Jump to content

zegeye

Members
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zegeye

 1. zegeye

  P-51 B Mustang

  Oj chyba nie widziałeś tego zdjęcia.... 😉
 2. zegeye

  P-51 B Mustang

  Trochę mam za silną lampę albo nie potrafię tego ustawić.... ale w realu model jest o wiele bardziej plastyczny. Co do łosza.... celowo nie daję czarnego ostrego bo poprostu nie lubię... poza tym na Pacyfiku ziemia była albo czerwonawa.... albo piasek koralowy.... więc łosz siłą rzeczy musi być jaśniejszy... Co do regularności tego ... to mam swoje zdanie... Natomiast nie rozumiem co miałeś na myśli pisząc o konsekwencji w obiciach? Czy samoloty są /były w naturze konsekwentnie obijane przez kogoś? W tej dziedzinie nie lubię konsekwencji i regularności... 8-)
 3. zegeye

  P-51 B Mustang

  Mustang Revella w skali 1/72. W środku dałem jakieś stare blaszki Edka. Bombki i bazooki są z Tamiyi. Uchwyty do bazook zrobine od podstaw. Model przedstawia Mustanga z 23 Fighter Group stacjonującego w Liuchow w Chinach w 1944 roku.
 4. Fajna ta koniczynka... a możesz pokazać jak robiłeś zaślepienia karabinów na masce?
 5. Trochę grube te serdelki.... ale całkiem całkiem.... nie wiem czy mi kiedyś wyjdą cieńsze 8-)
 6. zegeye

  P-51 B Mustang

  W zasadzie skończyłem. Galeria niebawem...
 7. zegeye

  P-51 B Mustang

  Coś tam się ruszyło w temacie....
 8. Pamiętajmy, że na festiwalu modele oceniane są na zasadzie "lubi nie lubi". Nie ma znaczenia, że model był robiony od podstaw, jeśli się nie spodobał z powodu np. słabego malowania. (to przykład jeno, nie twierdzę, że rzeczony był słabo pomalowany). Jeśli autor modelu chce być oceniany za nakład pracy jaki włożył w swe dzieło wystawia model do oceny punktowej. Na naszej imprezie to "Syrenia łuska". Tam sędziowie analizują modele śrubka po śrubce i doceniają scrach, i wszelkie inne techniki.... 8-)
 9. zegeye

  P-51 B Mustang

  Dyplomy oczywiście są niewypełnione.... pisałem o projekcie...
 10. zegeye

  P-51 B Mustang

  Porobiłem trochę śladów eksploatacyjnych i wystartowałem z kalkami.... ale na Babarybę nie dokończę go niestety..... wczorajszy dzień zszedł mi na szykowaniu dyplomów dla zwycięzców, a dziś idę ustawiać stoły i szykować halę na wasze przybycie 😉
 11. zegeye

  P-51 B Mustang

  No dobra.... pojechałem dalej z tematem.... na początek marne próby tzw. black basing.... (uczę się) Potem kolorki podstawowe.... Jak można zauważyć na końcówce prawego skrzydła zrobił mi się mały kleks.... trzeba było poprawiać... Na koniec zaakcentowałem linie (nie wszystkie) podziau na skrzydłach i kadłubie innym odcieniem olive drab. Teraz będą drobiazgi i kalki.... potem łosz.... do babaryby chyba dam radę 8-)
 12. zegeye

  P-51 B Mustang

  Sokole oko. To ślad po palcu... poprawi się.
 13. zegeye

  P-51 B Mustang

  Położyłem czarnucha...
 14. zegeye

  P-51 B Mustang

  Model Revella, choć nie taki znowu zły, wymaga jednak nieco prac "budowlanych". Ale to nic, co nie byłoby do ogarnięcia. Po drodze dorobiłem też wnętrze lampy do lądowania.... (telefon nie sfokusował dobrze... przepraszam)
 15. Ładna powierzchnia farby. Które to mrp-y? Te starsze czy te wodne? Dodatkowo.... Gdzie takie rękawiczki można złapać?
 16. zegeye

  P-51 B Mustang

  Garbusek nabiera kształtów...
 17. zegeye

  P-51 B Mustang

  Hej chłopaki, bez przesady. Oczywiście uwielbiam wszystko co ma na sobie hinomaru, ale interesuje mnie cały konflikt rejonu Pacyfiku. Poza tym mustang to ikona. Jak bym mógł go pominąć? Nie zamierzam. Co więcej chciałbym zrobić wszystkie modele. Jeden już prawie mam: Ale rejserow robił nie będę. A ten Revell w malowaniu pudełkowym. Jedyny słuszny, spadkobierca dywizjonu latających tygrysów z Chin w 1944 roku. A blachy....tak to stary Edek..... Leżakowały dość długo.
 18. No ten endżin prezentuje się znacznie lepiej niż pudełkowy 8-)
 19. Witajcie, jak dotąd dość rzadko zaglądałem na to szacowne forum. No i do dziś niczego tu nie prezentowałem.... w warsztacie, ale postanowiłem zmienić ten stan rzeczy. Czy to dobrze.... nie wiem okaże się. Jeśli się Wam nie spodoba dajcie znać.... zniknę z Waszych oczu 🙄 Od jakiegoś tygodnia dłubię sobie tego Mustanga. On jest bez specjalnej napinki, z tego co miałem w magazynku (a ten jest baaardzo duży). Więc na wstępie napiszę że nie, nie będę nic robił z jego owiewką... i tak wiem że ona jest zwalona. Być może ma jeszcze kilka innych wad, ale po zlepieniu w zasadzie wygląda jak Mustang, a na dokładkę leżał u mnie na półce i wołał.... no więc wziąłem go i robię. A tak wychodzi:
 20. Wersja Ko to krótki nos, chowane kółko ogonowe, duże klosze świateł na końcach skrzydeł i kilka innych drobiazgów. Możesz zrobić z niej łaciatego ale trzeba znaleźć odpowiednie malowanie. Raczej trudno będzie dobrać z 244 kokutai, choć nie twierdzę że nie. Różnice między poszczególnymi wersjami jaskółek wyjaśniałem już kiedyś na sąsiednim forum wraz zaznaczeniem tych różnic na rysunkach. Może uda ci się to odszukać.
 21. A co to za termin cię goni?
 22. Ja wiem że w necie można znaleźć mnóstwo tak pomalowanych pasów..... Ale one wszystkie mają źle pomalowane krawędzie natarcia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.