Jump to content

KP.Taurus

Members
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About KP.Taurus

Personal Information

 • Location
  Poznań
 • Interests
  Sklejanie modeli

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Też tak miałem kiedyś z X-22. To chyba wynika jakieś reakcji która zachodzi w tym lakierze w stanie płynnym po połączeniu z MLT. Lepiej nie dodawać MLT do X-22 jeśli nie wykorzystamy mieszanki od razu. Podobny efekt zachodził też, jak pisali niektórzy koledzy w lakierach Hataki. Widocznie też były sprzedawane w stanie jakiegoś rozcieńczenia z rozpuszczalnikiem.
 2. Dla KH najlepiej szukać chyba jakiegoś dedykowanego zamiennika. Albo zrobić własną z kopyta Kinetica lub GWH.
 3. Owiewka GWH ma minimalnie szerszą podstawę, ale w części wypukłej przekroje są identyczne. Długość też jest identyczna. Aby zastosować owiewkę Kinetic w modelu GWH należałoby tylko podkleić paski polistyrenu poszerzające ją w części w której umieszczone są zamki. Natomiast w Modelu KH owiewka Kinetic jest za szeroka z przodu przy wiatrochronie i idealnie pasuje pasuje z tyłu przy zawiasie. Ale przy takiej wymianie wiatrochron też wymagałby zmiany.
 4. Owiewka w Su-35 KH faktycznie jest słaba. Raz, że mocno soczewkuje, dwa że że jest za mała w przekroju poprzecznym w porównaniu do GWH i Kinetic. Od lewej Kinetic, w środku KH, dalej GWH Porównanie przekrojów poprzecznych - od lewej Kinetic Su-33, KH i GWH: Kinetic - idealnie jednakowa grubość ścianek na całym obwodzie, KH - za mała, za gruba i z dużymi płaskimi powierzchniami w podstawy, GWH podobna do Kinetic, ale też płaska u podstawy. Te płaskości powodują tak mocno widoczne soczewkowania u KH i GWH W mojej opinii najlepiej zrobił to Kinetic.
 5. Napisz do GWH. Z reguły takie reklamacje firmy te uznają. Ja miałem przypadek źle odlanej ramki przeźroczystej do Su-33 Kinetica. I po dwóch tygodniach nowa ramka była do odebrania na poczcie (fakt miało to miejsce jeszcze na długo przed COVIDEM). Ale wysłanie maila i opisanie sytuacji nic cię nie kosztuje.
 6. Tytuł wątku trochę jest mylący, bo to RFM a nie TAKOM jest.
 7. Dopiero teraz zauważyłem pytanie, tak to wygląda na zbliżeniu: W ogóle to polecam ten album z Eagle Aviation
 8. A nie jest on przypadkiem wklejony odwrotnie do modelu i przez to ma taki dziwny kształt na tym zdjęciu?
 9. Gorzej, że zlepione wymagają jeszcze więcej tego miejsca, a do tego ciągłego odkurzania 😄
 10. Chyba lepiej będzie dodać kapkę zielonego do lakieru błyszczącego.
 11. KP.Taurus

  Abrams

  Jest jeszcze opcja 4, to jest M1A2 SEP 2 z VOIIO Mam go jeszcze w pudle i wygląda ona całkiem zacnie. A tu jest więcej na jego temat: https://www.themodellingnews.com/search?q=voiio
 12. W takim razie rezerwuję i resztę uzgodnimy na priv
 13. Cześć, jak nie znajdzie się chętny, to mogę przytulić. Ale z terminem rozliczenia pod koniec miesiąca. Jeśli jest to do przyjęcia dla kolegi, to resztę uzgodnimy na priv.
 14. dokładnie to 1550 PLN w Martoli. Ktoś chętny? Można "jechać" po Mikromirze, jak ostatnio wielu robi to po Armie
 15. Pisząc "stare" miałem na myśli te które były w sprzedaży w CSH jeszcze w latach 70-tych. Później to faktycznie nie wiem jak było i kiedy skład mógł się zmienić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.