Jump to content
Sign in to follow this  
radoslaw6363

Brak części do H&S Ultra

Recommended Posts

Witam

Mam kłopot z aerografem Ultra ,po rozebraniu stwierdziłem brak dwóch elementów widocznych na rysunku pod spustem ,chodzi mi o części o nr. 123450 i 123471. Pierwsza część to chyba uszczelka ,druga nie wiem co to ? Jaki wpływ na pracę aerografu ma brak tych części i czy można je dokupić ? 

ULTRA_800.jpg

Moim zdaniem to jak ja masz zwykla ultre a te czesci o ktore pytasz sa w evolution i sluza do regulacji skoku iglicy. Ultra tego nie ma i mozesz kreske tylko regulowac spustem i cisnieniem powietrza.

• Confused 2

Te elementy to uszczelka iglicy i śruba ją mocująca, a wszystko znajduje się głęboko w korpusie jeszcze przed spustem. Jakby tych elementów nie było to farba ze zbiorniczka swobodnie by spływała w tylną część korpusu, a i iglica by miała spore luzy na boki, więc raczej na 99,9% masz te elementy w aero.

Edited by arhtus
  • Like 1

Dzięki już do tego doszedłem ,są kompletnie nie widoczne ! Iglica czasami jest z tyłu brudna i chyba czas uszczelkę wymienić ! Trzeba tylko odpowiedni śrubokręt . Wygląda to tak + uszczelka . 

Śrubka mocująca uszczelki iglicy H&S CR+

Co do tej uszczelki i śrubki to warto się więcej dowiedzieć co jak i dlaczego. Zrozumienie jak działa sprzęt dużo pomaga w rozwiązywaniu czasem błahych problemów z nim związanych. Ta uszczelka zazwyczaj jest teflonowa, a ową śrubką raz, że utrzymujemy uszczelkę na swoim miejscu, to dokręcając ją, zgniatamy tą uszczelkę, a tym samym mamy wpływ na szczelność układu iglica-uszczelka. Dokręcając śrubkę musimy znaleźć kompromis między szczelnością, a w miarę jeszcze płynnym ruchem iglicy. Jak dokręcimy zbyt słabo, to farba może nam się "wylewać po iglicy" do tylnej części aero, znowu jak przesadzimy w drugą stronę to iglica będzie miała utrudniony ruch, w ekstremalnym przypadku może nam sama nie wracać do pozycji wyjściowej po odciągnięciu i puszczeniu spustu, choć zazwyczaj to i tak operujemy spustem w obie strony przy pracy, ale gdy iglica sama wraca w stan spoczynku to mamy pewność, że odkładając aero mamy zamknięty przepływ farby przez dyszę 🙂   

PS

zbyt mocne dokręcenie tej śrubki może też powodować szybsze zużycie uszczelki   

Edited by arhtus

18 minut temu, arhtus napisał:

Co do tej uszczelki i śrubki to warto się więcej dowiedzieć co jak i dlaczego. Zrozumienie jak działa sprzęt dużo pomaga w rozwiązywaniu czasem błahych problemów z nim związanych. Ta uszczelka zazwyczaj jest teflonowa, a ową śrubką raz, że utrzymujemy uszczelkę na swoim miejscu, to dokręcając ją, zgniatamy tą uszczelkę, a tym samym mamy wpływ na szczelność układu iglica-uszczelka. Dokręcając śrubkę musimy znaleźć kompromis między szczelnością, a w miarę jeszcze płynnym ruchem iglicy. Jak dokręcimy zbyt słabo, to farba może nam się "wylewać po iglicy" do tylnej części aero, znowu jak przesadzimy w drugą stronę to iglica będzie miała utrudniony ruch, w ekstremalnym przypadku może nam sama nie wracać do pozycji wyjściowej po odciągnięciu i puszczeniu spustu, choć zazwyczaj to i tak operujemy spustem w obie strony przy pracy, ale gdy iglica sama wraca w stan spoczynku to mamy pewność, że odkładając aero mamy zamknięty przepływ farby przez dyszę 🙂      

Dokładnie takie coś jest w proconach dziś właśnie ustawiałem optymalne dokręcenie tejże uszczelki w moim Proconie 266 po przemyciu.