Skocz do zawartości

Supermarine Spitfire Mk Vb 1/48 Tamiya


rymulus

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas, że i ja zrobiłem sobie Spitfirea, model przedstawia egzemplarz an którym latał Tadeusz Schiele.

Model wykonałem praktycznie prosto z pudła. Z pod mojej ręki wyszło nitowanie płatowca, dorobione pasy i poducha na oparciu fotela, blaszana osłona na zbiorniku paliwa przed kabiną i lusterko wsteczne. Oryginalne zestawowe lusterko postanowiło sobie polatać i już nie powróciło:D

Z dodatków wykorzystałem żywiczne wydechy i kalki Techmodu. Z kalek wykorzystałem tylko godło, numer boczny i napisy eksploatacyjne, reszta czyli kokardy i litery kodowe są polakierowane od własnoręcznie robionych szablonów.

Dodam jeszcze, że model by nie powstał gdyby nie uprzejmość i hojność kolegów z "Grupy modelarskiej Nowy Targ", dzięki Panowie.

Zdjęcie poglądowe 

9qGOxgx.jpg

Rp4VvvP.jpg


tLF9b3z.jpg

foRopoa.jpg


cmrfqnq.jpg


fg8swh3.jpg


QBhjyQ1.jpg


LfON53J.jpg


d1MCJaS.jpg


MLCEgL5.jpg


VD9GTlB.jpg


2LqX9sL.jpg

fqSfRh2.jpg


qyo2NEd.jpg

K2Lydlh.jpg


VDo4orH.jpg


FOOsCD7.jpg


E3w28gx.jpg


Op5mTCy.jpg

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co tu dużo mówić,  Świetny ?.

 

W dniu 21.05.2019 o 19:56, rymulus napisał:

Przyszedł czas, że i ja zrobiłem sobie Spitfirea, model przedstawia egzemplarz an którym latał Tadeusz Schiele.

Dodam jeszcze, że model by nie powstał gdyby nie uprzejmość i hojność kolegów z "Grupy modelarskiej Nowy Targ", dzięki Panowie.

Należy dodać że ów  nagroda była dołączona jako "Nojpiykniyjsy Polowac im.kpt.pil.Tadeusza Schiele " za najładniejszy myśliwiec  z szachownicą w I Podhalańskim Festiwalu Modelarskim Ciupaga 2019 .

https://sites.google.com/view/grupamodelarskanowytarg/wydarzenia/i-podhalański-festiwal-modelarski-ciupaga-2019

Jak wiadomo jest to nasz góral z pod samiuskich Tater , ktory latał na Angielskim i nie tylko niebem. 

Oczywiście mam nadzieję bo zobaczyć w Nowy Targu w przyszlym roku ??.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model Spitfire'a Tadeusza Schiele !! Brawo. Czytałeś jakieś jego książki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, spiton napisał:

Piękny model Spitfire'a Tadeusza Schiele !! Brawo. Czytałeś jakieś jego książki ??

Dzięki,

a książki jeszcze nie czytałem ale noszę się z zamiarem jej zakupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.