Skocz do zawartości

PT-76B


JFM

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazd jak zwykle w Twoim wykonaniu,zrobiony świetnie , :super:, jedyne do czego można się przyczepić to te lewitujące gumowe gąsienice :mrgreen:, no i te pasy mocujące zbiorniki z paliwem które są w kolorze nadwozia:mrgreen:. Brudzenie super :super:.Może uda mi się namówić Cię do  używania blaszek fototrawionych , np . uchwytów do narzędzi ,zobaczysz od razu różnicę , ja też nie byłem przekonany do tych blaszek,ale jak zastosowałem je po raz pierwszy do Willisa MB Jeepa , to od tego czasu stosuję je do wszystkich pojazdów jakie buduję, podobnie jak toczone lufy, i żywiczne koła z ugięciem :D.Mam też do Ciebie takie pytanie skąd masz takie fajne kalki do swoich pojazdów? Pozdr. A.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka gąsienic jak najbardziej słuszna, nie da się z nią polemizować.? Natomiast w kwestii mocowania pozwolę sobie zauważyć, że dodatkowe zbiorniki w PT-76

 i w TOPAS`ach były mocowane za pomocą metalowych, blaszanych taśm w kolorze pojazdu. To nie były skórzane czy parciane pasy/troki.

Szachownice i numery są od TORO-MODEL natomiast kotwice robione na zamówienie w MF-ZONE.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedziałem :D, ale  ja nie widziałem z bliska ani PT 76 ani TOPAS-a(muzeum się nie liczy:mrgreen:)  tylko UAZ-a 469, Stara 266 , Stara 200  "lodówę" i  różnego rodzaju Nysy i jednego Tarpana Honkera :mrgreen:.Co do tych robionych na zamówienie to muszę się tam zapytać , bo mam wiele kalek do zrobienia. Pozdrawiam i czekam na więcej . A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 30.09.2019 o 20:00, Pitt35 napisał:

Czy te kalkomanie kotwic z zestawu są gorsze że kolega wykorzystał inne?

Nie chodzi o to czy gorsze, a o brak informacji na temat numerów taktycznych z tamtego okresu, tzn. nie wiem, z której jednostki jest ten numer, a tym samym nie mam pewności czy kotwica powinna być niebieska - to jeżeli chodzi o kalki z zestawu Trumpetera. Chociaż muszę przyznać, że wzór kotwicy jest bardzo dobrze odwzorowany, no i mają znak DSS.

Natomiast jeśli chodzi o kalki TORO-MODEL to w zestawie 35D15 WP... cz.1 jest pewien błąd merytoryczny. Otóż dla czołgu PT-76 o nr. 8741 dedykują niebieską kotwicę wzoru jaki był używany w latach 60-tych...!?!?! Błąd polega na tym, że nr 8741 miał wóz (czołg) z 11. batalionu czołgów pływających ze Słupska, która to jednostka miała kotwice w kolorze czarnym. Bardzo dobrze widać to na tym zdjęciu:

image.jpeg.8b18e7c6559d0f25c2b2402833e1e2f9.jpeg

Chodzi mi o to, że nie można wrzucić wszystkiego do jednego worka z jedną etykietą; Niebieskie Berety - Niebieska Kotwica, tak nie było. Proszę zwrócić uwagę, że dowódca pierwszego wozu o nr. 8740 (tak na marginesie to dowódca 3 kompanii w swoim wozie), ma na lewym ramieniu naszytą oznakę rozpoznawczą 11.bczpł - czarną kotwicę.

 

 

Edytowane przez JFM
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Pitt35 napisał:

Dzięki za wyjaśnienie. Faktycznie zapomniałem, że nie znamy wszystkich numerów przydzielonych w poszczególnych pułkach. 

Ależ znamy, ale dopiero od lat 70-ych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.