Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk.IIC


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się ukończyć pierwszy model po dość długiej przerwie (15 lat), dodam, iż model jest pełen błędów, ale pozwoliło mi to na stworzenie dokumentacji-zapisków, dzięki którym postaram się więcej pewnych błędów nie popełniać.

Wiem, że kamo jest niepoprawne, ale to była fantazja, w zasadzie model od początku był eksperymentem, próbami wykorzystania aerografu, lakierowania, nakładania kalkomanii.

Następny model to Walus – mam nadzieję, że wyjdzie mi lepiej, gdyż kolor jest jednolity i pominę problem kamo, potem biorę się za UH-1C.

Krytyka oczywiście mile widziana

 

p3227403wz3.th.jpgp3227398np1.th.jpgp3227397ec8.th.jpgp3227394xh5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modelem nie jest tak najgorzej, w przeciwieństwie do zdjeć,które są koszmarne i trzeba je rozjaśniać...

Sam model zawiera błędy jednakże po tak długiej przerwie każdy mógłby je popełnić. Mnie rażą najbardziej te:

 

1. Kamuflaż który bardziej od plam przypomina fale, co jest nie poprawne w przypadku dosyć "wychuchanych" kamuflaży RAF-u;

2. Malowanie owiewki Hurricane'a,której szary kolor wgryza się w zieleń kamuflażu zamiast z nią współgrać, a do tego odcień owiewki odstępuje od odcienia szarości na samolocie;

3. Dosyć gruby maszt antenowy, który przydałoby się nieco odchudzić;

4. Brak żółtych końcówek śmigła;

5. Plamkowate okopcenia;

6. Krzywo wklejone działka.

 

Pomijając jednak te błędy pokazałeś nam całkiem przyzwoicie i czysto sklejony modelik. Nie widać szpar, śladów szpachli,a malowanie choć nie do końca poprawne jest gładkie i schludne. Bardzo ładnie położyłeś kalkomanie, na których nie widać śladu świecenia.

 

Jak na tak długą przerwę i tak jest nieźle i jestem pewien,że następne modeliki będą przyciągać uwagę

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornik_69 dziękuję za zwrócenie uwagi na mój model

Co do zdjęć to postaram się je poprawić, ale nie obiecuję kiedy to zrobię bo szlag mnie trafia jak mam wrzucać to na "szaka":(

 

Co do następnego modelu, to na pewno będzie lepszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zwracam uwagę na samoloty alianckie, bo od niemieckich dostaję już odruchów "zwrotno-posiłkowych".

 

Zrób lepsze zdjęcia (w tym zdjęcia spodu), zaloguj się na http://www.photobucket.com i tam je wrzuć. Bardzo dobra maszynka do fotek, nie męcząca powolnością i reklamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wykonany przyzwoicie, bez wodotryskow ale O.K. Duzy plus, jak pisal juz Kornik_69, za polozenie kalkomani.

Przy kolejnym modelu zwroc uwage na, czesto niezbyt dobre kalkomanie fabryczne. Chodzi mi o brak koncentrycznosci kol w angielskich znakach rozpoznawczych i przesuniecia kolorow liter kodu. Moze warto troche poszperac w zapasach lub kupic nowa kalkomanie zamiast obdarzyc dobrze wykonany model niezbyt precyzyjna kalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem cos napisać, ale przeczytałem , co napisał kornik, i...

nie ma sensu sie powtarzać :-))

Mi szczególnie przypadły do gustu granice miedzy kolorami w kammo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornik_69 co do photo bucketa to raczej odpada, bo co chwila na forach widzę ikonkę, że foto zostało usunięte :(

 

Marines siedziałem nad poziomem z linijką tak więc powinno być równo, ale może faktycznie to złudzenie

 

spiton dziękuję

 

erkamo kalkomanie na boku kadłuba składały się z 2 części, możliwe, że nie trafiłem równo, zauważyłem, że po zrobieniu zdjęć widać w powiększeniu błędy, których nawet pod lupą nie widać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornik_69 co do photo bucketa to raczej odpada, bo co chwila na forach widzę ikonkę, że foto zostało usunięte :(

 

Zrobisz jak uważasz. Photobucket i Image Avenue to dwie maszynki, z którymi jest najmniej problemów, a co najważniejsze nie chodzą jak traktory i nie złapie się raczej żadnego syfa przez reklamy itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornik_69 co do photo bucketa to raczej odpada, bo co chwila na forach widzę ikonkę, że foto zostało usunięte :(

 

Zrobisz jak uważasz. Photobucket i Image Avenue to dwie maszynki, z którymi jest najmniej problemów, a co najważniejsze nie chodzą jak traktory i nie złapie się raczej żadnego syfa przez reklamy itp...

 

Tyle, że z tego co widzę, to wrzuty z Photobucket ciągle znikają i pojawiają się ikonki o braku obrazka lub jego usunięciu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Hej, czy jest to Revellowski Hawker? Właśnie rozpocząłem praceę nad takim w opcji trop wprawdzie ale... Miałeś jakieś niespodzianki? jak przebiegała budowa? podzielisz się ze mną swoimi wrażeniami?

 

 

tu mój warsztat

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=7224

 

Tak to model Revella. Ma on chyba źle spasowane golenie, zwróć na to uwagę. Reszta była ok, model miły podczas klejenia. Jest OK

 

Co do mojego modelu, to raczej bym go pominął, bo go troszkę spartoliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.