Skocz do zawartości

Trade Federation Tank AMT/ERTL 1:32


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na jednym z pierwszych zdjęć dioramy pokazałeś droida wchodzącego w drzwi z bronią gotową do strzału. Być może zasugerowałem się przymiarkami do ustawień czołgu i figurek, że chodzi o szturm na osadę. I stąd też moja sugestia by nie robić kolejnej batalistycznej sceny - zdobywania miasta. Nie wiem jak innym, ale mnie te droidy kojarzą się przede wszystkim z walką, więc scena trochę odbiegająca od tego schematu byłaby dla mnie czymś ciekawszym a siedzący droid (na murku czy na czołgu) byłby elementem "humorystycznym", wszak one nie muszą odpoczywać .

Mam nadzieję, że choć trochę wytłumaczyłem o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z pierwszych zdjęć dioramy pokazałeś droida wchodzącego w drzwi z bronią gotową do strzału. Być może zasugerowałem się przymiarkami do ustawień czołgu i figurek, że chodzi o szturm na osadę. I stąd też moja sugestia by nie robić kolejnej batalistycznej sceny - zdobywania miasta. Nie wiem jak innym, ale mnie te droidy kojarzą się przede wszystkim z walką, więc scena trochę odbiegająca od tego schematu byłaby dla mnie czymś ciekawszym a siedzący droid (na murku czy na czołgu) byłby elementem "humorystycznym", wszak one nie muszą odpoczywać Mr. Green.

Mam nadzieję, że choć trochę wytłumaczyłem o co mi chodzi Very Happy

 

No teraz jasne, generalnie droid mial siedziec na czolgu, zasadniczo od poczatku, w takiej pozie z jedna noga zwisjaca, a druga podciagnieta i tak dalej (jakby siedzial i palil cmiczka), mieli przejezdzac przez miasto (na patrolu). Druga opcja ktora ostatnio mi chodzi po glowie to zeby droid szedl obok czolgu i zrywal plakat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie powtorze i jeszcze raz podsune pomysl ze scena po bitwie. Uszkodzony szolg zaryty w piachu, droid - dowodca z odstrzelona glowa zwisajacy bezwladnie przez wlaz, kilka robotow, ktore szly przed czolgiem, stratowane i przygnieciona zelastwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie powtorze i jeszcze raz podsune pomysl ze scena po bitwie. Uszkodzony szolg zaryty w piachu, droid - dowodca z odstrzelona glowa zwisajacy bezwladnie przez wlaz, kilka robotow, ktore szly przed czolgiem, stratowane i przygnieciona zelastwem.

 

Byc moze zdecyduje sie na drugi to wtedy bardziej bym go rozwalil, ale teraz troche pozno na takie zmiany. Ewentualnie cos takiego by fajnie wygladalo

(chodzi mi o ten efekt strzalu i wybuchu):

http://www.starshipmodeler.info/gallery13/bg_031408_phalanx7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz robił koncowe foty, to zrób tez koniecznie z prawdziwym niebem

(bezchmurnym) i ostrym słońcem !!

Pozdrawiam

Naprawdę świetna dioramka. W porównaniu z bobafetem trzy klasy lepsza!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez zimowy konkurs zupełnie się zawiesiłem,przegapiłem naprawdę duży kaaaawał roboty.Moje gratulacje Adam,wyczarowałeś kolejne Gwiezdne cudko,a ta diorama po prostu wypas!!!! Dobrze że,kurier przywiózł mi POD RACERA -siadam go kończyć - tak się podkręciłem twoim Tankiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak bedziesz robił koncowe foty, to zrób tez koniecznie z prawdziwym niebem

(bezchmurnym) i ostrym słońcem !!

Pozdrawiam

Naprawdę świetna dioramka. W porównaniu z bobafetem trzy klasy lepsza!!!!

To pewnie przez te klamerki, a tak na serio to to fakt ze warsztat mi sie co nieco poprawil od tego czasu, a co do zdjec to sie moze okazac trudne do zrobienia ze wzgledu na miejsce zamieszkania.

 

 

Trochę mi ten siedzący robot z tym piwkiem czy co to jest, nie leży :(

Robot bedzie siedzial, tylko bez "piwka" tak sobie kawalek wlozylem zeby zobaczyc, ale nie pasi. Chodzi o to ze przejezdzajac panowie na patrolu komentuja plakat.

 

 

Przez zimowy konkurs zupełnie się zawiesiłem,przegapiłem naprawdę duży kaaaawał roboty.Moje gratulacje Adam,wyczarowałeś kolejne Gwiezdne cudko,a ta diorama po prostu wypas!!!! Dobrze że,kurier przywiózł mi POD RACERA -siadam go kończyć - tak się podkręciłem twoim Tankiem

Dzieki, musze przyznac ze ten model jest naprawde fajny i przyzwoicie przez AMT wykonany, zdecydowanie polecam. Szukalem na e-bay POD RACERA i w tej chwili zadnego nie ma, za pan listonosz dzisiaj przyniosl AT-ST.

 

Dzieki wszystkim za opinie cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Constructor napisał:

Trochę mi ten siedzący robot z tym piwkiem czy co to jest, nie leży :(

 

Robot bedzie siedzial, tylko bez "piwka" tak sobie kawalek wlozylem zeby zobaczyc, ale nie pasi. Chodzi o to ze przejezdzajac panowie na patrolu komentuja plakat.

 

Ale te roboty działały na zasadzie "shoot and kill" a nie "pooglądaj plakat"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shoot, kill a jak skończysz pooglądaj plakaty i wymień się uwagami z kolegą.

Ha dobre

 

 

Ale te roboty działały na zasadzie "shoot and kill" a nie "pooglądaj plakat" Smile

Nieprawda, nie byly to tylko bezmyslne maszyny do zabijania. Pelnily takze role wartownicze, na wszystkich statkach Federacji handlowej i w szczegolnosci w czesci 3 - Zemsta Sithow mozna posluchac pare ich wypowiedzi, w zwiazku z czym moge spokojnie zalozyc ze zolnierz siedzacy na przedzie pojazdu (w normalnej pozycji bojowej staly przy boku kadluba trzymajac sie uchwytow) mogl wymienic jakies uwagi z dowodca czolgu lub pilotem. Takze w czesci pierwszej jest moment w ktorym droid wydaje rozkaz rozpoczecia ognia w kierunku jednostek Gungan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shoot, kill a jak skończysz pooglądaj plakaty i wymień się uwagami z kolegą.

Ha dobre

 

 

Ale te roboty działały na zasadzie "shoot and kill" a nie "pooglądaj plakat" Smile

Nieprawda, nie byly to tylko bezmyslne maszyny do zabijania. Pelnily takze role wartownicze, na wszystkich statkach Federacji handlowej i w szczegolnosci w czesci 3 - Zemsta Sithow mozna posluchac pare ich wypowiedzi, w zwiazku z czym moge spokojnie zalozyc ze zolnierz siedzacy na przedzie pojazdu (w normalnej pozycji bojowej staly przy boku kadluba trzymajac sie uchwytow) mogl wymienic jakies uwagi z dowodca czolgu lub pilotem. Takze w czesci pierwszej jest moment w ktorym droid wydaje rozkaz rozpoczecia ognia w kierunku jednostek Gungan.

 

Tak ok, zgadzam się pamiętam to, ale wątpię, żeby wydał rozkaz "weź se synek usiądź i sobie posiedź i se wypij piwko" Robot to robot, nie ma duszy i potrzeb tak jak homo sapiens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak ok, zgadzam się pamiętam to, ale wątpię, żeby wydał rozkaz "weź se synek usiądź i sobie posiedź i se wypij piwko" Smile Robot to robot, nie ma duszy i potrzeb tak jak homo sapiens Smile

 

Tez wiec napisalem ze piwko usune, w sumie to nie mialo byc piwko tylko puszka z olejem bo mu sie troche stawy zapiaszczyly. Jednakze ze spokojem

mogl tak sobie siedziec i rozmawiac z dowodca bo przeciez Sztuczna Inteligencja ma prawo ewoluowac, uczyc sie, a byly to jednostki ktore po uruchomieniu dzialaly samodzielnie na danym obszarze i jak pokazano w filmie potrafily sie miedzy soba komunikowac i rozpoznawac przeciwnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale takie nadmierne "uczlowieczenie" siakos mi nie pasuje. To byly jednak tepe maszyny do zabijania, "mieso armatnie" i jakos ciezko mi sobie wyobrazic, zeby taki droid mogl w ogole "chciec" sobie usiasc.

Ale to Twoja diorama i zobisz jak zachcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale takie nadmierne "uczlowieczenie" siakos mi nie pasuje. To byly jednak tepe maszyny do zabijania, "mieso armatnie" i jakos ciezko mi sobie wyobrazic, zeby taki droid mogl w ogole "chciec" sobie usiasc.

Ale to Twoja diorama i zobisz jak zachcesz.

 

Pewnie z tym "uczlowieczaniem" jest tak ze ogolnie zostaly zbudowane na wzor czlowieka, mam na mysli ogolna sylwetke i sposob poruszania, wiec sam fakt ze taka maszyna zbudowana na wzor nas i wykazujaca odruchy "czlowiecze" bedzie budzila sprzeciw. Mieso armatnie owszem, co nie oznacza ze niemogly w ramach "sztucznej inteligencji ". zechciec sobie usiasc, poza tym jednostki takie jak dowodca musialy byc wyposazone w bardziej zaawansowany "mozg" niz zwykly piechor.

W kazdym razie sama ta diorama jest juz fikcja, poniewaz nigdzie we filmie nie bylo takiej sceny, wiec moge troche popuscic wodze fantazji i posadzic droida.

Mam nadzieje ze to co napisalem ma sens, bo zmeczony jestem i jakos mi sie nic do kupy nie sklada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super AT ST to moja ulubiona maszyna ,zaraz po najszybszej kupie złomu w galaktyce.Mam nadzieję że, chociaż jakiś mały inbox Mr. Green [/b]

 

Bedzie maly in-box i nie tylko, spokojnie spokojnie, pospiech na ciemna strone mocy nas prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.