Skocz do zawartości

Problem z tamiya fine surface primer L gray


slepy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tamiya fine surface primer L gray. Nie wiem jak długo bym mieszał czyli trząsł pojemnikiem z farbą-primerem(ponad 10 minut) to i tak jak kłade na model i to z większej odległości robią mi się takie grudki z farby. Już nie mam sił. W końcu się wkurzyłem zeszlifowałem te grudki, odczekałem jak wszystko wyschnie i położyłem aerozol primer army paintera i jest super. Nie robią się żadne grudki. Dlaczego tak się dzieje? Co jest nie tak z tym aerozolem tamiyi? Czy tu ja popełniam jakiś błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ze zbyt dużej odległości sypiesz na powierzchnię.Możliwe,że rozpuszczalnik odparowuje za szybko albo jest go na tyle mało aby utrzymać właściwą konsystencję podkładu.Takie mam odczucie.Ale pewności nie mam.Albo za mało ciśnienia już w puszce i w obu przypadkach zaistniałych farba słabo leci i szybko schnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemnik jest nowy z farbą, używany może 3-4 razy(w niedużych ilościach). Jak biore do ręki aerozol to po wadze czuć że w środku jest i farba i powietrze.

Jak użyłem army paintera to jest to inna bajka, nie robią się żadne grudki. Jest OK.

Edytowane przez slepy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogę, ale podobny problem miałem z podkładem Surface Primer For Plastic & Metal - powierzchnia po nim była jak gruboziarnisty papier ścierny.
On ponoć tak ma, więc może i L to jest coś podobnego.
Nie mam pojęcia po co takie podkłady produkują. Ja się trzymam podkładów Gunze, do Tamki nie mam zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya i Hasegawa obie japońce są przereklamowane. Oczywiście nie wszystko, mają w swojej ofercie modele i narzędzia czy chemie dobrą, ale niektóre są mówiąc ogólnie nie dopracowane. Ostatnio kupiłem cążki hasegawy do wycinania elementów fototrawionych. Myślałem że japońska firma to będzie jakość. Wybuliłem 70 zł i jak próbowałem coś wyciąć blache to okazało się że te cążki-nożyczki są nie naostrzone i się do niczego nie nadają. A na cążkach tych dumnie pisze Made in Japan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, push-up78 napisał:

No to nie wiem.Widać jednak Tamiya nie wszystko ma super.

Raczej kolega ma pecha i trafił na felerną puszkę. Korzystałem z tej „L” już przy kilku modelach (ze trzy puszki poszły) i za każdym razem było OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.