Skocz do zawartości

Crusader Mk.I 1:35 (Italeri 6432)


Jakx

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tym razem nie modelu, tylko o figurkach i tobołkach. Przyjemnie to wygląda. Dodałbym więcej cieni i świateł, podbiłbym je, żeby wyciągnąć jeszcze bardziej rzeźbę fałd na mundurach i tobołkach. Jak Ci się sklejało ten leciwy już zestaw? Mam z Italki  III w planach, więc Twoja opinia bardzo mnie ciekawi. Jeżeli dawałeś jakieś dodatki, to proszę napisz. A i jeszcze jedno "ajabym" pomalował na ciemniejszy kolor balsę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuje za oceny i opinie.

Pisałem już we wstępie, ale później przy edycji musiałem usunąć część z kilkoma fotkami - przez przypadek (zmiana lokalizacji zdjęć na www). 

Zatem powtórzę :) :

"Crusader Mk. I od Italeri (zestaw nr. 6432) w skali 1:35, ulepszony zestawem elementów fototrawionych firmy Royal Model (zestaw nr. 0384) i dwoma metalowymi lufami karabinu BESA 7,92 mm od RB-Model (zestaw nr. 35B64 ). Model firmy Italeri to bardzo ciekawa pozycja i jedyny na rynku (w chwili obecnej) zestaw umożliwiający budowę czołgu Crusader Mk. I w skali 1:35. Spasowanie większości elementów jest satysfakcjonujące i wymaga wyłącznie kilku poprawek. Zestaw Royal Model jest również godny polecenia, chociaż nie jest pozbawiony kilku niedoskonałości, w postaci błędów w instrukcji montażu i dość grubych elementów fototrawionych, które wymagają większej siły (w porównaniu do zestawów firm ABER i EDUARD) przy odcinaniu, kształtowaniu i zginaniu – mimo wszystko solidny zestaw."

Co do figurek - cały czas eksperymentuję z odpowiednim kontrastem. Bałem się, że wyjdą przerysowane dlatego tak zachowawczo. Następne powinny być lepsze :) .

Z bambetlami trochę się śpieszyłem, żeby zdążyć na Wrocław, ale koniec końców jestem z nich zadowolony (uważam, że jak na zwykłą Tamiye wyszły nieźle). 

Co do koloru:  "a ja wolę jasny!" ~_^

Pozdrawiam,

Jakx

Edytowane przez Jakx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochów i achów mi zabrakło co by mój zachwyt wyrazić!

Strasznie mi się podoba! Poza tym to Italeri, a ja uwielbiam modele tej firmy. Wiele lat temu popełniłem podobnego. Stoi w galerii. Jednak twój to inna klasa...

Mariusz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.