Skocz do zawartości

PZL W-3AS SP-SUA


Aleksander z Zalasu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ponieważ mamy wysyp warsztatów sokołowych, to i ja się dorzucę.

Co mam: model PZL W-3A czeskich sił zbrojnych.

Co chcę mieć: model, który będzie nawiązywał do śmigłowca SP-SUA, który jest  WSK "PZL Świdnik"  własnością.

Czy mam jakiś problem? Tak, nie mogę się jeszcze zdecydować, czy będzie w obecnym malowaniu:

image.thumb.png.e0364d1831cc1282fff1d015997c5031.pngimageproxy.php?img=&key=457c1485f4661f60imageproxy.php?img=&key=457c1485f4661f60

czy w starym:

image.png.8ded6e91ff418a1f7c3153459c2f1037.png

Stare malowanie nawet mi się podoba, jest niebanalne i jest prostsze, bo znaki rejestracyjne nie są białe, tylko, że jest w wersji PZL W-3, a ja mam model w wersji PZL W-3A.

W aktualnym malowaniu jakbym zrobił, to miałbym całą kolekcję modeli śmigłowców będących własnością PZL Świdnik w ich aktualnych malowaniach (mam już PZL SW-4 i Mi-2, brakuje mi tylko SP-SUA). Tyle, że znaki rejestacyjne są białe, a to oznacza ich ręczne niemalże kaligrafowanie, co mnie trochę zniechęca.

Ale do etapu malowania zewnętrznego jeszcze daleka droga.

Wnętrze. Wnętrze będzie banalne, bo nie ma nic, nawet tapicerka wypruta, bo niepotrzebna i lżej jest bez niej. może pokuszę się o aparaturę pomiarową, ale to w uproszczeniu i to znacznym, jeśli w ogóle, bo najczęściej jej nie ma.

Na chwilę obecną kabina pilotów zrobiona, może gdzie niegdzie zacieki farby do usunięcia, ale chyba nie będzie ich widać po złożeniu w kadłubie.

Zdjęcia wykonane w kiepskim oświetleniu.

PB246328m.thumb.jpg.e7e798eb2bc4e755698395f4133502d2.jpg

PB246327m.thumb.jpg.3bd61b4c18763954cc801c2712ce06cf.jpg

PB246330m.thumb.jpg.831f12f001e8864e4c8cabc2068d58f4.jpg

PB246331m.thumb.jpg.202a82c02b51cc138cb14439c09e5ecd.jpg

 

Czekam na sugestie.

 

Edytowane przez Aleksander z Zalasu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra, czekałem na tą maszynę i na ten warsztat. Często widywałem ten śmigłowiec( i mam nadzieję widywać) więc znajduje się wysoko na mojej liście Sokołów do zrobienia(z malowaniami od końca) ?

A i w temacie masz SP-SUI 53911_1244676150.thumb.jpg.0c904b406317ea80c3b7665272f0baa2.jpga nie SP-SUA

Można liczyć że pochwalisz się kolekcją?

Sledzę więc uważnie

Pozdrawiam

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aleksander z Zalasu napisał:

nie mogę się jeszcze zdecydować, czy będzie w obecnym malowaniu

 

1 godzinę temu, Aleksander z Zalasu napisał:

czy w starym

Księga modelarza mówi :

" Gdy zdecydować się nie możesz który model robić .... ? Rób obydwa ☺."

W jakiej skali Sokoły ? 1/48 ?

Pozdrawiam Hello

PS Może by tak jakiś znaczek Sokoli zrobić do wpisania na dole postów ? Taki integracyjny znak drużyny .

Edytowane przez Hello
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Aleksander z Zalasu napisał:

Jeszcze mogę zrobić pół na pół. Połowę kadłuba na bieżące malowanie, a z drugiej strony stare. To by było dopiero nieszablonowe podejście.

 

11 godzin temu, Mitrandir napisał:

Jak w dęblińskim Mi-6... :D

O tym samym dęblińskim koszmarku pomyślałem.

Drugą wersję malowania możesz zrobić np. z Sokołem n/b 414 ze 103.PL NJW.
Tamten miał identyczny wzorek tylko czerwony.

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym podwójnym malowaniem to tylko żart.

Teraz walczę z maskowaniem oszklenia, a że jeszcze nic nie ruszyłem w tym temacie, to nic nie pokażę.

Pytanie co zastosowaliście w miejsce wału WN? jaką (z czego zrobioną) rurkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkurzę temat.

Od ostatniego wpisu, powalczyłem z maskowaniem oszklenia i ogólnie złożyłem kadłub. Niestety musiałem użyć co nieco szpachli w okolicach tylnej części zbiornika paliwa. Tylko nie wiem czy i gdzie popełniłem błąd przy montażu, czy też model tak ma.

PC016336m.thumb.jpg.93133d996859e764e68802ff1718dc1e.jpg

PC016337m.thumb.jpg.f5e4d95ccc6f1bbd55926a4ac0d1b9fa.jpg

PC016338m.thumb.jpg.3fcc0fcc04848fbe1496559f25885dcc.jpg

PC016339m.thumb.jpg.94ad10ccc9c87107988d9e3d5c880edb.jpg

Teraz na tapetę osłony zespołu napędowego i ogonek, no i może pierwsze malowanie na biało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aleksander z Zalasu napisał:

w okolicach tylnej części zbiornika paliwa

Hmm , najpierw powiedz gdzie ten zbiornik jest :hmmm: ? Na ostatnim zdjęciu blaszka zgubiła " wagę" , trza poprawić przed farbą :rozga:.  Ale idziesz jak burza :gitara: . Ja jeszcze nie skończyłem materiału zaplatać na fotele .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Hello napisał:

Hmm , najpierw powiedz gdzie ten zbiornik jest :hmmm: ? Na ostatnim zdjęciu blaszka zgubiła " wagę" , trza poprawić przed farbą :rozga:.  Ale idziesz jak burza :gitara: . Ja jeszcze nie skończyłem materiału zaplatać na fotele .

Zbiornik:

124047430_PC016338mopis.thumb.jpg.c1ea1b38bf072a9cbc411c50d77491e9.jpg

Nie idę jak burza, mam wielodniowe przestoje.

Kratkę wlotową do wentylatora poprawię, następnym razem okulary? założę.

O co chodzi z tymi fotelami? Przecież w Sokole są normalne skórzane, jednolite kolorystycznie fotele (a przynajmniej w starych egzemplarzach nie modernizowanych.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2019 o 20:24, Aleksander z Zalasu napisał:

O co chodzi z tymi fotelami?

Fotele pilotów mają w środku materiał , skóra jest od zewnątrz . Widać to na pierwszym zdjęciu w moim warsztacie . Dziękuję za informacje o zbiorniku paliwa ? .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja. Model dostał pierwszej barwy. Nie obyło się bez problemu, bo ma białym, niedoskonałości świetnie się zaprezentowały. Lokalne szpachlowanie, szlifowanie i podmalówki były konieczne, aczkolwiek nie do końca wystarczające. Teraz etap mozolnego dziergania znaków rejestracyjnych i można kłaść drugi kolor.

Jakby co, to szary kolor jest tak naprawdę białym. Trudne warunki oświetleniowe i kiepski fotograf, robią swoje.

 

IMG_20191217_210849.jpg

IMG_20191217_210821.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie to że nic się nie dzieje, ale postępy mizerne i nie ma co pokazać. Kolor granatowy położony, ale wyszło krzywo, więc skrobanka. Znaki rejestracyjne istna ręczna robota, wręcz wyszło mi pismo ręczne, nie wiem czy uda mi się wyprowadzić (wiem wiem Adamsky, kalkomanie, ale te parę literek to już sam wydziergam). Jakoś zamaskuję sadzą, chociaż śmigłowiec był bardzo czysty.

 Teraz kolejny kolor, poprawki, i ostatni kolor i kolejne poprawki i skrobanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Malowanie nabiera kształtu, czy też tam wyglądu.Malowanie prostych linii okazuje się też  może sprawić problem dla kogoś dwuleworęcznego jak ja :lol:.

Gdzieniegdzie należą się zaprawki lakiernicze, proszę się nie zrażać dość dużymi zaciekami i niedokładnościami na pewnych powierzchniach, występują one na szybach, więc po zdemontowaniu maskowania znikną. No i dzierganie literek rejestracyjnych.

Plan na teraz to podwozie, później Wirnik Nośny, śmigło ogonowe, i powoli widać już światełko w tunelu (inna sprawa czy to wyjście z tunelu, czy też rozpędzony towarowy :D)

 

P1126340-1.jpg

P1126341-1.jpg

P1126342-1.jpg

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.