Skocz do zawartości

Nissa 350z Nismo Version - Tamiya 1/24


koksik750

Rekomendowane odpowiedzi

Pora zacząć kolejny projekt - Nissan 350z w wersji Nismo.

DSC00922.jpg

Model będzie wykonany bez żadnych modyfikacji, wzbogacony jedynie o elementy fototrawione. Kolor - cukierkowy brąz/pomarańcz na średnio ziarnistej metalicznej bazie. Farby oczywiście Zero Paints.

 

Podłoga, lusterka, spojler i karoseria przygotowana i pokryta białym podkładem Tamiyi:

DSC00941.jpg

DSC00942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne autko wybrałeś. Trzymam kciuki aby udało Ci się wykonać je tak jak pozostałe Twoje modele .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamta 350 zdobyła status poligonu doświadczalnego - po tylu kąpielach w dot-cie zrobił się kruchy jak faworek. A u mnie nie ma miejsca na nie wypały - każdy model musi być wykonany przynajmniej dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooo koksik750 . Mam nadzieję, że przy tym modelu tak samo wpadnę w zachwyt jak przy Lexus' ie IS. Czekam na dalszą część relacji.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie lakier bezbarwny - nie będzie polerowania. Farby Zero nie mają idealnie gładkiej struktury. W realu to wygląda jak minimalna skórka, lecz nie przeszkodzi w położeniu bezbarwnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koksik750

Powiedz mi czego użyłeś jako bazy metalicznej? i jakim lakierem/farbą to pokryłeś? wyczytałem, że farby ZERO, ale to nazwa firmy czy nazwa produktu firmy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutkie postępy:

Pomalowane progi i dolna część zderzaka:

DSC00958.jpg

 

Zostaje mi przetestować lakier Zero i jak wyjdzie ok to mogę kłaść bezbarwny lub prysnąć gunze. No i muszę czekać na pomarańczową farbę do wnętrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko gdzie kupiłeś ten przyrząd do pottrzymywania malowanych części ?? Czy sam coś takiego zrobiłeś ??

Kupiłem w jakimś zagranicznym sklepie. Ale można je dostać też w polskich sklepach modelarskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko gdzie kupiłeś ten przyrząd do pottrzymywania malowanych części ?? Czy sam coś takiego zrobiłeś ??

Kupiłem w jakimś zagranicznym sklepie. Ale można je dostać też w polskich sklepach modelarskich

 

A wiesz może w jakim polskim sklepie modelarskim najlepiej internetowym mogę dostać taką podstawkę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorki robią niesamowite wrażenie!

 

A tak na marginesie, jakie ma zastosowanie najpierw bazy metalicznej, a potem koloru? Dale to jakiś specjalny efekt? Bo wydaje mi się, że ta baza zostanie pokryta kolorem i nie będzie widoczna. No chyba, że kolor właściwy jest lekko transparentny? Poprzedni model (Honde CRX) malowałem podkładem, potem kolorem metalicznym i na końcu bezbarwnym, ale może ta Twoja technika daje jakieś lepsze efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że kolor właściwy jest lekko transparentny?

 

Tak właśnie mi się wydaje. Świetne efekty uzyskuje się malując metaliczną bazą i na to lakiery typu "clear". Można świetnie dobierać odcienie dodając jedną warstwę lakieru i efekty są takie jakie mamy okazję oglądać

 

Piękny kolorek

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.