Skocz do zawartości

ISU-152 ZVEZDA 1:35


kyko1916

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Z racji że to będzie mój debiut zarówno na forum jak i na scenie modelarskiej ( w sumie to wkleiłem jeden model ale o tym później ) prosiłbym wszystkich o wyrozumiałość ale także o wszelakie rady które mogą mi pomóc w tym jak i mam nadzieję w przyszłych projektach. Pierwszym modelem był nasz polski 7tp niestety niedocenilem tematu i bez konkretnej wiedzy najzwyczajniej spapralem,biorę lekcje i jestem tutaj już po kilkugodzinnej lekturze oraz mam nadzieję z waszym wsparciem.

https://zapodaj.net/ba627a90ebd37.jpg.html

Model  firmy Zwiezda (gwiazda)kupiony okazyjnie na eBay leżał około pół roku na szafce. Nie mam pojęcia czy to dobra firma czy nie jednak chyba na początek powinno dać rade. Dziś domowilem resztę wyposazenia: mate,skalpel, pędzle,strzykawki,pensety,pałeczki szklane,wiertła oraz lupe. Jeśli coś jeszcze jest konieczne prosze powiedzcie. Farb na razie nie mam bo to chyba dość trudny wybór i tu chciałbym prosić was o pierwsze wsparcie. Jaki rodzaj, firma, kolor? Myślę że chciałbym go pomalować tak jak jest ukazany na pudełku czyli jednolicie zielony. Jeśli ktoś byłby w stanie poradzić jaka farba podkład itd to będę bardzo wdzięczny.

Edytowane przez kyko1916
wstawienie zdjęcia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Model prosty, niezbyt dużo części, problematyczne jest tylko połączenie wanny z górą ( dotyczy to większości starszych modeli Zvezdy T-34, IS-2, ISU ). Te nowsze, których oznaczenie zaczyna się od 36xx są dużo lepsze.

Jestem w trakcie budowy tego modelu i niedługo zamierzam założyć warsztat. Moja próba połączenia wyglądała jak na zdjęciu. Do tego potem doszła jeszcze płytka hipsu na płycie czołowej dolnej oraz trochę szpachlowania.

PC189969_c.JPG.8f0f5f00b3d46d5c54f27a20498fb9c3.JPG

 

Edytowane przez Rack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Best ktoś w stanie podpowiedzieć mi jakie farbki będą mi potrzebne ? Na chwilę obecną zamówiony mam tylko podkład ( szary podobno jest odpowiedni ) jednak co konkretnych farbek nie mam pojęcia jaki kolor wybrac

Myślę że powinny to być farby akrylowe, zastanawiałem się na firma vallejo,malować będę aerografem.

Będę dozgonnie wdzięczny za wybór koloru bazowego ,koloru do rozjaśnienia oraz dodatków do wykonania weatheringu i pigmentów do zabrudzeń oraz wszystkiego o czym ewentualnie zapomniałem ,oglądam wiele filmików i czytam dużo na forum ale natłok wiedzy na samym początku jest tak duży że pewnie coś mi umknęło

Z grubsza jeśli chodzi o malowanie i wszystko dalej to mam tylko podkład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki efekt chcesz osiągnąć ożna wzorować się np. muzealnym egzemplarzem ISU-152. Piękna wypłowiała zieleń po wieloletnim ataku słońca i deszczu.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro używasz aerografu to w powyższym filmiku masz tańszy, wygodniejszy i zwyczajnie lepszy sposób niż jakieś Migowe, AKowskie czy Vallejowe zestawy.

Swoją drogą to co to za okazja była? Za darmo rozdawali te Zvezdy? =P

Edytowane przez Irgr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obić to jest fajne:

 

 

A reszta to jakiś brązowy wash 30 % farby olejnej dla plastyków i 70 % terpentyny lub white spirtu, pigmenty w rożnych kolorach, trochę jakiejś rdzy. do tego trochę cierpliwości i wprawy..... 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Na podkład ten zestaw jest bardzo dobry: AMMO of Mig Jimenez A.MIG 7004 Russian 4BO Modulation Set

Czy malowałeś tym zestawem? Miałem taki zestaw od Miga tylko że do modulacji Olive Drab i stwierdziłem, że do tego trzeba mieć jednak albo masę cierpliwości albo niezłego skilla. Są bardzo błyszczące co przynajmniej wg mnie utrudnia modulowanie bo odbija światło i trzeba co chwilę sprawdzać efekt pod innym kątem. W ogóle uważam te farby Migowskie za dość trudne w użytkowaniu. Z tych farb "nieśmierdzących" to najprzyjemniejsze w użyciu są według mnie Vallejo koniecznie z ich thinnerem i flow improverem. Jeśli możesz pozwolić sobie na smrodzenie to od razu idź w Tamiya lub Mr Hobby i jako rozcieńczalnik Leveling Thinner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem kilka T-34 , SU-85 i SU-85M zestawem AMMO of Mig Jimenez A.MIG 7004 Russian 4BO Modulation Set aerograf IWATA HP-CS dysza 0.3 mm rozcieńczane wódką 'LODOWA" + kropla retadera na zbiorniczek. Malowanie wyszło OK - powierzchnia gładka i matowa. Jedna uwaga to farby dość mocno się rozwarstwiają i trzeba je dokładnie wymieszać. jest jeszcze zestaw Vallejo AFV Russian Green 4BO Modulation Set, 8ml oraz zestaw Lifecolor Contrast & Desaturation Set MS04. Ten ostatni to porażka farba ma dosyć gruby pigment i jest  bardzo gęsta. Nawet po rozcieńczeniu dedykowanym rozcieńczalnikiem Lifecolor aerograf pluł i się zapychał. Po dość mocnym rozcieńczeniu kiepskie krycie.

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na przesyłkę materiałów ( w moim miasteczku zdaje się że nie ma porządnego sklepu do modelarzy i muszę ciągnąć wszystko z neta ) wycialem kilka większych elementów i muszę przyznać że jakość jest dość mocno różnorodna. Mam na myśli że niektóre elementy są odlane bardzo ładnie niektóre zaś mają ogromne ilości nadlanego materiału i trzeba nawet nie tylko zjechać pilnikiem ale najlepiej najpierw ciąć trochę skalpelem by skrócić czas pilowania. Jako że to mój pierwszy model , zastanawiam się czy to normalne i tak jest zawsze, czy może to bolaczka Zwiezdy a może po prostu mój egzemplarz jest jakiś kiepski

Jeszcze jedno spostrzeżenie. Gąsienice oraz pojedyncze ogniwa które mają być umieszczone na pancerzu różnią się od siebie , co prawda chodzi tu o wewnętrzną stronę która po założeniu na koła będzie raczej mało widoczna nie mniej odnoszę wrażenie że trochę wtopa

Na koniec zaznaczam że jeśli plotę bzdury i nadmiernie się czepiam to chętnie poczytam konstruktywna krytyka jako że to moje początki z modelami więc moja wiedza a w szczególności moje doświadczenie nie są na zbyt wysokim poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.