Skocz do zawartości

T34/85 Academy 1:35


mic43

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, mic43 napisał:

Myślałem o standardowym kolorze jaki zawsze stosuje, czyli ciemny brąz wpadający w nato black.

Chyba będzie fajnie:) Ja malowałem kolorem "Dark rust shadow" lifecolor, potem washe i pigmenty, ale jak na mój gust wyszło za jasno, przy kolejnej okazji brałbym właśnie jakiś ciemny szary właśnie. Jak chcesz zobaczyć jak to wyszło, to wrzucam fotkę

is1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm całkiem fajnie. Zastanawiam się czy dawać te rdzę na gąsienicach, troche by to urozmaiciło ten kurz i pył, z drugiej strony, o ile mi wiadomo, gąsienice w czolgach na chodzie nie rdzewiały. 

Czym utrwalałeś? Fixerem? 

Edytowane przez mic43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem metodą podpatrzoną na kanale Night Shifta, ale trochę zmodyfikowaną: gąsienice malowałem na ciemny brąz i zrobiłem tylko ten etap, gdzie używa akrylowych washy, natomiast pominąłem etapy brudzenia - to zrobiłem pigmentami. Gdybym robił to jeszcze raz, pomalowałbym tylko gąsienice na ciemny szary+lekka warstwa jednego-dwóch kolorów akrylowych jako wash i na to pigmenty - nie byłyby wtedy takie "rdzawe".

Jeśli chodzi o pigmenty, niczym ich nie utrwalam, podobnie jak nie traktuję farb olejnych lakierem jako zabezpieczeniem - moim zdaniem strasznie to "wypłaszcza" model. No i minitip jeśli chodzi o pigmenty - jestem generalnie skąpcem-cebulakiem i polecam nakładanie ich miękkim, grubym pędzlem nad folią aluminiową albo czymś podobnym - wtedy raz, że nie potrzeba ich dużo, a to co spadnie, można znów wykorzystać:) Patrzę czasem na filmiki na których ludzie walą pigmentami jak wściekli i włos mi się jeży nad takim marnotrawstwem, bo większość ląduje gdzieś na blacie i trudno to zebrać:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda, nie mam jednak tyle produktów w swoim arsenale - jedynie trochę pigmentów. No i on w zasadzie robił wrak, więc taka ilość rdzy jest uzasadniona. Może dodam tylko trochę w samych zakamarkach, a na to walnę pigment i na koniec przetrę krawędzie czymś metalicznym.

No i Dzięki za tip z folią aluminiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jedna z gąsienic ukończona. Zdecydowałem się nie dodawać rdzy, jedynie sam pył i jasną ziemię. Co sądzicie? Potem jeszcze raz przejadę metalizerem w newralgicznych miejscach,  bo gdzieś zniknął pod pigmentami.

IMG_20200405_152342975.thumb.jpg.b164a655de7f9e1d3eddbcc5ac76ff18.jpgIMG_20200405_152323857.thumb.jpg.41c97390995cc79d71ddf69f12c1422c.jpg

IMG_20200405_151849536.jpg

IMG_20200405_151827218.jpg

IMG_20200405_151819189.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i spoko, możesz ewentualnie pomyśleć jeszcze o okurzeniu/opiaszczeniu samego kadłuba:

- trochę rozjaśnisz w ten sposób model

- dodatkowy weathering - ludzie łażący po kadłubie+pył osadzający się gdzie popadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie z zewnętrznej strony ładnie wygląda. Dojdzie metaliczna przecierka i będzie cacy. Na wewnętrznej stronie ściągnąłbym trochę pigmentu bo wygląda na bardziej zakurzoną niż zewnętrzna, która miała bezpośredni kontakt z podłożem.

3 minuty temu, knoor napisał:

No i spoko, możesz ewentualnie pomyśleć jeszcze o okurzeniu/opiaszczeniu samego kadłuba:

- trochę rozjaśnisz w ten sposób model

- dodatkowy weathering - ludzie łażący po kadłubie+pył osadzający się gdzie popadnie

Jestem za. Na ciemnych modelach dobrze też wygląda kurzowy wash zrobiony z jasnej farby olejnej ew jakiś dust deposit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, TAW napisał:

Jak dla mnie z zewnętrznej strony ładnie wygląda. Dojdzie metaliczna przecierka i będzie cacy. Na wewnętrznej stronie ściągnąłbym trochę pigmentu bo wygląda na bardziej zakurzoną niż zewnętrzna, która miała bezpośredni kontakt z podłożem.

Jestem za. Na ciemnych modelach dobrze też wygląda kurzowy wash zrobiony z jasnej farby olejnej ew jakiś dust deposit.

Tak, kadłub jeszcze będzie przykurzony. Spróbuje ściągnąć, a jak się nie uda dorzucę na zewnętrznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.