Jump to content

KP.Taurus

Members
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

Personal Information

 • Location
  Poznań
 • Interests
  Sklejanie modeli

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jako inspirację dla robienia modeli JASDF polecam koledze kanał Przecudowne zdjęcia i klimat życia lotniska.
 2. Zainteresowanie Sokołami transportowymi, niemieckiej policji i czeskich było chyba na tyle małe, że koszty projektu się nie zwróciły. Bo wszyscy czekali na hity, tj Anakondę i Głuszca. Wygląda na to że taktyka wydawania mniej atrakcyjnych tematów na starcie, która sprawdza się przy dużej firmie, niekoniecznie jest dobra przy premierze pierwszego modelu nowego gracza.
 3. Do szlifowania na sucho mogę polecić arkusze od 3M takie jak ten: https://www.mojehobby.pl/products/Elastyczne-arkusze-do-szlifowania-recznego-P1500.html Dostępne gradacje od 400 do 1500
 4. Polecam sprzedającego. Model TAMIYA 1/32 F-16 C/J + AIRES Cockpit set oraz 1/48 EDUARD Dysze MiG-29 dotarł bezpiecznie w solidnym opakowaniu.
 5. A tu kolejny przykład dlaczego warto robić modele, czytaj jak zachować zdrowie psychiczne i fizyczne pomimo braku zrozumienia przez najbliższych
 6. W Plastmodelu jest już w przedsprzedaży z terminem dostawy w połowie marca.
 7. Ten H8K ze zdjęć kopernika to rocznik 1967. Porównując z innymi modelami z tych czasów to i tak był kosmos. Na szczęście od 2017 jest dostępny nowy i śliczny H8K
 8. Właśnie w tym problem, że tak jak napisał DTG, Tamiya produkuje w 1/32 obecnie tylko Block 50 i nie widać aby coś miało się zmienić w tym temacie. Wlot small mouth w plastiku do Tamiya praktycznie nie jest osiągalny, a jak się pojawi na ebay-u to po horrendalnych cenach. Oba wloty daje Academy w zestawach do Sufy, ale w tym przypadku również wykorzystujemy small mouth. Znane też są opinie, że oba wloty przygotowane przez Academy nie oddają dobrze kształtu oryginału. Zestawy korekcyjne do obu typów wlotów dla Academy robi Zactomodels, tylko że cena z przesyłką z USA zabija opłac
 9. Piękne są te żywice. Są szanse na powiększenie do zestawu Tamiya w 1:32?
 10. Dzisiaj w Moje Hobby promocja -12% Wychodzi całe 368.99zł
 11. To nie nasza Arma Hobby tylko rosyjska: https://arma-models.ru/ Robią dodatki do modeli Zvezdy i dystrybuują przez swój sklep.
 12. Jest też już śliczny model Sonii od Wingsy Kits
 13. Też tak miałem kiedyś z X-22. To chyba wynika jakieś reakcji która zachodzi w tym lakierze w stanie płynnym po połączeniu z MLT. Lepiej nie dodawać MLT do X-22 jeśli nie wykorzystamy mieszanki od razu. Podobny efekt zachodził też, jak pisali niektórzy koledzy w lakierach Hataki. Widocznie też były sprzedawane w stanie jakiegoś rozcieńczenia z rozpuszczalnikiem.
 14. Dla KH najlepiej szukać chyba jakiegoś dedykowanego zamiennika. Albo zrobić własną z kopyta Kinetica lub GWH.
 15. Owiewka GWH ma minimalnie szerszą podstawę, ale w części wypukłej przekroje są identyczne. Długość też jest identyczna. Aby zastosować owiewkę Kinetic w modelu GWH należałoby tylko podkleić paski polistyrenu poszerzające ją w części w której umieszczone są zamki. Natomiast w Modelu KH owiewka Kinetic jest za szeroka z przodu przy wiatrochronie i idealnie pasuje pasuje z tyłu przy zawiasie. Ale przy takiej wymianie wiatrochron też wymagałby zmiany.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.