli .

Pozdrawiam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michale, to był jeden z pierwszych punktów w planie na następną edycję. Dziękujemy. Z szerszeniami tez trzeba będzie powalczyć 😉

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 26.02.2019 o 20:20, Peter_D napisał:

 

Na początku wypowiem się, odnośnie zupełnie absurdalnej sytuacji, gdzie na Waszym konkursie wszystkie trzy miejsca może zająć uczestnik. Takiej sytuacji nie powinno być, bo zwyczajnie wzbudza śmiech wśród publiczności.

 

Wraz z kolegą sędziowałem kartonowe okręty. Kilka modeli na naprawdę wysokim poziomie było autorstwa jednego zawodnika ale z góry założyliśmy po rozmowie z sędzią  głównym, że do medalu kwalifikuje się tylko najlepszy model delikwenta. Tak że ten zarzut nas nie dotyczy.

W dniu 26.02.2019 o 20:20, Peter_D napisał:

Teraz coś co mnie najbardziej interesowało, czyli kategoria SF. Na innych kategoriach się nie znam, ale to jak została oceniona ta kategoria może świadczyć o braku znajomości tematu lub o tym, że cokolwiek by nie było na stole to i tak swoi muszą wygrać. Obstawiam oba przypadki.
Tak jak została oceniona ta kategoria, tylko potwierdza mnie w tym co słyszało się po ludziach w czasie rozdawania nagród, a mianowicie odnośnie "To co, dzisiaj ja dam tobie nagrodę, a za tydzień ty mi". Utwierdza mnie to w przekonaniu że nie warto się starać, ważne z kim się zadajesz. Co oczywiście tyczy się wielu konkursów gdzie znajomi znajomym rozdają nagrody, reszta dostaje tylko ochłapy.

Niestety muszę się zgodzić z Peterem. W Konstantynowie raczej tego nie zauważyłem ale dzieje się to często na imprezach na które organizator zaprasza jako sędziów tzw. swoich ludzi a w informatorze najczęściej figuruje informacja, że  "od sędziów nie są wymagane uprawnienia sędziowskie LOK". I dla jasności...o tym, że mam sędziować dowiedziałem się dopiero w sobotę ok. godz. 14.30 jak dojechałem z noclegu na imprezę.

😎

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy planujecie kolejną edycję imprezy na 2020? Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.