Jump to content

DSPIAE - scribery i cążki


Ananasik
 Share

Recommended Posts

Ostatnio wątki na temat scriberów są bardzo na czasie więc i ja zapytam :mrgreen:. Panowie, miał ktoś do czynienia z produktami tej firmy? Natknąłem się na te końcówki i bardzo jestem ciekaw czy warto. 

Link na Aliexpress

Przy okazji zapytam też o cążki - warto czy lepiej rozglądać się za czym innym? Niektórzy sobie chwalą, inni twierdzą, że uskok to wynik błędu przy produkcji, do którego dorobiono później całą ideologię (ciężko jest mi uwierzyć, że tak twardy materiał jakim jest stal faktycznie będzie przesuwał się podczas cięcia). W opisie można poczytać jak tłumaczy to producent - choć faktycznie wydaje się to być sensowne.

Link do cążek

Liczę na Wasze opinie :D

Link to comment
Share on other sites

Co do przesuwania to raczej wpływ tu będzie miał luz na łączeniu połówek cążek niż wyginanie się stali i faktycznie patrząc na to to może mieć sens. Nie powinno być zjawiska jakie występuje przy cięciu tępymi nożyczkami kiedy materiał wchodzi nam pomiędzy ostrza.

Link to comment
Share on other sites

Cążki na pewno warte są polecenia. Sam używam od około roku. Warto jednak jest posiadać inne do "grubszego" materiału, a te używać tylko do precyzyjnego wycinania.

Naddatek po obcięciu jest naprawdę niewielki , a krawędź cięcia gładka. Dla perfekcjonistów wystarczy lekkie przetarcie papierem o małej gradacji lub wyrównanie ostrym ostrzem na wyciętym elemencie..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.