Jump to content

zegeye

Members
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zegeye

 1. Może taki? https://www.airplane-pictures.net/photo/176757/7151-greece-hellenic-air-force-lockheed-f-104g-starfighter/ A poza tym ja poproszę japońca! Obojętnie czy niebieski czy inny ziemisto-piaskowy....
 2. Chyba nie bierzesz pod uwagę rynku amerykańskiego....
 3. Rany Grześ.... toś dopiero co warsztat sobie wyszykował....
 4. Jak będzie wyglądał tak jak ich najnowsza "przymiarka" do Spitfire VC to nie wróżę sukcesu.... zwłaszcza że jest już Hurri IIC z Army.
 5. Bardzo ładny w tym "odwrotnym" kamo.
 6. Ano bałem się go na plecy kłaść.... jakoś tak mi nie na rękę było z tym pływakiem do góry.... Może będziesz miał okazję na żywo zobaczyć to ci brzuszek pokażę 8-)
 7. Stara Hasegawa 1/72, zlepiona w zasadzie z pudła. Delikatnie coś tam w kabinie porobiłem ale i tak nie widać.
 8. Stare Academy...leżało na półce wraz z kompletem dodatków Airesa.... tak wiem że jest Tamiya.... ale miałem to wszystko u siebie i stwierdziłem że poskładam. Mam jeszcze na półce starą Hasegawę z dodatkami.... też poskładam w swoim czasie W modelu udało mi się upchać: – żywiczne wnętrze kabiny (Aires) – żywiczne wnęki podwozia (Aires) – żywiczne osłony podwozia (Aires) – żywiczny silnik (Aires) – żywiczne karabiny w skrzydłach (Quickboost) – żywiczne śmigło Quickboost – osłona silnika z modelu Hasegawy – żywiczne bomby Pavla – bazooki z modelu Tamiya – wiatrochron Rob Taurus (vacu) – wnętrze otworu kółka ogonowego i dodatkowy zbiornik paliwa z modelu P-47 N SWORD-a – zeskraczowany wlot powietrza w osłonie silnika i parę innych drobiazgów. Jeśli kogoś interesuje to może zobaczyć wątek z budowy tu: https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235040331-p-47d-academy-172/ Model przedstawia samolot z 318 grupy myśliwskiej, 19 dywizjonu. Saipan 1944 rok.
 9. Podwozia nie ma co ściskać. To nic nie da bo golenie są wklejone źle. Trzeba je zamienić miejscami, same golenie podwozia bez osłon (te są dobrze). Po prostu wkleileś lewą w prawą i na odwrót.
 10. zegeye

  P-51 B Mustang

  Oj chyba nie widziałeś tego zdjęcia.... 😉
 11. zegeye

  P-51 B Mustang

  Trochę mam za silną lampę albo nie potrafię tego ustawić.... ale w realu model jest o wiele bardziej plastyczny. Co do łosza.... celowo nie daję czarnego ostrego bo poprostu nie lubię... poza tym na Pacyfiku ziemia była albo czerwonawa.... albo piasek koralowy.... więc łosz siłą rzeczy musi być jaśniejszy... Co do regularności tego ... to mam swoje zdanie... Natomiast nie rozumiem co miałeś na myśli pisząc o konsekwencji w obiciach? Czy samoloty są /były w naturze konsekwentnie obijane przez kogoś? W tej dziedzinie nie lubię konsekwencji i regularności... 8-)
 12. zegeye

  P-51 B Mustang

  Mustang Revella w skali 1/72. W środku dałem jakieś stare blaszki Edka. Bombki i bazooki są z Tamiyi. Uchwyty do bazook zrobine od podstaw. Model przedstawia Mustanga z 23 Fighter Group stacjonującego w Liuchow w Chinach w 1944 roku.
 13. Fajna ta koniczynka... a możesz pokazać jak robiłeś zaślepienia karabinów na masce?
 14. Trochę grube te serdelki.... ale całkiem całkiem.... nie wiem czy mi kiedyś wyjdą cieńsze 8-)
 15. zegeye

  P-51 B Mustang

  W zasadzie skończyłem. Galeria niebawem...
 16. zegeye

  P-51 B Mustang

  Coś tam się ruszyło w temacie....
 17. Pamiętajmy, że na festiwalu modele oceniane są na zasadzie "lubi nie lubi". Nie ma znaczenia, że model był robiony od podstaw, jeśli się nie spodobał z powodu np. słabego malowania. (to przykład jeno, nie twierdzę, że rzeczony był słabo pomalowany). Jeśli autor modelu chce być oceniany za nakład pracy jaki włożył w swe dzieło wystawia model do oceny punktowej. Na naszej imprezie to "Syrenia łuska". Tam sędziowie analizują modele śrubka po śrubce i doceniają scrach, i wszelkie inne techniki.... 8-)
 18. zegeye

  P-51 B Mustang

  Dyplomy oczywiście są niewypełnione.... pisałem o projekcie...
 19. zegeye

  P-51 B Mustang

  Porobiłem trochę śladów eksploatacyjnych i wystartowałem z kalkami.... ale na Babarybę nie dokończę go niestety..... wczorajszy dzień zszedł mi na szykowaniu dyplomów dla zwycięzców, a dziś idę ustawiać stoły i szykować halę na wasze przybycie 😉
 20. zegeye

  P-51 B Mustang

  No dobra.... pojechałem dalej z tematem.... na początek marne próby tzw. black basing.... (uczę się) Potem kolorki podstawowe.... Jak można zauważyć na końcówce prawego skrzydła zrobił mi się mały kleks.... trzeba było poprawiać... Na koniec zaakcentowałem linie (nie wszystkie) podziau na skrzydłach i kadłubie innym odcieniem olive drab. Teraz będą drobiazgi i kalki.... potem łosz.... do babaryby chyba dam radę 8-)
 21. zegeye

  P-51 B Mustang

  Sokole oko. To ślad po palcu... poprawi się.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.