Skocz do zawartości

P 47 Thunderbolt "Green Eileen" 1/72 Academy


4slonie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, galeria specjalnie dla Xmena, bo groził rózgą. Bardzo porządny kolega odstąpił kalki, co trochę uratowało model.

Jest to mój 9 model, ale pierwsza galeria. Sam samolot bardzo fajny do składania, problem tylko z montażem tablicy przyrządów, reszta wg mnie ok. Pierwszy model Academy, pierwsze kalki tej firmy, popsuło mi to efekt końcowy i sporo nerwów.  Nie byłem przygotowany na tak słabe kalki. Malowanie Czego się nauczyłem przy modelu i z czego jestem zadowolony:

- praca z blaszkami fototrawionymi,

- osłona owiewki przy malowaniu,

- jak zrobić kręcące się śmigło,

- jak naciągnąć antenę, (rozciągnąłem ramkę nad świecą, potem przyciąłem kawałek powstałej nitki ok 5 mm dłuższy niż potrzeba, wkleiłem i naciągnąłem przytrzymując nitkę nad parą wodną z czajnika)

Co chciałbym jeszcze poprawić nad czym muszę popracować:

- malowanie - pracuję nad tym i jest poprawa (koła już poprawiłem)

- kładzenie lakieru błyszczącego pod kalki w wash - do tej pory sidolux, problem z przyklejaniem się brudu, próbowałem lakiery błyszczące XP 9 i X-22, w obu problem z połyskiem i kładzeniem,

- ślady eksploatacji - tutaj liczę na Waszą opinię i pomoc,

- jakość zdjęć.

Co zrobiłem źle:

- kładzenie kalek Academy, o ile można to zrobić dobrze,

- pasy inwazyjne są za blisko skrzydeł, (były malowanie aerografem).

- z lewej strony musiałem zdzierać kalkomanię i farbę, nie udało mi się tego poprawić, bardzo źle wygląda.

Zapraszam do komentowania i oglądania.

Pozdrawiam,

Marcin

P2010846.jpg

P2010847.jpg

P2010856.jpg

P2010857.jpg

P2010858.jpg

P2010872.jpg

P2010875.jpg

P2010877.jpg

P2010878.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szachownicy nie ma i nie będzie, wina kalek. Chciałem malować ręcznie, ale za dużo czasu mi to zajmie, wole skupić się na kolejnym modelu i poprawić to co mi nie wychodzi. Przykro mi Greatgonzo, innym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 4slonie napisał:

Witam, galeria specjalnie dla Xmena, bo groził rózgą. Bardzo porządny kolega odstąpił kalki, co trochę uratowało model.

 

Jak to przeczytałem to się :oops:.Bardzo dobrze że jest galeria.Nie będzie :rozga:.Mogłem to pomogłem.Jest nad czym popracować ale wygląda fajnie :super:.Co do szachownicy przyjmijmy że mechanicy jeszcze nie namalowali :mrgreen:.Czekam na następne.:kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greatgonzo to niech będzie że jest w trakcie malowania :mrgreen:.Dobrze wiemy jakie były kalki Academy.Dobrze że kolega dobrnął do końca z tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Xmen napisał:

Jest nad czym popracować ale wygląda fajnie :super:.

Czekam na następne.:kawa:

Możesz rozwinąć nad czym mam popracować?  Na pewno muszę uskutecznić wygładzanie powierzchni i kładzenie lakieru błyszczącego pod kalki i wash. Teraz jest to moim priorytetem. Jednocześnie też pracuję nad efektami eksploatacji takimi jak zacieki, zabrudzenia i obicia ale tu jest gorzej. Masz jeszcze jakieś uwagi?

Następny będzie w lutym i będzie to F-4 również z  Academy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic złego nie miałem na myśli.Tak zabrzmiało jak bym się mądrzył a sam niewiele umiem.Bo model wyszedł fajny tylko na zdjęciu trzecim od dołu widać nad kalkami duże nierówności.Sam wiesz co trzeba poprawić.:pokoj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 2.02.2019 o 12:00, zegeye napisał:

Brakuje światła do lądowania.....  chyba było w zestawie jeśli dobrze pamiętam.  To puste miejsce po nim trochę kłuje w oczy 8-)

Zgadza się, dzięki za uwagę. Szukam ramki z tym światłem, jak do niedzieli nie znajdę będę dorabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziura mniejsza to i kłucie słabsze 8-)  Ale nie chciałem sugerować uzupełniania jej lusterkiem z zestawu bo ono chyba dość spore jest jak pamiętam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.