Skocz do zawartości

Trade Federation Tank AMT/ERTL 1:32


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej witam forumowiczow, poniewaz na czekam waz do aero zeby moc go podlaczyc do nowego kompresora i w koncu dokonczyc APC z Aliens, postanowilem zaczac moj kolejny projekt. Modelisko jest dosc proste i jak na AMT/ERTL bajecznie spasowany, ale zeby nie bylo tak latwo to troche go zmodernizuje. Na poczatek modyfikacja wlazu i paru poreczy.

 

902c22f6984bb21b.jpg

efc41978702082a9.jpg

00c385cd3de1e27b.jpg

86f4b4b0085e92aa.jpg

01c76224374b591b.jpg

 

Pozdrawiam (mess with the best, die like the rest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zawsze zastanawia mnie jedno, skoro te modele są odwzorowaniem pojazdów z filmu, skoro w filmie mają zaplanowana jakąś wielkość to dlaczego nie podają skali na opakowaniu? Przecież projektując taki pojazd musieli mieć jakieś wymiary, żeby dopasować go do człowieczka na ekranie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyć skala podana w temacie a i na opakowaniu na dole po lewej nędzną czcionką druknęli :P

teraz pytanie jak z dostępnością na rynku figurek i różnych różności co by szansa na zrobienie jakiejś winietki bądź dioramy była :P

 

kiedyś w necie wygrzebałem zdjęcia takiego "czołgu" w szkopskim malowaniu i na winietce bodajże z datą 1949 - robiło to za jakieś wunderwaffe i przyznam, że dosyć ciekawie się prezentowało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyć skala podana w temacie a i na opakowaniu na dole po lewej nędzną czcionką druknęli :P

teraz pytanie jak z dostępnością na rynku figurek i różnych różności co by szansa na zrobienie jakiejś winietki bądź dioramy była :P

 

Kurcze ja jeszcze chyba śpię... widzisz nie spojrzałem na temat a na pudełku nie zauważyłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adam,

wieża wygląda świetnie na tym etapie budowy. Właz wycinałeś, czy był już zaprojektowany do otwarcia? Z figurkami rzeczywiście bardzo krucho. Zastanawiam się czy figurki z Hasbro nie pasowałyby? Ale w jakiej one są skali to nie wiem

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Piotrek, wlaz wycinalem (nie bylo latwo), lufe jak ja wyjalem z pudla to wygladala jak zgieta slomka wiec trzeba bylo ja zmodyfikowac i tu zpomoca przyszla metalowa oska od kol starej zabawki.

 

Bede szukal jakis figurek, ale cos mi sie wydaje ze bedzie to scratchbuild.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest dosc sporo figurek roznych firm, ale one nie podaja skali

 

 

Oglądałem ten model w pudelku i go nie kupiłem,bo wyglądał biednie ale widać nawet z czegoś takiego idzie odwalić coś extra.

 

Chodzi o model czolgu, czy tej figurki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne "coś" Ciekaw jestem efektu końcowego.

Trzymam kciuki :-)

 

Dzieki, gwozdz programu nastapi w dosc ciekawej modyfikacji, ale to pozniej.

Strasznie mi sie podoba to malowanie:

http://www.starshipmodeler.com/rv/cl_tank.htm

 

Dzisiejsze postepy, lufy nawiercone, kadlub sklejony i poszpachlowany, miejscami nawet przeszlifowany.

 

7f8301d86b248714.jpg

123dc550751b2cd6.jpg

0660f345ea487124.jpg

12b8e9b97df3a061.jpg

ddff16b16cc992eb.jpg

 

Pozdrawiam. (this room is fucking evil)_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście dobrym pomysłem jest poszperanie wśród figurek na alledrogo..

ja bym sugerował jeszcze wizytę w sklepach z zabawkami typu "smyk" - na pewno jest coś w skali bardzo zbliżonej do 1:32

(zawsze możesz powiedzieć, że dowodzi starszy - wiekiem i doświadczeniem - droid - taki trochę wyrośnięty)

 

na szybko znalezione:

http://allegro.pl/item324645593_star_wars_kolekcja_oryg_figurki_droid_bojowy.html

http://allegro.pl/item324646060_star_wars_kolekcja_oryg_figurki_droid_bojowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o model czołgu,a nie o figurkę.

 

No to teraz jasne, mi najbardziej podoba sie wieza z calego modelu.

 

 

adamkijak napisał:

Strasznie mi sie podoba to malowanie:

http://www.starshipmodeler.com/rv/cl_tank.htm

 

Nie dziwię się :-)) jest super

 

Naprawde niezle poobijany, sproboje osiagnac cos podobnego (tylko nie tak mocno zjechanego).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na efekt końcowy ale już teraz widzę że będzie super.

 

To masz wiecej wiary niz ja bo raczej w malowaniu polegne, jest jeszcze mnostwo nauki przede mna.

 

Pare dni posiedzialem i podlubalem. Postanowilem zrobic czesc kadluba wycieta, aby pokazac amunicje (tasmy amunicyjne) do 3 wyrzutni na przodzie pojazdu. Glowne elementy juz sa, pozostaje sama amunicja i pare drobnych dupereli.Dol zlozony na razie na sucho.

 

5fab67a18a507fa7.jpg

0725fdde8ddd50c5.jpg

718c1dc7150f824b.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za ploty i mysle poraz pierwszy wyszedl mi pre-shading. Calosc zostanie rozjasniona jeszcze, ale na ten moment nie mam czym rozjasnic farby bazowej wiec musi poczekac. Koncepcja ulegla drobnej zmianie poniewaz udalo mi sie wylicytowac pare droidow na e-bay w wielkosci mniej wiecej prawidlowej (jezeli sprzedawca umie uzywac linijke) i dodatkowo otworzylem wlaz kierowcy lub raczej pilota. Poniewaz mie wiadomo jak sie otwieral poza tym ze sie otwieral to zrobilem wedlug wlasnego uznania.

 

895400be77658607.jpg

372c48591dd8dd00.jpg

e56f2b368274ccb8.jpg

f9425757c3f028da.jpg

4ae95c00e08d176b.jpg

df56605dba57a842.jpg

657df54c5755d779.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie miodzio

świetnie wyszedł preshading - jesteś na dobrej drodze do stworzenia tamtego obdrapanego modelu, który wszyscy podziwiali

proszę tylko, żebyś nie przesadził z rdzą itp - bo jednak będzie to pojazd używany bojowo, chociaż weteran - może zafundujesz mu jakieś znaczki robaczki oznaczające ilość zestrzeleń wroga?

skoro droidów będzie kilka to może pokusisz się o małą podstawkę z paroma "zabitymi" - z części które ci pozostaną po kierowcy/pilocie itp.

kibicuję dalej - dobra robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ciagle mnie nawiasz na jakas dioramke lub winietke, ale nadal jakios mnie tam nie ciagnie niemniej jednak z tymi znaczkai to i dobry pomysl. Zobaczymy jak przyjda chlopaki z ebay to pomyslimy . Tymczasem rozjasnilem dzisiaj wszystkie powierzchnie plaskie by pojazd nabral bardziej wyjsciowego koloru, na fotach jednak niezbyt dobrze widac zolte swiatlo z lamp przeklamuje kolory .Zeby mi bylo malo to podczas czyszcenia aero zgubilem gdzies jedna czesc, taki maly dzyndzel tuz za spustem, nie moglem znalezc, rozkrecilem nawet zlew i nic, wiec trzeba bylo dorobic samemu. Zrobilem z kawalka grubego plastiku i o dziwo dziala lepiej niz poprzednik, albo to moja duma mi tak mowi.

 

4bf2d53606eaa960.jpg

c17d30875487ec3c.jpg

8ad688a547074d4b.jpg

ecb2b36158219dae.jpg

ccb6a58770770253.jpg

 

Pare zdjec z dzisiaj rana przy naturalnym swietle:

 

69d488deab29c627.jpg

2ee42f3a38fb2074.jpg

9556d6cc5e9b9d7d.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy ktos w ogole oglada moje wypociny, ale oto kolejny update. Dokonczylem rozjasnianie, przypalenia na wyrzutniach i przednich dzialkach. Wszystko pokryte lakierem satynowym, zeby bylo ciekawiej to wykorzystalem lakier akrylowy bezbarwny do drewna ktory kiedys kupilem w budowlanym. W koncu przyszly figurki i tak jak sie obawialem sa troche za duze tak mniej wiecej o 1,5 - 2 cm. Na razie nie wiem jak je ulozyc moze jakis pomysl?, poprosze o podpowiedz, sa w sumie 3, jedna bedzie we wlazie druga jako kierowca i pozostaje jedna z ktora chcialbym cos zrobic.

 

49c7c65600da5b88.jpg

4409dd7744a72316.jpg

8cc246b4c107ae87.jpg

3dab562d79759b0b.jpg

b53dd1575b3006d0.jpg

a6a8e740f8bf6aa9.jpg

22d4945482e303c2.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie fajniutkie te droidy ale pomalujesz je jeszcze?

ja bym proponował (tak.. znowu namawiam cię na winietkę) zrobić go zjeżdżającego z jakiegoś porośniętego trawą zbocza..

za tankiem zrobisz lekko pochyloną trawę (nie taką sprasowaną do ziemi tylko wygiętą) - łatwo ci będzie w trawie pod tankiem ukryć jakiś drucik (np. z parasola) na którym tank będzie "lewitował" nad powierzchnią ziemi :P

ponieważ te tanki były używane jako wsparcie piechoty.. proponuję 3ciego droida tak.. urwać mu nogę.. (albo nawet dwie - co mu będziesz żałował..?)

i tak.. noga na pierwszym planie.. dorób jakieś wystające poszarpane przewody, czołgająca się w jej stronę reszta droida - ciągnąca za sobą kable.. a tank tuż za nim.. "przejeżdżający" go.. :P

i np. pierwszy plan, z droidem na jakiejś ziemi, albo niskiej trawce.. a czołg "wyjeżdżający" właśnie z jakiegoś pola - wyższej trawy czy innego zielska.. (tak mnie jakoś natchnęło z rana - to tylko sugestia.. jeszcze nie jestem zmęczony i wyobraźnia pracuje..)

 

pozdrawiam i czekam na kolejne efekty działań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tank wygląda rzeczywiście ładnie. Robi wrażenie. Z dużą przyjemnością oglądam postępy prac. A poza tym - rób winietkę, jak radzi FAZZY. Na pewno wyjdzie dobrze. Nie wiem tylko czy to co proponuje FAZZY zagra z otwartymi komorami amunicyjnymi . Możesz zawsze zrobić bardziej sielankową scenę np. uzupełniania amunicji na polu bitwy, z rozjechanym droidem itd.

Pozdrawiam, i ja również czekam na więcej

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o czolg, to nabierze jeszcze wygladu, jak mu pozapuszczasz linie i dodasz troche otarc, okopcen, sladow po trafieniach itd. Chociaz juz teraz prezentuje sie bardzo fajnie. A co do winietki, to mozesz zaryc pojazd lekko w ziemi, a dowodcy "odstrzelic" leb i przewiesic korpus przez krawedz wlazu. Drugiego droida mozesz przygniesc czolgiem. Cos w tym klimacie. Zeby to korelowalo z otwartymi lukami amunicyjnymi, zdobadz jeszcze jakies figurki Gungan i postaw gdzies kolo luku. Scenariusz nastepujacy. Podczas walki oberwal dowodca, ktory wychylil sie przez wlaz. W momencie gdy roboty zostaly pozbawione kontroli z centrum dowodzenia, czolg zaryl w ziemie, tratujac kilku robo-piechurow. Po walce zlecieli sie Gunganie, zeby rozszabrowac to, co zostalo po bitwie. Pootwierali luku, zaczeli wyciagac amunicje itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie bardzo fajnie tylko tak jak inni mówią daj obicia przetarcia i mase innych tego typu pierdół :D A poza tym temu ludkowi co stoi na pojeździe daj ten plecaczek co to one miały bedzie lepiej o wiele ;)

i możę wstaw go do tej dziury klęczącego, że niby se strzela... >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.