Jump to content

Crusader Mk.I 1:35 (Italeri 6432)


Recommended Posts

A ja tym razem nie modelu, tylko o figurkach i tobołkach. Przyjemnie to wygląda. Dodałbym więcej cieni i świateł, podbiłbym je, żeby wyciągnąć jeszcze bardziej rzeźbę fałd na mundurach i tobołkach. Jak Ci się sklejało ten leciwy już zestaw? Mam z Italki  III w planach, więc Twoja opinia bardzo mnie ciekawi. Jeżeli dawałeś jakieś dodatki, to proszę napisz. A i jeszcze jedno "ajabym" pomalował na ciemniejszy kolor balsę?

Link to post
Share on other sites

Witam,

Dziękuje za oceny i opinie.

Pisałem już we wstępie, ale później przy edycji musiałem usunąć część z kilkoma fotkami - przez przypadek (zmiana lokalizacji zdjęć na www). 

Zatem powtórzę :) :

"Crusader Mk. I od Italeri (zestaw nr. 6432) w skali 1:35, ulepszony zestawem elementów fototrawionych firmy Royal Model (zestaw nr. 0384) i dwoma metalowymi lufami karabinu BESA 7,92 mm od RB-Model (zestaw nr. 35B64 ). Model firmy Italeri to bardzo ciekawa pozycja i jedyny na rynku (w chwili obecnej) zestaw umożliwiający budowę czołgu Crusader Mk. I w skali 1:35. Spasowanie większości elementów jest satysfakcjonujące i wymaga wyłącznie kilku poprawek. Zestaw Royal Model jest również godny polecenia, chociaż nie jest pozbawiony kilku niedoskonałości, w postaci błędów w instrukcji montażu i dość grubych elementów fototrawionych, które wymagają większej siły (w porównaniu do zestawów firm ABER i EDUARD) przy odcinaniu, kształtowaniu i zginaniu – mimo wszystko solidny zestaw."

Co do figurek - cały czas eksperymentuję z odpowiednim kontrastem. Bałem się, że wyjdą przerysowane dlatego tak zachowawczo. Następne powinny być lepsze :) .

Z bambetlami trochę się śpieszyłem, żeby zdążyć na Wrocław, ale koniec końców jestem z nich zadowolony (uważam, że jak na zwykłą Tamiye wyszły nieźle). 

Co do koloru:  "a ja wolę jasny!" ~_^

Pozdrawiam,

Jakx

Edited by Jakx
Link to post
Share on other sites

Ochów i achów mi zabrakło co by mój zachwyt wyrazić!

Strasznie mi się podoba! Poza tym to Italeri, a ja uwielbiam modele tej firmy. Wiele lat temu popełniłem podobnego. Stoi w galerii. Jednak twój to inna klasa...

Mariusz

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.