Skocz do zawartości

Z serii "Moja Pierwsza Dioram(k)a" ...


arthur_szu

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że jest to mój pierwszy post na Modelworku chciałbym się wszystkim przedstawić Nazywam się Artur i jestem modelarzem z Koszalina (z pochodzenia – z Braniewa, gdzie zaczynała się moja przygoda z modelarstwem pod kierunkiem Pana Piotra Butkiewicza, który wciąż jest swoistą legendą wśród jego byłych uczniów ;). Przez jakiś czas nie miałem czasu (albo nie potrafiłem go znaleźć?;) aby zająć się modelami ale sentyment powrócił po napotkaniu na swej drodze członków airsoftowego Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego ( www.asg.koszalin.pl ). Poniżej prezentuje efekty mojej pracy z figurkami – zestaw Dragona #3027 „Modern US Marines” w 1:35 (póki co tylko 2 sztuki zrobione:) oraz minidioramka (podstawką pod nich) z płyty kartonowo-gipsowej. Figurek jako tako nie zmieniałem – jedynie afromerykanin zamiast M249 Minimi dostał M16

Wszelkie komentarze będą bardzo pomocne przy dalszej pracy. Zaznaczam, że jest to moje pierwsze, jeszcze nieskończone “dzieło” – zarówno figurki, jak i dioramka – jeśli chodzi o modelarstwo plastikowe/redukcyjne (w zamierzchłych czasach zajmowałem się modelami ale kartonowymi:)

Pozdrawiam serdecznie.

 

Wstępna obróbka płyty – profilowanie chodnika, jezdni, zarys muru:

At_The_Corner_1.jpg

Pierwsze przymiarki muru (tak samo jak sama podstawka, wykonany z płyty kartonowo-gipsowej):

At_The_Corner_2.jpg

Suche pastele w użyciu – ładnie wypełniają wszelkie zakamarki i dziury w płycie co, moim zdaniem, pomaga w „postarzeniu” chodnika:

At_The_Corner_3.jpg

Efekty zabawy pastelami, farbami, gipsem:

At_The_Corner_4.jpg

At_The_Corner_5.jpg

Pierwsza przymiarka Marines:

At_The_Corner_7.jpg

Podstawa na wykończeniu:

At_The_Corner_8.jpg

Kilka fotek z figurkami:

At_The_Corner_9.jpg

At_The_Corner_12.jpg

At_The_Corner_11.jpg

At_The_Corner_10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Artur - zrób dioramę "Niedziela na Górze Chełmskiej". Materiał ikonograficzny masz, nawet wizję lokalną na żywo

 

PS.

Fajna dioramka - muszę ją w końcu kiedyś na żywo zobaczyć

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za opinie - muszę teraz znaleźć chwilkę, żeby dokończyć ostatniego marines'a z plecakiem i radiem - dowódca już sklejony ale nie zrobiłem jeszcze fotek Będą tuż po Świętach - mam nadzieję, że wraz z wykończoną dioramką

 

Wojtku - Tobie dziękuję także za podsunięcie pomysłu - rozważę to jak najbardziej Materiałów mamy aż nadto - ale w razie braków zawsze będzie to dobry pretekst do kolejnego spotkania w ramach "Planowanej Wycinki Lasu" Zastanawiam się tylko jak zrobić w 1:35 pestki, no i nie można oczywiście zapomnieć o Emilu i jego "zielonej taktyce" między grzybami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zastanawiam się tylko jak zrobić w 1:35 pestki...

 

Artur - przy tej skali oraz po tym jak w ostatnią niedzielę oglądałem teren naszych "bitew" to myślę że jakbyś dioramkę obficie posypał solą to byłoby ok. Tam już jest biało od kulek...

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Grzegorzu - dzięki za opinię Teoretycznie możesz mieć racje ale ... jeśli są na zwykłym patrolu, w bezpiecznej okolicy a ich dowódca musiał klęknąć (pewnie starszy stopniem i wiekiem - zmęczenie dało się we znaki ) to myślę, że błędem to nie jest ;) Co innego gdyby byli pod ciągłym ogniem wroga - wtedy zgodzę się w 100%, nawet może bym ich okopał Poza tym jeszcze nie osiągnąłem poziomu Modelarzy, którzy wszystkim in-box'owym figurkom zmieniają konfigurację rąk, nóg itd. itd. ;) Mam nadzieję kiedyś spróbować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu - dzięki za opinię Teoretycznie możesz mieć racje ale ... jeśli są na zwykłym patrolu, w bezpiecznej okolicy a ich dowódca musiał klęknąć (pewnie starszy stopniem i wiekiem - zmęczenie dało się we znaki ) to myślę, że błędem to nie jest ;) Co innego gdyby byli pod ciągłym ogniem wroga - wtedy zgodzę się w 100%, nawet może bym ich okopał Poza tym jeszcze nie osiągnąłem poziomu Modelarzy, którzy wszystkim in-box'owym figurkom zmieniają konfigurację rąk, nóg itd. itd. ;) Mam nadzieję kiedyś spróbować ...

 

Nie zapominaj, że w niektórych krajach nawet zwykły patrol to taka mała cicha bitwa, a koleś, który nawija przez radiostację, nie ma czasu rozglądać sie dookoła czy ktoś mu nie wsadza lufy w ... tylko koncentruje się na rozmowie, a reszta obserwuje teren... Gość kuca bo stara się osłonić ścianą, a w marszu raczej ciężko się gada przez stację, zwłaszcza kiedy musisz się obracać co jakiś czas i ciekawe jak ten gość wyglądałby owinięty przedłużaczem? Troszkę o strategii poczytać wystarczy... lub pomyśleć logicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolege z Koszalina

Piekna dioramka, tym bardziej ze Twoja pierwsza. Natomiast zgadzam sie z wypowiedziami kolegow ze jest brak oslony rozmawiajacego przez radiostacje dowodcy druzyny - przeciez moze wzywac np. wsparcie.

Na pewno to poprawisz w nastepnych w zwiazku z twoimi zainteresowaniami i dobrym warsztatem

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę z Koszalina Akurat z racji zainteresowań rozumiem potrzebę osłony - nie tylko dowódcy - ale w założeniu dioramka nie miała przedstawiać sytuacji w stylu "Taking fire - need assistance !!" Raczej jako scenka w stylu zdawania raportu (przede wszystkim dlatego, że in-box zawierał figurki w mało dynamicznych pozach Mam nadzieję, że trochę wyjaśniłem ;)

 

P.S. Dzięki za opinie na temat warsztatu i obiecuję poprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

No proszę ile tu ludzi z Koszalina:) Ja mam takie pytanko odnośnie koloru zielonego na ich mundurach. co to za numerek bo ja nie mogę dobrać nic do moich figurek z Pustynnej Burzy. Koledzy w ASG się bawią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow... Juz zapomniałem o tym temacie Co do kolorku to dobieram na oko - wpisz sobie w Google'a słowo klucz "ALICE" i zobacz jaka jest kolorystyka tego

 

Co do ASG to tak - do tego jeszcze modelarstwo i rekonstrukcja historyczna (przynajmniej część z nas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.