Skocz do zawartości

Revell F4U-1A Corsair


Toudi

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm z tego silnika jestem jako tako zadowolony mogło być lepiej, ale jak na pierwszy raz wyszło troszkę lepiej niż się spodziewałem więc okej, chyba źle rozcieńczyłem farbę srebrną bo wyszło trochę jak posypane brokatem, w ogóle mam problem z rozcieńczaniem, ale byc może kwestia doświadczenia. Prace nad kadłubem idą tragicznie, nie radzę sobie z trasowaniem zatartych lini podziału, dodatkowo mam wrażenie że na modelu pojawia się odkurz, nie wiem jak z tym walczyć. Mam wrażenie też ze szpacha którą posiadam jest bardzo słabej jakości źle mi się z nią pracuje. Niżej zdjęcia. Jest Bardzo ciężko. 

IMG-20191118-141917.jpg

IMG-20191118-141928.jpg

IMG-20191118-141949.jpg

IMG-20191118-142010.jpg

IMG-20191118-142035.jpg

IMG-20191118-142044.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obudowie zbiornika paliwa starły ci się wszystkie linie podziałowe. Ja dopiero dotarłem do tego etapu. Końcówki skrzydeł też w nim pasują jak nie od tego zestawu. Kiepski jest ten nodel jesli chodzi o spasowanie a tak zachęcająco w pudełku wyglądał.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, coś się udało zrobić, osłona silnika kompletnie nie pasowała, sam nie wiem jak mi udało się to wkleić, więc dużo czasu spędziłem na zabiegu: podkład, szlif, podkład szlif, i tak w kółko. Następnie podkreśliłem linie podziału blach czarnym kolorem i rozjaśniłem same blachy kolorem offwhite. Następnie poszła warstwa koloru docelowego, długo się zastanawiałem jak wykonać obicia i wytarcia blach, nigdy tego nie robiłem ale czas najwyższy - pierwszy raz użyłem fluidu do chippingu, wyszło jak wyszło. Niżej fotki. 

c81836cb65af.jpg

f0cc507ab4bc.jpg

a3cdf1f12996.jpg

63d0c681a9dc.jpg

860a63f2f581.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh, chyba w ogóle pomyliłem kolory, bo zdrapki zrobiłem... zielonym... mega wtopa z mojej strony ale za późno się zorientowałem i tak już musi zostać, patrząc na inne moje modele to tragedii nie ma, ale mogło być znacznie lepiej, poszedł wash i kalki, teraz poszedł clear i znowu pójdzie wash zeby ubrudzić kalki, wyszło jak wyszło niżej zdjęcia. Pewnie wam się to nie spodoba to co ja myślę, ale kurde... biorąc pod uwagę moje wcześniejsze modele a ten to wow! udało mi się wreszcie zrobić postęp! To cieszy! Tak bardzo! Serio to chyba pierwszy model do którego nie mam aż tak dużo uwag, to cieszy, jest 849a26d71cc7.jpgmasa błędów, zły kolor obić, palce odbite na farbie, pewnie nie domalowania itd, dawajcie rady! Co poprawić itd. niżej dużo zdjęć ? Mam nadzieje że nie zwymiotujecie na ich widok ? Ale po tym modelu wiem jedno! Jara mnie to i chce więcej! Oczywiście jest jeszcze nie skończony, i wiecie czego się nauczyłem z takich podstaw? Jeśli myślisz ze Twoja farba jest już rozcieńczona do malowania aero, to rozcieńcz ją bardziej ? To taka rada dla mnie ?

4a7a7f1929f1.jpg

9586e95bb910.jpg

849a26d71cc7.jpg

bd02e04450b0.jpg

8bf63c014aba.jpg

2023eb40bbd8.jpg

4efc57effee4.jpg

14d8cf152d0f.jpg

50d432cdfa87.jpg

3aa386162944.jpg

188b2e014750.jpg

2dee9f7e2ad9.jpg

fecb007cfbd4.jpg

6a7ae8759605.jpg

dbf9c585bc40.jpg3752725af0aa.jpg

 

 

[

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No raczej nie koniec. Po pierwsze trzeba położyć mat, bo strasznie się błyszczy, po drugie jak ktoś napisał, instrukcja jest po to aby narobić modelarzom problemów. Ta wersja nie latała z tymi zbiornika i paliwa, są one od późniejszej wersji, więc ja bym je usunął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu satyna, jak maszyny były w wykończeniu matowym? (non specular)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.