Skocz do zawartości

PZL 37B "Łoś", ZTS Plastyk, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Wystawisz go na festiwalu w Jaworznie ?

Niestety nie - za daleko  🙃

 

10 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Takie modele jak ten chciałbym nagradzać nagrodą Retro & Vintage Trophy.

Dziękuję za uznanie :piwo:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Miałem przyjemność widzieć ten model na festiwalu w Jaworznie. zastanawia mnie czym i w jakiś sposób robiłeś linie podziałowe, które są bardzo delikatne. Czy masz jakiś sposób by linie podziałowe tak ładnie wyglądały ?  No i nitowanie. Również to samo pytanie czym objął je robiłeś ? Masz może zdjęcia z relacji z budowy tego modelu i prac nać liniami podziałowymi oraz notowaniem ? 

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2022 o 12:10, Staryfajter1954 napisał:

zastanawia mnie czym i w jakiś sposób robiłeś linie podziałowe, które są bardzo delikatne.

Tak wygląda mój zestaw do trasowania linii oraz nitowania:

 

DSCF6388.thumb.JPG.0b10e7128717c474df173029dd2fedba.JPG

 

czyli:

1. rysik Trumpetera

2. rysik Olfy zapakowany w rączkę Tamki

3. rysik "igła" do trasowania "wzorów" od szablonów (tu polecam rysik Hasegawy. Drogi ale wart swoich pieniędzy)

4. szablony

5. nitowadło Rb (z tarczami o różnym rozstawie zębów

6. taśma dymo przy której prowadzę rysiki. 

Aha, jeszcze czeska piłka ale to chyba każdy używa do  poprawiania linii.

 

W dniu 27.09.2022 o 12:10, Staryfajter1954 napisał:

Masz może zdjęcia z relacji z budowy tego modelu i prac nać liniami podziałowymi oraz notowaniem ? 

Niestety nie. Model robiłem sobie na boku bez prowadzenia warsztatu i dokumentowania fotograficznego.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2022 o 22:03, abtb napisał:

Tak wygląda mój zestaw do trasowania linii oraz nitowania:

 

DSCF6388.thumb.JPG.0b10e7128717c474df173029dd2fedba.JPG

 

czyli:

1. rysik Trumpetera

2. rysik Olfy zapakowany w rączkę Tamki

3. rysik "igła" do trasowania "wzorów" od szablonów (tu polecam rysik Hasegawy. Drogi ale wart swoich pieniędzy)

4. szablony

5. nitowadło Rb (z tarczami o różnym rozstawie zębów

6. taśma dymo przy której prowadzę rysiki. 

Aha, jeszcze czeska piłka ale to chyba każdy używa do  poprawiania linii.

 

Niestety nie. Model robiłem sobie na boku bez prowadzenia warsztatu i dokumentowania fotograficznego.

Dzięki za podrzucenie fotki narzędzi jakich używasz do trasowania linii podziałowych.  Rysika Trumpwtera używam jedynie do wycinania większych elementów jak luki podwozia a rysika OLFy nie używam w ogóle bo uznałem jego ostrze za bardzo niedokładne i kiepsko się prowadzące.  Zdecydowanie wolę używać rysików Border Models i DSPIAE. No ale co by nie powiedzieć to na modelu linie wyszły Ci bardzo ładnie.  Smarujesz brzegi linii klejem TAMIYA aby były łagodniejsze i nie miały ostrych krawędzi ?  Jak sobie radzisz z krzyżującymi się liniami ?

i jeszcze jedno pytanie jak sobie radzisz z nitowaniem ? Jak prowadzisz nitowadło ? Używasz do tego taśmy DYMO czy robisz to prosto z ręki ?

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.