Skocz do zawartości

Modele Platz , F-toys


zloty

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że A-4 ma przepakować Edek.Dlatego zacząłem szukać innych Platzow i trafiłem na nie w 1999.

Czekać na model 3 lata , to jak dla mnie za długo.Może wtedy będę miał fazę na statki ,cywile, czy inne reacery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety 144 nie jest zbyt poważnie traktowane przez większość producentów modeli, i wybór jest dosyć skromny, a nowości jak na lekarstwo... A szkoda, bo jak się nie ma dużo miejsca na półkach to złoty środek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że ma być F8 Crusader.Co prawda to nie Korsarz , ale podobny.No i obecnie w 1999 platz oferuje go w dwupaku za ok 55 zł.Licząc ok 20 za przesyłkę to cena za sztukę jak u nas edkowy Skyhawk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 14.07.2019 o 18:30, zloty napisał:

Remake modeli dotychczas dostępnych jako F-Toys ale bez farby i z normalnym kalkomaniami. 

W dniu 14.07.2019 o 18:30, zloty napisał:

Wydają się bardzo fajnie zrobione.

I są. :)  F-105 i F-106 to póki co najlepsze miniatury tych samolotów w skali 1/144. A-26 i F-82 też są niezłe aczkolwiek Invader wydaje się być nieco dokładniejszym niż Twin Mustang. 

Lightning jest taki sobie - lepszy od Revella ale gorszy od żywicznego modelu 144.co.uk. Problem w obu wtryskowych modelach leży w kształcie nosowej części kadłuba.

Pozostałych modeli sygnowanych logo Platz/Flying Colours nie oglądałem na żywo.

W dniu 14.07.2019 o 18:30, zloty napisał:

Szczególnie interesują mnie F-105 , F106 , i Phantom. Są może dostępne  do nich jakieś oddzielne blaszki?

Jeszcze nie. ? Blaszki do dwóch pierwszych są w planach Shelf Oddity natomiast do Phantoma póki co nie. Wydaje mi się, że F-4 to temat do eksploatacji dla takich producentów jak np. Flyhawk. Bogactwo wersji i malowań Phantoma może stanowić dość poważny komercyjny walor dla takiego producenta. Gdy oglądam modele okrętowe 1/700 lub pancerki 1/72 przygotowane przez Flyhawka to marzą mi się modele lotnicze o takiej jakości w skali 1/144. Posiadana przez nich technologia produkcji powinna w zupełności wystarczyć... 

Dodam za to, że rodzimy Master produkuje mosiężne pitoty m.in. do F-104, F-105, F-106 oraz Lightninga (oraz wielu innych), zaś Brengun wypuścił osłony kabin vacu m.in. do F-106 i Lightninga.

Jak już padła nazwa F-Toys, to warto wspomnieć, że najlepsze obecnie modele MiGa-17, MiGa-29 czy JAS-39 Gripen wypuścił właśnie ten producent. Do MiGa-29 są już dostępne i pitot i osłona kabiny vacu. Blachy są w przygotowaniu. ?  

Pozdrawiam, Marek

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek , Skarbnico Wiedzy 144 ,dziękuje ci za tak obszerną odpowiedz.

Dobrze wiedzieć kogo można męczyć o blaszki do 105 , i 106.

Co do Flyhawka to pełna zgoda , szczególnie jeśli popatrzy się np na dysze niektórych samolotów.Te bardziej skomplikowane aż proszą się o blachy , albo właśnie o Flyhawka.

Niestety nie wiemy czy ONI wiedzą że istnieje taka skala ?

Póki co złagodziłem sobie ból istnienia , i zamówiłem A-4 Edka oczywiście wraz z blaszkami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem A 4.

  

Po wstępnych oględzinach uważam że jest to model absolutnie rewelacyjny.Piękne delikatne linie podziału , znakomite detale , super kalkomania. Wypraski są zbliżone do poziomu Flyhawka. Elementy  takie jak koła czy golenie podwozia Chińczycy zrobiliby  pewnie tak samo.

Jeśli inne modele PlatzaF-toysaEdwarda będą na podobnym poziomie to trzeba brać w ciemno.

Spodziewałem się że będzie mały ale że aż tak! 

Dawno nie widziałem tak finezyjnego modeliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatna korekta - A-4 oraz inne modele wznawiane teraz przez Eduarda to Platz Bego a nie Platz F-Toys (te ostatnie są przygotowywane przez paru różnych projektantów, czyt. mają różny poziom zdetalowania). Platz Bego oraz Sweet to generalnie mówiąc Tamigawa w skali 1:144. Widać zresztą na załączonych przez Ciebie zdjęciach. Gdyby jeszcze np. dzielone wloty powietrza Skyhawka można było wyprodukować jako całość przy użyciu form suwakowych (specjalność Flyhawka) życie stałoby się jeszcze piękniejsze. A teraz wyobraźmy sobie bogactwo wersji F-4, F-16 czy np. Ju 88 w takim wykonaniu... 

Pozdrawiam, Marek

 

Edytowane przez donalyah00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swojego Skyhawka od razu z blachami Edka.

Brengun  oferuje z grubsza to samo , więc mało sensowne jest dublowanie tych samych elementów.

Ale zakup jednej z blach to jak najbardziej sensowne posunięcie. Np w modelu nie ma tablicy przyrządów , a na blaszkach i owszem (u edka lepsza ,kolorowana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, donalyah00 napisał:

 A teraz wyobraźmy sobie bogactwo wersji F-4, F-16 czy np. Ju 88 w takim wykonaniu... 

Pozdrawiam, Marek

 

W zasadzie przestrzeń to informacja ,więc skoro takie pomysły jak produkcja modeli w 144 przez FH pojawia się coraz częściej , to kto wie może ten przekaz dotrze do Kraju Środka.

Edytowane przez zloty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Akurat ten Phanton na foto w necie to kiepsko się prezentuje.

Ten https://www.1999.co.jp/eng/m/image/10410776

wygląda ok.

Ale i tak chyba najlepszy Phantom w skali Tomytec.

Edit

Popatrzyłem na https://www.scalemates.com/products/product.php?id=1073205&p=timeline

i to jest ten sam model.

Wrzuć dobrego inboxa ,zobaczymy co co za gagatek. 

Edytowane przez zloty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.