Skocz do zawartości

Revell F4U-1A Corsair


Toudi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, rozpoczynam warsztat z modelem Corsaira. Moje modelarskie doświadczenie nie jest jakoś super duże dlatego będę potrzebować waszej dużej pomocy w tym modelu, rady, krytyka, mile widziana ? Mam duży dystans do siebie więc możecie śmiało nie zostawiać na mnie suchej nitki ? Jestem mocno początkującym modelarzem więc wiem ze nie wszystko pewnie pójdzie jak po przysłowiowym maśle. Model kupiłem gdzieś na promocji w markecie za 9zł, wiec żal był nie wziąć. Malowanie będzie pudełkowe, bez dodatków, chyba jeszcze na dodatki jeszcze dla mnie za wcześnie gdyż nie czuje się jeszcze aż tak pewnie. Ostatnie kilka modeli które skleiłem o ozdabiają moją półkę to Corsair F4U-4, niestety nie obyło się bez problemów spartoliłem lakier bo nałożyłem go po porstu za grubo, na farbie pojawiły się purchle, trochę go odratowałem, ale szczyt to to nie jest, mimo to jednak cieszę się trochę bo jak na niego patrzę to mam w głowie to wszsytko czego się nauczyłem ? Drugi który obok niego stoi to He70 f-2 tu było trochę lepiej, niestety spartoliłem owiewkę ;/ przypadkowo zalałem ją cyjanoakrylem, jest kompletnie matowa. obicia z gąbki wyszły mi dramatycznie źle, za dużo położone w złych miejscach. Na nim testowałem też moje pierwsze próby trasowania lini podziału i nitowania bo model po porstu był "goły" linie podziału wyszły za grube, a nitowanie cóż.... robiłem to.... rozgrzaną igłą... też nie wyszło to za ciekawe, jak by go przeskalować to te nity miały by chyba z 10 cm średnicy xD testowałem też na nim pierwsze użycie pigmentów. Około roku temu założyłem też warsztat B-17 

Ale tutaj cóż.... porwałem się z motyką na słońce, model dla mnie trudny, skomplikowany, i niestety leży tak niedokończony do dziś, może go kiedyś dokończę ale narazie po porstu chce poćwiczyć na czymś łatwiejszym. Aktualnie kończę sklejanie fw 190 F-8 "65 pottom" mam tam jednka problem z podwoziem, z którym dzielnie walczę, jak narazie w tym modelu nie udało mi się nic nie spartolić po całości więc jest postęp a i z malowaniem nie ma tragedii, chociaż mogło być dużo lepiej. 

To jak pomożecie z F4U-1A? i pokażecie niecierpliwemu modelarzowi na co ma zwrócić uwagę? ? W kolejcie czeka jeszcze łoś z IBG ?

 

Pozdro! 

Piotr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o malowanie, poszukaj warsztat Korsarza kolegi Mikołaj75. Poczytaj i zobacz jakich uzyl tam technik. Co do technik sklejania to cóż - powoli i dokładnie. Lepiej mniej a dobrze niż dużo a byle jak.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej,

Super dzięki za namiary na fajne tematy i bardzo dziękuje za ekstra fotki! Będą moją inspiracją! Jak na razie mam mało czasu ale udało mi się coś tam wyciąć oszlifować i pomalować podkładem, podkład to Tamiya,szary Surface Primer rozcieńczony Lacquer Thinnerem. Mam akrylowy podkład AK ale chyba nie przechodzi mi przez aerograf, pluje farbą notorycznie zatyka i są z nim same problemy, z tego co czytałem to dysza 0.2 nie nadaje się do takiego podkładu, to też wymieniłem na inny. Zastanawiałem się czy by nie pomalować czarnym ale mam tylko emaile revela czarną i kiedyś malowałem nią w ramach podkładu, ale w końcu nie jest to dedykowany pokład tylko zwykła czarna "revelowska" farba. to też skorzystałem z tamki. W załączniku zdjęcia. Teraz czekam aż podkład przeschnie i machnę to H58 interion green. Zastanawiałem się czy by nie pomalować każdego elementu osobno, ale czesto mam problem z klejeniem "na farbę" robią mi się zacieki, widać duże ilości kleju + elementy już pomalowane po porstu nie chcą się ze sobą sklejać. Jakieś uwagi na tym etapie? Zdjęcia poniżej ?

cf60ed7717626.jpg

 

 

fotka3.thumb.jpg.545d6d7c7548f95165f151770dc58fc5.jpg

93c4b9b35f3d1.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, podkład jest był suchy to też zacząłem coś tam działać, wnętrze malowałem zielonym wyżej wymienionym kolorem, tablice przyrządów malowałem kolorem antracytowym, u mnie zrobiłem mix intermediate blue plus trochę czarnego, wyszło jak wyszło dla mnie nie najgorzej. Malowanie detali w kabinie szło dobrze do pewnego momentu, aż to ciach i ręką mi się "omskła" źle to wygląda, a detale naprawdę małe, będę to jeszcze starał się poprawiać ale jak ja to zmyję to to nie wiem. Mam też problem z pomalowaniem butli na kolor czerwony, strasznie słabo kryje z poszły już chyba ze 3 warstwy (tak wiem kolor czerwony wyjechał poza butle, będę to poprawiał) Dawałem washa pod tablicą na gołą farbę i to chyba był błąd bo widać jak by takie pruchle, obawiam się ze już nic z tym nie zrobię, i na następny raz zapamiętać "psiknąć bezbarwnym" - Nauczka. Niżej jakieś tam fotki. Troszkę poprawiłem te wręgi za fotelem o których było pisane ?

a2729f09201e.jpg

46875a0b7930.jpg

2672742ef314.jpg

f51e93df077f.jpg

ce875937b9e7.jpg

 

Pozdrawiam, i będę cięzko pracował nad poprawą tych datali! Wiele brakuje i wiem że wymiotujecie jak patrzycie na te zdjęcie ale będę się starał! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, coś tam po pracy dzisiaj podziałałem, generalnie to co mi nie wyszło z tą butlą to zmyłem całość z tego elementu wamodem, pomaluje jeszcze raz, słabo to wszystko wyszło i w ogóle mi się nie podobało. Zacząłem malować drugi element i trochę bardziej się skupiłem, cóóż... tragedii moim zdaniem nie ma ale mogło być ciut lepiej, dwie czerwone dźwignie wyszły mi cóż... źle... reszta moim zadniem jak na początek nie jest źle. Detal mały bo i skala 1/72. Ale mogło być lepiej. Oto fotki. 

07ed5eceaa2b.jpg

8ef3ddfb311f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, greatgonzo napisał:

Toi dobrze. Będzie okazja przemalować tę 'gaśnicę ppoż' na butlę tlenową.

Haha dzięki faktycznie na zdjęciach wygląda jak gaśnica ppoż ? a oczywiście nie powinno tak być ? Ale zastanawia mnie fakt ze to instrukcja podpowiada zeby pomalować to na taki kolor ?

 

4 godziny temu, sebastain napisał:

Malujesz gołym okiem, czy masz jakąś lupę? Uzbrojenie optyczne zdecydowanie pomaga przy malowaniu takich drobiazgów

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Nope, nie posiadam nic a nic. mam gdzieś tam taką małą lupkę ale nie widziałem już jej z 5 lat, wiec ciężko będzie mi ją znaleźć,a takiej całej "stacji" czy też "trzeciej ręki" nie posiadam, więc maluję gołym okiem. 

3 godziny temu, Micz napisał:

Na koniec przetarłbym to suchym pędzlem białym lub jasno szarym kolorem, aby trochę uwypuklić detale. Poza tym dobrze to wygląda. Trzymam kciuki

Już tak trochę przecierałem, boje się ze jak mocniej pociągnę to efekt będzie wypaczony. Zastanowię się i wieczorem wrzucę fotki ?

 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, greatgonzo napisał:

Instrukcje, boxarty i nierzadko kalkomanie wymyślono po to by utrudnić życie modelarzom, którym zgodność modelu z rzeczywistością nie jest kulą u nogi.

No tak domyślam się ze może być tak jak mówisz, na więkoszści zdjęć które przeglądałem ta butla jest żółta i tak ją pomaluje, spróbuje też zrobić do niej jakieś fajne obejmy z blaszki, może coś się uda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, greatgonzo napisał:

Spytałem nieprecyzyjnie. Pisząc 'realnych' masz na myśli samoloty z epoki, czy współczesne warbirds?

Nie wiem, sugerowałem się takimi zdjęciami:

corsair_cockpit1.jpg

tamf4uinstruweb.jpg?w=774&h=540

 

f4u-cockpit-coloration-jpg.512435

Trochę mi się udało dzisiaj zrobić, na żywioł poszedłem z pasami pilota, nagle stwierdziłem, kurde dorobię. Zrobiłem z aluminium (czytaj puszki po piwie), na zdjęciach wygląda słabo na żywo trochę lepiej, średnio jestem zadowolony, jak zwykle mogło być lepiej. Niżej fotki.

6e1ad06b88da.jpg

640df8a3b4e3.jpg

552d3f132efa.jpg

a9488d26d35f.jpg

cefeed9a1f29.jpg

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Musiałem, spytać, bo nawet iluzoryczna szansa dostępu do sensacyjnych materiałów warta jest sprawdzenia.

Ogólnie modele i współczesnie istniejące samoloty są dość wątpliwym źródłem informacji i wymagają potwierdzenia. Żółta butla jest oczywiście w porządku. Bywały też czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, warsztat narażone stoi bo i czasu braknie ale jutro na pewno coś się ruszy bo mam dzien wolny. I taka ciekawostka co znalazłem za 9 zł w supermarkecie. Masa danych technicznych i masa malowań brakuje tylko bazy poszczególnych kolorów ale myślę że warto było kupić ?1a12d2c16ec9.jpg e8f279f8cd77.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze się zastanawiałem, czemu w tamtym okresie, często nie robiono w kabinach podłogi. Przecież w czeluściach kokpitu musiało się zbierać dużo syfu, nie mówiąc o tym,ze jak coś pilotowi wypadło z reki, to amen !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeby nie kiepować na podłogę. Kiedy projektanci zorientowali się, że w jednostkach mechanicy masowo montują zmyślne popielniczki pojawiły się podlogi.

To się trochę łączy z okienkami w poszyciu kadłuba pod pilotem.

Edytowane przez greatgonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad silnikiem, dorobiłem trochę "drucików" i pomalowałem wyszła jak wyszlo.
 
7828ff96f3b3.jpg&key=02601dab1c98f723e1890734e447c32f3994590fd2d6d828511c79977541d564
b7dad7065209.jpg&key=82433d08dc7868f0392b92fef7be3ad297eb123a395c7b8e5e24d447ea8aa25c
 
Jestem ci3kaw jak wyszło ale zdjecia sa za slabej jakosci.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.