Skocz do zawartości

Morris Mini Cooper 1275S Rally - Renowacja


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

Model kleiłem gdy miałem 10 lat - bez użycia farb i w ogóle jakoś mi nie wyszedł wtedy :(

 

Postanowiłem teraz go naprawić, odrestaurować,no i tak dalej. Nie będzie to raczej trudne z tego względu iż klej był do d... i puszcza więc odklejenie wybranych części nie sprawia mi kłopotu

 

Kilka zdjęć części przygotowanych do malowania:

p3027289xz3.th.jpgp3027288po3.th.jpgp3027287ds6.th.jpgp3027283vm8.th.jpgp3027282sf0.th.jpg

 

Udało mi się też znaleźć zdjęcie pudełka tego modelu co nie było łatwe bo za bardzo nie pamiętałem jakiej firmy był model, ale po przejrzeniu kilku pudełek pamięć wróciła

041jh9.th.jpg

 

Jak widać model w oryginale ma klapę silnika (maskę) w kolorze czerwonym, postanowiłem troszkę zaszaleć i pomalować maskę na czarny matowy - wersja nie odbijająca promieni słonecznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooo nareszcie. Z niecierpliwością czekałem na ten temat. Zasiadam w pierwszym rzędzie, tylko przejdę się po popcorn .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy relacji

 

Na początek pomaluję czerwoną farbą wszystkie części, które będą tego wymagały;

  • karoseria
  • fotele
  • konsoleta
  • felgi (miały być czarne, ale postanowiłem, że czerwone będą bardziej efektowne)

Malowanie wykonam przy pomocy PRISMA COLOR ACRYL LACK SPRAY - po ostatnich doświadczeniach wiem, że jest dobry, zmywa go KRET i WAMOD ZMYWACZ FARB AKRYLOWYCH.

 

Kolor sprayu to Feuerrot Ral 3000 - jakaś taka niemieckojęzyczna nazwa ...

 

Pierwsze malowanie:

p3027298ow8.th.jpgp3027297sl3.th.jpgp3027296hm6.th.jpg

 

Tak na marginesie to model czekał kilkanaście lat, żeby go poprawić

Dziękuję za obserwację i jakby coś to proszę o porady i podpowiedzi i pomoc i w ogóle "po" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te fotele świeżo po malowaniu? Bo strasznie się błyszczą...Powinno się malować wnętrze matem. Czerwone felgi tak nijak będą pasowały do czerwonej karoserii i wnętrza. Wszystko czerwone? Ble :P Srebrne ranty i czarne środki felg nadały by fajnego kontrastu ;) No i lepiej jakby deska rozdzielcza była czarna z czerwonymi detalami, ale cóż zrobisz jak zechcesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak świeżo po malowaniu, ale lepiej żeby się tak błyszczały, bo przeglądałem fotografie w internecie i widziałem, że niektóre kolekcjonerskie wersje mają taki połysk, poza tym fotele są obecnie są w dwóch kolorach białym i czerwonym.

Co do konsolety to na foto też jest czerwona. Wnętrze też będzie czerwone, pomijając obicia na drzwiach, klatkę ochronną i inne elementy.

Co do felg to miały być czarne, ale to raczej nudne robić czarne felgi, które będą wyglądały jak "zapasowe protezy".

Osłona silnika zostanie wymieniona na kawałek puszki aluminiowej.

Same nadkola będą w jakimś kolorze, ale w jakim tonie wiem, moze nawet czarnym, bo chrom odpada - nie mam jak zrobić, a srebrny to raczej odpada bo nigdy nie uda się zrobić takiego połysku.

No i kalkomanie padły więc model będzie w wersji "bez" lub może jakieś inne oznakowania, bo "Monte Carlo" poszły do oczyszczalni ścieków :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kalkomanie padły więc model będzie w wersji "bez" lub może jakieś inne oznakowania, bo "Monte Carlo" poszły do oczyszczalni ścieków :(

 

Mam kalkomanie od tego modelu - tylko Tamiya. Brakuje tylko zegarów - sklejałem model jako cywilny. Mogę się podzielić jeżeli chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tmajer dzięki za chęci, ale zastanawiam się nad zakupem http://www.modelcentrum.sote.pl/go/_info/?id=6395 55 zł to nie za wiele, a niektóre części mam troszkę podniszczone więc bym je wymienił i tak to kalkomanie zdobędę, albo zrobię tak dla jaj wersję spoza Monte Carlo, bo takowe tez widziałem w necie

 

Edit:

Ciąg dalszy relacji

Zdjąłem maskowanie z foteli i teraz są w dwóch kolorach - białym i czerwonym.

Pomalowałem tez na próbę jedną felgę i wyszło ładnie, tak więc felgi - kolor czerwony.

 

Zdjęcia wkrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy relacji

Pomalowałem maskę i podsufitkę (nie szlifowałem jej bo i tak będzie mało ważnym elementem). Na zdjęciach jedna z felg pomalowana na czerwono oraz fotele po zdjęciu taśm maskujących.

p3037304bw8.th.jpgp3037302vp3.th.jpgp3037301oo7.th.jpgp3037300ay0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlikwiduj te czane kropki Neutral

Masz na myśli wlewy po wypraskach na podsufitce? Niestety gdy to malowałem to miałem stertę części ułożoną na podstawce przygotowane do malowania, i dopiero po pomalowaniu przypomniałem sobie, że dach został oszlifowany tylko po zewnętrznej stronie a wewnątrz nie, ale ze lakier ładnie pokrył to, żal było mi to "kretować" i od nowa malować, a że podsufitka i tak jest mało widoczna to pominę już ten element Wiem, ze nie powinno tak być, ale szkoda mi już tego malowania - tak ładnie mi wyszło

 

Co do foteli to wczoraj jeszcze wyskrobałem te zacieki i już lepiej to wygląda.

Rozśmieszyło mnie to kiedy patrzyłem pod lupą jak to było już pomalowane i nic nie widziałem, dopiero po fotach makro zauważyłem te zacieki - wzrok już chyba nie ten.

 

Powiem tak: po 15 latach przerwy, porównując moje stare modele z tym co teraz robię to i tak robię to o wiele lepiej. Staram się teraz każdy popełniony błąd zapisywać na kartce i nie popełniać go więcej

 

Od 15 lat nie skleiłem, ani jednego modelu, zacząłem dioramę i z braku elementów ja przerwałem, zacząłem Jaguara to spartoliłem części i tez na nie czekam. Postanowiłem, że odrestauruję tego Morrisa i ukończę go, staram się go robić powoli, żeby go nie zniszczyć.

 

Chciałem też do niego dorobić podstawkę jakąś i będzie to chyba kawałek trasy wyścigu.

 

Edit:

 

Postanowiłem, że dach zrobię w oryginalnej wersji białej lub czarnej tak dla bajeru, a bagażnik na dachu w kolorze czerwonym, żeby było zabawniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy relacji

Dziś pomalowałem podwozie, karoserię, bagażnik, felgi, elementy wewnętrzne drzwi, dach oraz podmalowałem silnik.

Posiedziałem jeszcze na Google i znalazłem kilka fotek Coopera, co zauważyłem to to, że karoseria, podwozie wewnątrz i na zewnątrz jest całe czerwone, tak więc takie będzie mimo iż wersja Rally taka do końca nie była.

p3047307ge3.th.jpgp3047308ll1.th.jpgp3047309un7.th.jpgp3047310cz0.th.jpg

 

p3047311ql0.th.jpgp3047312sy9.th.jpgp3047314hj1.th.jpgp3047316xn0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy relacji

Wczoraj jeszcze udało mi się dokleić fotele do podwozia i bagażnik do dachu, tak więc model nabiera powolutku kształtów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy relacji

  1. przykleiłem fotele do podwozia
  2. przykleiłem wajchę zmiany biegów i hamulec ręczny, gaz, sprzęgło i hamulec
  3. przykleiłem konsoletę
  4. wsadziłem silnik wraz zawieszeniem
  5. zamontowałem przednie felgi
  6. zamontowałem tabliczkę na dachu
  7. zamontowałem szyby
  8. wkleiłem kierownicę
  9. przykleiłem emblemat na masce oraz przedni grill
  10. zamontowałem amortyzatory

 

W planach na najbliższe dni:

  • montaż klatki zabezpieczającej
  • montaż lusterka, wycieraczek, tablic rejestracyjnych itp.
  • montaż reflektorów

 

Pojawia się pewien problem z chromowanymi elementami i nie wiem jak go rozwiązać :( Tak więc leżę, chyba, że oleję je i pomaluje je na normalny jakiż zwykły kolor :( Co wy na to?

 

Pały kalkomanie z licznikami, ale narysowałem co nieco w Gimpie i wydrukowałem, wyszło nieźle

Jak ktoś chce to mam wzorek o średnicy 3 mm.

licznikns9.png

 

Zdjęcia wrzucę na dniach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ciąg dalszy relacji

Wklejam zdjęcia tego co udało mi się osiągnąć

p3087329px7.th.jpgp3047320on2.th.jpgp3047319rs3.th.jpg

p3087338ld8.th.jpgp3087334mp2.th.jpgp3087326ci9.th.jpg

p3047325zn5.th.jpg

 

Co do elementów chromowanych to nie uda się ich uratować, a nie umiem nakładać chromu tak więc będę musiał pomalować je na jakiś normalny kolor, prawdopodobnie na żółty tak jak klatkę

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do elementów chromowanych to nie uda się ich uratować, a nie umiem nakładać chromu tak więc będę musiał pomalować je na jakiś normalny kolor, prawdopodobnie na żółty tak jak klatkę

 

Witam chciałem ci poradzić co do tego chromu mianowicie, możesz momalować srebnym kolorem lub też kupić folie samoprzylepną srebną i okleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do elementów chromowanych to nie uda się ich uratować, a nie umiem nakładać chromu tak więc będę musiał pomalować je na jakiś normalny kolor, prawdopodobnie na żółty tak jak klatkę

 

Witam chciałem ci poradzić co do tego chromu mianowicie, możesz momalować srebnym kolorem lub też kupić folie samoprzylepną srebną i okleić.

Aaaaa widziąłem coś takiego na Allegro Pomyślę o tym i sprawdzę finanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finansów nie masz co sprawdzać, droga ta folia nie jest. Kupiłem ostatnio arkusik (korzystając z linka tornado). Za dwa kawałki (chrom i przyciemniająca) zapłaciłem kilkanaście PLN już z przesyłką. Arkusze może nie są duże, ale na takie małe elementy wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony wiem, że takie zastosowanie folii to pestka, ale z drugiej strony model i tak odbiegł od oryginału i cały czas mnie kusi czy nie poszaleć jeszcze i nie zrobić go zamiast w chromowanych elementach to w jakimś konkretnym kolorze.

Bo nadkola już postanowiłem zrobić czarne, to juz postanowione.

 

Muszę się z tym przespać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy relacji

OK oto co postanowiłem:

  • Części chromowane poczekają na folie do pierwszego kwietnia i nie będzie żadnych akcji prima aprilisowych
  • lampy reflektorów muszę wykonać sam
  • 4 reflektory z przodu prawdopodobnie znikną
  • model będzie bez podstawki
  • osłonę silnika wykonam z puszki ALU

 

Pracę wstrzymuję do momentu uzyskania części, farb i folii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.