Skocz do zawartości

T34/85 Academy 1:35


mic43

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Postęp prac. Jest już kadłub i koła. Zabieram się za wieżę.

Póki co wszystko do siebie pasuje, połówki kadłuba, wstępnie pasowane, również wydają się dobrze przylegać.

 

IMG_20191226_134447206.thumb.jpg.a5d1775cbef86dd396af08b727b24408.jpgMały 

Edytowane przez mic43
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
4 minuty temu, mic43 napisał:

Czym usuwacie nadmiar zaschniętego kleju CA? Trochę mi zostało na blachach, kiepsko to wygląda. Da radę nitro?

Polecam Debonder PS-F Petr Dousek.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mic43 napisał:

A nie rozklei to już przyklejonych blaszek? Muszę usunąć tylko z wierzchu...

Bez wyraźnej intencji z Twojej strony to nie bo nawet jak zalejesz spoinę to bez próby odklejenia blaszki nie powinien puścić. Jeśli zaaplikujesz dokładnie to tym bardziej nic nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mic43 napisał:

Ok, dzięki

Kurde strasznie drogi ten debonder...

Niestety tanie hobby to nie jest... Ale ostatecznie warto dać te prawie trzy dychy, żeby nie spieprzyć sobie dotychczasowej pracy włożonej w model. Pamiętaj, że są różne debondery, które w różnym stopniu reagują z plastikiem a ten jest chyba najczęściej polecanym przez modelarzy jako skuteczny i bezpieczny. A sam debonder starczy Ci naprawdę na dłuuugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Rozjaśnienia będą, ale zawsze robię je olejami, a nie preshadingiem czy modulacją. Czy na takie jednokolorowe kamo kładziecie jakieś filtry? Myślałem, żeby kolor trochę nasycić żółtym filtrem olejnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry przy takim ciemnym i jednolitym kamuflażu nic nie zmienią, aplikacja filtrów po rozjaśnieniu olejami nic nie da. Filtry są na bazie olejnej, zawierają dużo rozcieńczalnika i zaprzepaszczą cały efekt rozjaśniania. Filtry gaszą zbyt ostrą modulacje kolorów, ale wykonanych farbami akrylowymi lub celulozowym. Nie ma wtedy reakcji chemicznej pomiędzy tymi związkami. Proponuję (ja nigdy tego nie robiłem) zabezpieczenie warstwy rozjaśnionej olejami np. sidoluxem i dopiero po całkowitym wyschnięciu spróbować to pofiltrowac.  Oleje schną długo ....Akryl błyskawicznie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ale kto mówił że filtr będzie po olejach? :) zamierzam zabezpieczyć teraz jakąś satyna (właśnie, co polecacie?) I dać właśnie filtr. Dopiero na dalszym etapie będą rozjasnienia. 

Edytowane przez mic43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zbyt ciemno zacząłeś. Sam kolor przypomina mi amerykański olive drab ale o ruskiej zieleni, tak jak o gustach się nie dyskutuje. Filtr przy tak ciemnym malowaniu moim zdaniem nic nie zmieni bo jak pisałeś na dalszym etapie będziesz jeszcze działał olejami wiec pewnie zostanie zakryty dalszymi efektami. Mam jeszcze takie pytanie czemu nie rozjaśniasz aerografem tylko olejami. Wydaje mi się to o wiele łatwiejsze niż kontrolowanie gradientu na farbie olejnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, odcień bardziej przypomina olive drab, jakoś nie mogłem z dostępnych mi kolorów wytworzyć czegoś innego.

Nie przepadam za efektem rozjaśnień przy pomocy aerografu i nie czuję takiej kontroli jak w przypadku olejów - mówię oczywiście o zwykłym preshading, który zazwyczaj polega na aplikacji białego lub czarnego - a przecież różne kolory rozjaśniamy różnymi kolorami. Co innego modulacja aerografem, ale to już wyższa szkoła jazdy, a ja nie specjalnie mam umiejętności aż tak sprawnego nim się posługiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hataka Hobby XP08-1 HTK-XP08 Satin Lacquer Clear

rozcieńczony:

Hataka Hobby HTK-XP03 Lacquer Thinner

daje gładką satynową powierzchnię, idealną pod dalsze prace malarskie

do aero ja leję ok. 60 % lakieru 40% rozcieńczalnika, mieszam to w kieliszku i gotowe wlewam do zbiorniczka.

 Kładę kilka cienkich warstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, robertmodelarz napisał:

Hataka Hobby XP08-1 HTK-XP08 Satin Lacquer Clear

rozcieńczony:

Hataka Hobby HTK-XP03 Lacquer Thinner

daje gładką satynową powierzchnię, idealną pod dalsze prace malarskie

do aero ja leję ok. 60 % lakieru 40% rozcieńczalnika, mieszam to w kieliszku i gotowe wlewam do zbiorniczka.

 Kładę kilka cienkich warstw.

Dzięki, aczkolwiek widzę, że cokolwiek jest drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszły białe oznaczenia. Jak by Saszka z Wanką od ręki szczotką maczaną w wiadrze z farbą malowali. Czyli nierówne krawędzie, ale bez zacieków które świadczyły by o walnięciu po 100 gram "gwardyjskiego wina" czyli spirytusu na głowę przed robotami malarskimi. Utrzymany realizm i o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.