Skocz do zawartości

1/48 Nieuport Ni-11 Eduard


Avi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolejny Nieuport skończony - tym razem to Ni-11 z Aviaotryada 3 Aviagrupy, przełom 1916/17 roku. Aparat oryginalnej francuskiej produkcji pochodzący z drugiej dostawy. Zatem widzimy tu cechy charakterystyczne dla tej serii maszyn - brak zagłówka za kabiną pilota, system mocowania karabinu Lewis typu Moreau. Kolorystyka również odbiegająca od płatowców późniejszych - powierzchnie płócienne cellonowane (francuski lakier miał bardzo jaskrawy, żółty odcień), drewniane pomalowane zaś kolorem beżowym (beige). Kokardy wczesnego typu, z białym rozgraniczeniem kolorów. Płatowiec noszący wyraźne ślady intensywnej eksploatacji w trudnych, rosyjskich warunkach (foto - Cross & Cockade Journal nr 3/36 2005, str. 174)

229df58beb623487.jpg

f3187dac34db78d5.jpg

b81c5df7a31921ca.jpg

6e740b4c7444e5fc.jpg

d7600fe8944e32f9.jpg

a3856b9a07cf9261.jpg

c3e69dc3153e1d0d.jpg

322018b55a881d98.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szmatopłaty to kompletnie nie moja działka, ale jeśli chodzi o wykonanie i estetykę to ten model zasługuje na najwyższe uznanie.

Pięknie pomalowany. Ślady eksploatacji robią bardzo dobre wrażenie. Nie ma śladu sztuczności.

 

Coś pięknego

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć - jak zwykle szacunek

 

Rozumiem że wszystko malowane autentykami Misterkit'a

 

Zapytam się troszkę zgryźliwie - czy przy tak brudnych kołach , choć odrobina błota nie powinna znaleźć się na dolnym płacie ?

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Tak, wszystko (prawie wszystko - bo aluminium jest z Alclada) malowane MisterKitem.

Zapytam się troszkę zgryźliwie - czy przy tak brudnych kołach , choć odrobina błota nie powinna znaleźć się na dolnym płacie ?

Ha, trafne pytanie. Dolny płat jest również "uświniony", jednak jakoś tego na fotkach nie widać - może to przez lekko półmatową fakturę powierzchni, a może przez kąt pod jakim jest widoczny, tudzież grę świateł

Jutro zrobię zatem fotkę, na której będzie widoczny spód.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja działka to i nie będę się czepiał, bo i pewnie nie ma czego Krótko mówiac - miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo

Niebawem kolejne Nieuporty ujrzą światło dzienne - docelowo mam w planach ok. 23 Nieuportów w malowaniach rosyjskich/sowieckich )))). No i kilka w innych - tak więc roboty jest, że ho ho!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi

...docelowo mam w planach ok. 23 Nieuportów...

Ale masz rozmach ! Ja mam tylko jednego Nieuporcika w magazynie .

Czekam na Twoje nastepne. Może jakaś szczegółowa relacja z budowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, to jest tak, że Nieuport jest moim ulubionym samolotem. Do tego dochodzi jeszcze niesamowita mnogość ciekawych lub arcyciekawych malowań - te samoloty były użytkowane dosłownie na całym świecie. Wprawdzie ja robię głównie rosyjskie lub bolszewickie, ale i tych jest od groma (chyba zresztą są najatrakcyjniejsze - poza tym jeśli się da to w ogóle wszystko robię w w/w barwach )) ). A wyobraź sobie teraz faceta, co to od kilku/kilkunastu lat robi tylko Me-109 lub Fw-190 - to dopiero jest korba!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.