Skocz do zawartości

"Zbiornik" nad Sommą 1916r.


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam że to żywica, fajnie wyszło, ale trzeba było próbkę na boku walnąć,  bo teraz  wygląda jakby można było z niej pić, przydała by się jakaś mini kropla khaki do niej przed wylaniem lub podobnego czegoś żeby ciut zamulić , ale teraz to już za późno, koncepcja całościowo fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

2 godziny temu, Lipstein napisał:

IMHO wygląda teraz, jakby zatkał sobą bijące spod spodu źródło, a nie zatrzymał się w kałuży....

Dziękuję za cenną uwagę, postaram się to w miarę moich umiejętności za chwilę poprawić.

 

Godzinę temu, Evildead napisał:

Podejrzewam że to żywica, fajnie wyszło, ale trzeba było próbkę na boku walnąć,  bo teraz  wygląda jakby można było z niej pić, przydała by się jakaś mini kropla khaki do niej przed wylaniem lub podobnego czegoś żeby ciut zamulić , ale teraz to już za późno, koncepcja całościowo fajna.

Nie miałem żywicy, więc użyłem kleju światło utwardzalnego, który nie dał się "zafarbować".

Więc użyłem takiego czystego, gdyż kałuże są także po opadnięciu zanieczyszczeń klarownie czyste.

 

Ale w porządku, po kolei już opisuję co i jak.

 

Chciałem do tego celu użyć tego oto specyfiku

Lecz podczas schnięcia się kurczy. Można tym robić niby wodę na płaskiej powierzchni. Głębokiej kałuży tym nie zrobimy.

No chyba że ten mój był od początku zepsuty.

TckbwRY.jpeg

 

Próbowałem to farbować, lecz nie dawało to satysfakcjonującego mnie efektu, który przypominał by kałużę.

A po drugie  były w tym jakieś grudki. Może to ze starośći, gdyż tą sztuczną wodę kupiłem ok dwa lub trzy lata temu.

Ts9IIV6.jpeg

 

Dlatego postanowiłem użyć kleju światłoutwardzalnego.

 

@Lipstein i @Evildead  dziękuję za rady i postanowiłem lekko zmienić coś w tym błocie.

 

Wszystkie washe i inne specyfiku z AK niestety uległy po kilku latach wyschnięciu ale na szczęście został mi "wet efect"

Poztanowiłem nim przetrzeć błoto oraz błoto na czołgu, by wyglądało na bardziej mokre. Nie chciałem by ten czołg wyglądał jak jeden wielki czopek, który czopuje wypływ źródła, a jak czołg który przed chwilę ugrzązł i skończyła sie dla niego bitwa.

92YnJzt.jpeg

 

NRCiH0x.jpeg

 

hPWbA7i.jpeg

 

MjFTEPy.jpeg

 

W kałuży spróbowałem lekko zmącić wodę, co by nie próbował pić  jakiś spragniony anglik, który wysiadzie zaraz z tej nagrzanej żelaznej puszki. Nie jest ona już klarowna, tylko lekko a nawet bardzo lekko zmącona.

bz1Da9J.jpeg

 

Jeżeli te zabiegi nie przyniosły pożądanego efektu, to nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić.

Żołnierzy nie będzie, utopili by się w tum błocie.

 

Dzięki wszystkim.:piwo:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2024 o 17:29, jawkers napisał:

 

bz1Da9J.jpeg

Wspaniałości :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.